Šeštadienio vakarą LKL čempionate be energijos ir be noro laimėti žaidęs Vilniaus „Rytas” (14-5) nė iš tolo neprilygo Panevėžio „Lietkabeliui” (11-8) ir savų žiūrovų akivaizdoje patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

Vilniuje vykusi dvikova baigėsi „Lietkabelio” pergale 96:75 (32:21, 21:24, 21:19, 22:10).

„Lietkabelis” sostinėje dominavo nuo pat pirmos iki paskutinės rungtynių minutės.

Intrigą „Rytas” išlaikė iki trečiojo kėlinio pabaigos, tačiau per paskutines 10 minučių komanda viso sugebėjo pelnyti 10 taškų ir žiūrovai areną pradėjo palikinėti kur kas anksčiau, nei baigėsi rungtynių laikas.

Panevėžiečiai gerokai apkartino ir „Ryto“ vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio gimtadienį – sostinės ekipa šeštadienį patyrė didžiausią šio sezono pralaimėjimą.

„Ryto“ komanda pirmoje mačo pusėje nei karto nepirmavo ir po 20 žaidimo minučių atsiliko 45:53.

Galingai puolime rungtyniavęs ir vieną po kito tritaškius pataikęs Panevėžio klubas jau pirmajame kėlinyje pabėgo į priekį 18:8, o iš viso per pirmas 10 minučių į „Ryto“ krepšį įmetė net 32 taškus.

Pirmajame ketvirtyje net 7 tritaškius pataikęs „Lietkabelis“ vėliau leido varžovams prisivyti 34:38, tačiau persvaros neatidavė. Po pertraukos „Rytas“ buvo prisivijęs dar labiau (61:64), bet tuomet prasidėjo svečių šou.

Įspūdingai lemiamą ketvirtį pradėjusi N. Čanako kariauna apie 5 minutes neleido vilniečiams pasižymėti bei po spurto 27:7 nutolo net 91:68. Paskutinėmis minutėmis sugniuždytas „Rytas“ nebesipriešino ir patyrė skaudų pralaimėjimą.

„Lietkabelis“ per pirmąją mačo pusę pataikė 7 tritaškius iš 11.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J. Seeley 14, Deividas Sirvydis 11, Arnas Butkevičius 3 (5 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 14, Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis 10.