• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų įstatymų leidėjai trečiadienį per balsavimą pritarė istoriniam nuo viduramžių gyvuojančių aukštųjų parlamento rūmų pertvarkymui nurodę, kad visi arba beveik visi jų nariai turėtų būti renkami, o ne skiriami, kaip yra dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Jei tai bus įgyvendinta, trečiadienio balsavimas gali gerokai pakeisti vienos seniausių šalies institucijų - Lordų Rūmų, kurie šiuo metu yra skandalo dėl įtariamo neteisėto politinio finansavimo centre, įvaizdį ir galias.

REKLAMA

Po daug metų trukusių nesutarimų Bendruomenių Rūmai netikėtai rado išeitį iš aklavietės dėl to, kaip reikėtų reformuoti nerenkamus Lordų Rūmus, aiškia persvara pritarę tam, kad visi aukštųjų rūmų nariai būtų renkami.

Už šį pasiūlymą balsavo 357 Bendruomenių Rūmų nariai, prieš pasisakė 224.

Iš viso vyriausybė pateikė septynis skirtingus pasiūlymus dėl to, kiek Bendruomenių Rūmų narių galėtų būti renkami, o kiek skiriami.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiūlymas rinkti 80 proc. Lordų Rūmų narių taip pat sulaukė paramos, tuo tarpu kiti siūlymai rinkti mažesnį skaičių aukštųjų parlamento rūmų narių buvo atmesti.

Įstatymų leidėjai balsavo už tai, kad iš aukštųjų rūmų būtų pašalinti paskutiniai paveldėjimo būdu pero titulą įgiję jų nariai, kurie vietas Lordų Rūmuose gavo dėl savo aristokratiškos kilmės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio balsavimo rezultatai nėra privalomi, ir dabar ministro pirmininko Tony Blairo (Tonio Blero) vyriausybei teks priimti sprendimą, kaip elgtis toliau.

Pusę amžiaus gyvuojantys Lordų Rūmai savo ateitį ketina svarstyti kitą savaitę. Manoma, kad aukštųjų rūmų nariai pasisakys prieš didelio masto reformas.

Bendruomenių Rūmų lyderis Jackas Straw (Džekas Stro), kuris yra vienas iš šios reformos iniciatorių, sakė, kad "tai buvo labai pozityvus balsavimas už esmines permainas".

REKLAMA

Opozicinės Liberalų demokratų partijos lyderis Menziesas Campbellas (Mengisas Kempbelas) sakė, kad tai "išties istorinis įvykis".

"Praėjus beveik šimtmečiui Bendruomenių Rūmai pagaliau žengė reikšmingą žingsnį pertvarkyti aukštuosius rūmus, kad jie atitiktų šių dienų demokratijos poreikius", - rašoma jo išplatintame pareiškime.

REKLAMA

Pagal dabar galiojančią tvarką, kai kuriuos aukštųjų rūmų narius skiria partijos, kitus skirti lordais už tam tikrus nuopelnus karalienei rekomenduoja Paskyrimo komisija.

Puošniuose rūmuose taip pat posėdžiauja Anglijos Bažnyčios arkivyskupai, vyskupai ir lordai teisėjai, sėdintys raudona oda apmuštuose suoluose ir vilkintys raudonos ir baltos spalvos mantijas, papuoštas triušio kailiu.

J.Straw sakė, kad po balsavimo Lordų Rūmuose ir diskusijų su kitomis partijomis jis paskelbs, ką ketina daryti vyriausybė.

Prieš pradedant Lordų Rūmų reformą vyriausybė turės pateikti atitinkamą įstatymo projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų