REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britai surinko Lietuvos neįgaliesiems sportininkams pinigų, o dabar pradeda kampaniją, kurios metu reklamuos mūsų šalies parolimpiečių pasiekimus.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiosios Britanijos ambasados antradienį surengtame priėmime ne kartą buvo paminėta, kad Londono žaidynės – pirmosios, kurių organizavimas vyksta neišskiriant olimpinių ir parolimpinių žaidynių, laikant jas nedalomu įvykiu.

REKLAMA

Artėjančioms žaidynėms, iki kurių starto liko tik 150 dienų, skirtame priėmime dalyvavo Didžiosios Britanijos ambasados  atstovai, Lietuvos tautinio olimpinio ir parolimpinio komiteto, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovai, Kauno meras Andrius Kupčinskas, politikai, abiejų šalių verslininkai, sportininkai.

„Radisson Blue Astorija“ viešbutyje vykusiame renginyje daugiausia dėmesio buvo skirta neįgaliesiems sportininkams.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai pirmosios žaidynės, kurių organizavimas – visiškai integruotas. Šiomis žaidynėmis siekiama paskatinti neįgaliuosius sportuoti, pritraukti naują parolimpiečių kartą, parodyti, kad sportas gali būti veikla, praturtinančia gyvenimą, o negalia tam nėra kliūtis“, - teigė Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Davidas Huntas.

Statant ir įrengiant Londono žaidynių objektus, prieinamumas neįgaliesiems buvo visų projektų ašis. Visos tatybos vyko tariantis su neįgaliųjų reikalais besrūpinančių organizacijų atstovais.Daugiau nei 8000 Londono autobusų įtrengta garsos ir vaizdo sistema, padedanti regėjimo ir klausos negalią turintiems žmonėms. Neįgalieji be problemų gali patekti į autobusus, taksi, Temzės katerius, traukinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šios žaidynės mums išskirtinės, nes parolimpiada pagaliau grįžta namo. Juk 1948 metais būtent čia daktaras Ludwigas Guttmannas pradėjo parolimpines žaidynes“, - kalbėjo ambasadorius D. Huntas.

Netrukus Didžiosios Britanijos ambasada Lietuvoje pradės kampaniją, kurios metu sieks supažindinti mūsų šalies visuomenę su lietuvių neįgaliųjų sportininkų pasiekimais. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje bus pakabinti įspūdingi plakatai su Lietuvos parolimpiečių atvaizdais.

Trims Lietuvos neįgaliųjų sporto klubams per priėmimą buvo įteigti simboliniai 6 666 litų vertės čekiai. Toks skaičius gautas padalinus į tris dalis sumą, surinktą per Britanijos prekybos rūmų rengiamą labdaros vakarą.

REKLAMA

„Jau dvylika metų Vilniuje rengiame Burnso naktį. Tai – škotų vakarėlis. Jis skirtas labdarai.Šiemet mes nutarėme paremti neįgaliųjų sporto organizacijas. Ir surinkome rekordinę sumą – 20 tūkstančių litų“, - paaiškino Britanijos prekybos rūmų vadovas Chrisas Butleris, kalbą sakęs lietuviškai.

Ch. Butleris čekius įteikė  Kauno krašto aklųjų ir silpnaregių vaikų-jaunimo sporto ir sveikatingumo klubui „Mes“, Vilniaus A. Jonyno internatinės mokyklos sporto klubui „Šarūnas“, Vilniaus neįgaliųjų sporto klubui „Vilnis“.

REKLAMA

KKSD generalinis direktorius Klemensas Rimšelis pastebėjo, kad socialine prasme parolimpinės žaidynės net svarbesnės už olimpiadą: „Neįgalieji, pasirinkę sportininko kelią, yra įkvepiantys pavyzdžiai, kad nieko neįmanomo šiame pasaulyje nėra. Kita vertus, sportas visus sulygina. Nėra svarbu, ar žmogus yra sveikas, ar neįgalus. Svarbu, ar jis sportuoja, ar ne.“

K. Rimšelis pusiau juokais pastebėjo, kad kiekvienos šalies pasiekimai žaidynėse priklauso nuo skaičiavimo metodikos: „ Jei skaičiuotume, kiek olimpinių ir parolimpinių medalių tenka šimtui tūkstančių gyventojų, Lietuva tikrai visada patektų į dešimtuką, išstumdama ir labai dideles šalis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priėmime dalyvavo ir Jungtinės Karalystės prekybis ir investicijų departamento direktoriaus pavaduotoja Susan Haird.

„Siekiame pritraukti į mūsų šalį milijardą svarų investicijų, susijusių su olimpinėmis žaidynėmis. Viena mūsų programų skirta bendradarbiavimui su kitų olimpinių žaidynių šeimininkais. Pirmieji mūsų partneriai buvo Vankuverio žaidynių rengėjai. Jau pasirašėme sutartis su 2014 m. Sočios ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadų organizatoriais. Ši programa skatina britų verslo atstovus vykti į šalues, kuriose rengiamos žaidynės ir megzti verslo santykius“, - pasakojo S.Haird.

REKLAMA

Olimpinių žaidynių metu ir pačiame Londone vyks daugybė renginių, kuriuose bus pritatomos pažangiausios technologijos, verslo ir mokslo naujovės. Vyks konferenciją, į kurią dalytis patirtimi pakviesti 200 didžiausių pasaulio kompanijų ir korporacijų vadovai.

Anot ambasadoriaus D. Hunto, olimpinės žaidynės – puiki proga Didžiajai Britanijai parodyti, ką ji sugeba.

„Olimpiada ir parolimpiada – ne tik 2012-ieji. Lygiai taip pat svarbu, kas liks žaidynėms pasibaigus. Tai susiję ne tik su sportu. Mes norime, kad šis renginys prisidės prie tolimesnio mūsų šalies klestėjimo.

REKLAMA

Be to, norime, kad žaidynės įkvėptų jaunimą sportuoti. Daug vaikų dar galvoja, kad sportas yra tai, ką žiūro, o ne tai, ką darai pats. Todėl mūsų vyriausybė stato ir renovuoja aikštynus, stadionus“, - sakė ambasadorius.

D.Huntas savo kalbą baigė Didžiosios Britanijos premjero Davido Camerono žodžiais:  „2012 metais mus stebės visas pasaulis. Parodysime visiems, kad kai kalba eina apie tai, kad darbą reikia atlkti puikiai, niekas neprilygsta britų sumanumui ir žinioms. Parodysime, kad Britanija yra viena geriausių vietų dirbti, užsiimti verslu ir gyventi. Parodysime, kad mūsų šalis yra ori, žiūrinti į prekį ir pasitikinti savo jėgomis.“

Mažiau nei metus Lietuvoje dirbantį ambasadorių LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ir generalinis sekretorius Vytautas Zubernis pakvietė apsilankyti Olimpiniame komitete.

 

Marius Grinbergas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų