Savaitgalį Maduonoje (Latvija) vyko Lietuvos biatlono čempionatas. Sprinto rungtį pajėgiausi šalies biatlonininkai praleido, o bendro starto varžybose turėjo startuoti visi, tačiau dėl ligos prie starto linijos nepasirodė net trys „A“ komandos nariai – Diana Rasimovičiūtė-Bricė, Natalija Kočergina bei Karolis Dombrovskis.

Vyrų 12 km bendro starto rungties čempionu tapo Tomas Kaukėnas, distanciją įveikęs per 35 min. 12,8 sek. Sočio olimpinių žaidynių dalyvis suko 7 baudos ratus (šaudymas 2+1+2+2) bei 1 min. 16,6 sek. aplenkė dukart suklydusį Roką Suslavičių. Bronzos medalis atiteko pirmame Lietuvos biatlono čempionate karjeroje startavusiam Vytautui Stroliai, kuris šaudykloje suklydo 7 kartus bei T.Kaukėnui nusileido 1 min. 40,8 sek.

Moterų 10 km varžybose startavo dvi biatlonininkės – Gabrielė Leščinskaitė ir Marija Kaznačenko. Lietuvos čempione tapo 2 baudos ratus sukusi (0+0+1+1) G.Leščinskaitė, kuri penkiskart suklydusią varžovę aplenkė 1 min. 40,6 sek.

Jaunių vaikinų „A“ grupėje (1996-1997 metų gimimo) pajėgiausias buvo Lukas Čepulis, aplenkęs Radoslavą Aleksandrovą ir Kiprą Daugirdą. Jaunių vaikinų „B“ grupėje (1998-1999 m. gimimo) triumfavo Linas Banys, sidabro medalį iškovojo Dainius Bielinis, bronzos – Valentinas Kaznačenko.

Savaitgalį šalių čempionatai vyko ir daugumoje Europos valstybių. Atvirajame Slovakijos čempionate jėgas išbandė stovyklą šioje šalyje surengusi Natalija Paulauskaitė. 7,5 km sprinto rungtyje lietuvė suko net 5 baudos ratus bei užėmė septintą vietą. Nugalėjusiai Janai Gerekovai N.Paulauskaitė pralaimėjo 2 min. 55,2 sek.

Kitą savaitę Oberhofe (Vokietija) vyksiančiame ketvirtame pasaulio biatlono taurės etape startuos abi Lietuvos estafečių komandos. Planuojama, jog sprinto rungtyse jėgas išbandys N.Kočergina, N.Paulauskaitė, K.Dombrovskis ir V.Strolia.