0

Šiandien Vokietijos „Bundesliga“ čempionate buvo sužaisti šeši 28 turo mačai. Po jų pagaliau tapo aišku, kad Vokietijos čempionais anksčiau laiko tapo Miuncheno „Bayern“ klubas.

„Bayern“ šiame ture svečiuose 1-0 įveikė Frankfurto „Eintracht“ klubą ir ši pergalės jiems garantavo Vokietijos čempionato karūną.

Svečiai iš Miuncheno nuo mačo pradžios žaidė aktyviai, o pirmą realią progą „Bayern“ turėjo jau 10 minutę, bet Xherdano Shaqiri smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

„Eintracht“ bandė žaisti kontratakomis. Keletą jų klubui pavyko sukurti, tačiau jos užsibaigdavo netiksliais smūgiais, todėl realios grėsmes prie „Bayern“ vartų nebuvo.

27 minutę „Bayern“ gavo puikią progą išsiveržti į priekį. Baudos aikštelėje buvo prasižengta prieš Thomasą Mullerį ir teisėjas į „Eintracht“ vartus paskyrė vienuolikos metrų baudinį. Visgi prie žymos stojęs Davidas Alaba nepataikė į vartus.

Iki kėlinio pabaigos „Bayern“ dar ne kartą grasino varžovų vartams, tačiau savo pranašumo bavarai iki pertraukos neįrodė.

Nuo antro kėlinio pradžios „Bayern“ žaidė dar aktyviau ir greitai sukūrė keletą pavojingų atakų, bet nuo pirmų išpuolių „Eintracht“ apsigynė. Visgi 53 minutę kamuolys jų vartuose atsidūrė – Bastianas Schweinsteigeris pasižymėjo atlikęs smūgį kulnu.

„Bayern“ po šio įvarčio ir toliau iniciatyvą turėjo savo rankose, tačiau varžyboms artėjant link pabaigos labai pavojingai atakuoti pradėjo „Eintracht“ futbolininkai. 78 minutę vienas prieš vartininką atsidūręs puolėjas Srdjanas Lakičius nesugebėjo įmušti įvarčio ir „Bayern“ vartininkas Manuelis Neueris atlaikė jo smūgį.

Po kelių minučių „Eintracht“ už „Bayern“ gynėjo Dante žaidimą ranka reikalavo vienuolikos metrų baudinio, bet teisėjas parodė į kampinio gairelę. Po šio kampinio M.Neueris dar kartą parodė savo reakciją ir įspūdingai atrėmė Carloso Zambrano smūgi galva. Po dar vieno kampinio Frankfurto klubo japonas Takashi Inui smūgiavo greta virpsto.

„Eintracht“ iki rungtynių pabaigos toliau bandė spausti „Bayern“ žaidėjus, bet jie sėkmingai apsigynė ir išsaugojo savo vieno įvarčio persvarą. Po šios pergalės „Bayern“ (75 tšk.) prieš antroje vietoje esančią Dortmundo „Borussia“ (55 tšk.) ekipą pirmauja 20 taškų, o iki čempionato pabaigos liko vos 6 turai, taigi „Bayern“ jau užsitikrino čempionų vardą. Paskutinį kartą „Bayern“ Vokietijos pirmenybes buvo laimėję 2009-10 metų sezone.

Tuo metu, du metus prieš tai „Bundesliga“ čempionais tapę Dortmundo „Borussia“ futbolininkai šiandien 4-2 įveikė „Augsburg“ ekipą. Nugalėtojams du įvarčius įmušė Julianas Schieberis, o po vieną pridėjo Nevenas Subotičius ir Robertas Lewandowskis. Nepaisant šios sunkios pergalės, „Borussia“ klubui to neužteko ir jie šiame sezone turi pripažinti „Bayern“ komandos pranašumą.

28 turo rezultatai:

„Eintracht Frankfurt“ 0 – 1 „Bayern Munich“ 27‘ David Alaba („Bayern“) – nerealizavo 11 metrų baudinio 53‘ [0 – 1] Bastian Schweinsteiger

„Borussia Dortmund“ 4 – 2 „Augsburg“ 22‘ [1 – 0] Julian Schieber 43‘ [1 – 1] Daniel Baier 45‘ [1 – 2] Kevin Vogt 53‘ [2 – 2] Julian Schieber 64‘ [3 – 2] Neven Suborič 90‘ [4 – 2] Robert Lewandowski „Bayer Leverkusen“ 1 – 1 „Wolfsburg“ 33‘ [1 – 0] Andre Schurrle 71‘ [1 – 1] Simon Kjær „Borussia Monchengladbach“ 1 – 0 „Greuther Furth“ 66‘ Matthias Zimmermann („Greuther“) – raudona kortelė 74‘ [1 – 0] Luuk de Jong „Werder Bremen“ 0 – 2 „Schalke“ 51‘ [0 – 1] Julian Draxler 69‘ [0 – 2] Ciprian Marica