Sekmadienį Belgijos Spa trasoje įvyko nestandartinės 12-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės, kurios pagerino ne vieną visų laikų rekordą.

Dėl smarkaus lietaus lenktynių startas buvo atidėtas, nuvažiavus keletą formavimo ratų paskui saugos automobilį. Belgijoje lietus pliaupė ištisas valandas, o teisėjai vis laukė, kada lietus aprims ir netgi sustabdė lenktynėms skirto laiko skaičiavimą, kad liktų bent 1 valanda lenktynėms.

Praėjus 3 valandoms po lenktynių sustabdymo pilotams pranešta, kad jie turėtų ruoštis lenktynių pratęsimui. Bolidai grįžo į trasą, važiavo paskui saugos automobilį vėl grįžo į boksus – parodyta raudona vėliava. Laikas tiksėjo, o teisėjai galiausiai nusprendė nutraukti lenktynes.

Pilotai paskui saugos automobilį sugebėjo apsukti 2 ratus, todėl jiems buvo išdalinta 50 proc. įprastai skiriamų taškų, nors tikrųjų lenktynių net nebuvo. Iš viso buvo įveikta vos 14,008 km distancija, todėl tai buvo trumpiausios lenktynės „Formulės 1“ istorijoje.

Taip pagerintas nuo 1991 m. Australijos GP gyvavęs rekordas (52,92 km). „Pole“ poziciją iškovojęs olandas Maxas Verstappenas gavo pergalę ir 12,5 tšk. Pirmą kartą vietą ant podiumo pelnė „Williams“ pilotas britas George‘as Russellas, kuriam 9 tšk. tapo dideliu laimėjimu.

Čempionato lyderis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) surinko 7,5 tšk.

Didžiausiu dienos nelaimėliu tapo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Jis sudaužė bolidą dar prieš suplanuotą lenktynių startą, todėl, atnaujinus lenktynes, turėjo startuoti paskutinis. Jei ne ši avarija, jis būtų likęs 7-as ir gavęs 3 tšk.

L.Hamiltonas su 202,5 taško išliko čempionato lyderiu. Prie jo priartėjo M.Verstappenas (199,5), o trečias liko britas Lando Norrisas („McLaren“, 113). Konstruktorių įskaitoje „Mercedes“ (310,5) pirmauja prieš „Red Bull“ (303,5), o „McLaren“ (169) atitrūko nuo „Ferrari“ (165,5). 13-osios sezono lenktynės – Olandijos GP – vyks rugsėjo 5 d.