REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akcinė bendrovė „Teo LT“ iš vilniečio, pasipriešinusio daugiaaukščio pastato statybai po savo langais ir atskleidusio projektavimo dokumentų klastotę, reikalauja milijonų žalai atlyginti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šių metų Kovo 11-osios išvakarėse Trakų gimnazijos dešimtokams vedė pilietinio ugdymo pamoką, bet pilietiškumas, pasirodo, kartais kainuoja per brangiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Vokelių“ istoriją atskleidusi Dalia Budrevičienė neteko darbo ir sveikatos, apie korupciją policijoje viešai prabilę Kalvarijų kriminalistai vis dar bylinėjasi teismuose, o vilniečiui už savo teisių gynybą gali tekti susimokėti per 12 milijonų litų.

REKLAMA

Bendrovė pateikė sąskaitą

Seimui pačiu laiku pateiktas Fizinio asmens bankroto įstatymo projektas, kurio galimybėmis pasinaudos ir nuo stambaus verslo atstovų nukentėję Lietuvos piliečiai, mėginantys ginti savo prigimtines teises.

12,3 mln. litų – tokią sumą iš vilniečio Vytauto Petrausko mėgina prisiteisti telekomunikacines paslaugas teikianti garsi akcinė bendrovė „Teo LT“.

Ji pareiškė, esą dėl V.Petrausko kaltės patyrė milžiniškų nuostolių, nes dar 2007 m. buvo sustabdyta 15 aukštų administracinio pastato statyba sostinės Lvovo gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA

V.Petrauskas vienintelis iš šalia statybvietės įsikūrusio 8 butų namo bendraturčių nepasirašė detaliojo plano, nes daugiaaukštis „Teo LT“ statinys užstotų saulę, pablogintų šeimos gyvenimo kokybę.

„Man paskambino bendrovės „Senojo miesto architektai“ atstovas ir pasakė, kad jei nepasirašysiu projekto, tai jie apsieis ir be mano parašo“, – pasakojo V.Petrauskas.

Apgaule padidino aukštingumą

Gindamas savo teises, V.Petrauskas dar 2006 m. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl statybų teisėtumo. Teismas kuriam laikui sustabdė statybas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme (LVAT) bylos nagrinėjimas sustabdytas, kol nebus išnagrinėta Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme nagrinėjama baudžiamoji byla. Čia prieš teismą stojo trys bendrovės „Senojo miesto architektai“ projektuotojai Diana Sabaliauskienė, Irena Kliobavičiūtė ir Darius Bagdonavičius, kaltinami dokumentų klastote.

„Tik praėjus kuriam laikui pastebėjau, kad projekto dokumentai suklastoti, statinio aukštingumas neteisėtai padidintas nuo 12 iki 15 aukštų“, – teisme pasakojo V.Petrauskas.

REKLAMA

Šioje byloje V.Petrauskas pripažintas nukentėjusiuoju, o valstybės kaltinimą palaiko prokuroras Giedrius Tarasevičius.

Kaltinamiesiems leista meluoti

Trečiadienį teisme atsakinėdamas į kaltinamųjų gynėjų klausimą, kokią konkrečią žalą jis patyrė dėl pradėtų statybų, V.Petrauskas tikino, kad jo šeimos gyvenimas jau iš esmės pasikeitė. Dėl „Teo LT“ veiksmų antstoliai areštavo visą jam priklausantį turtą – du butus ir žemės sklypą, kuriuos vyriškiui teks parduoti, jei „Teo LT“ išieškos iš vilniečio milijoninę sumą.

REKLAMA

Baudžiamosios bylos posėdžio metu teisėjas trims kaltinamiems architektams pareiškė, esą jie turi teisę ne tik duoti parodymus, bet ir jų atsisakyti bet kuriuo bylos nagrinėjimo metu.

Savo ruožtu paaiškindamas V.Petrausko teises, teisėjas įspėjo, kad jis parodymų atsisakyti negali, todėl prieš duodamas juos nukentėjusysis privalėjo prisiekti.

Vilkina bylos nagrinėjimą

Architektai savo gynėjais nusamdė vienus brangiausių Lietuvoje advokatų. Keturi teisininkai visais įmanomais būdais mėgina vilkinti procesą.

„Priežastis labai paprasta – 2011 metų spalį sueis baudžiamosios bylos senaties terminas ir ji bus nutraukta“, – „Valstiečių laikraščiui“ paaiškino V.Petrauskui atstovaujantis teisininkas Andrius Chudenkovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai tik byla bus nutraukta, „Teo LT“ teisininkai nekliudomi galės išieškoti iš V.Petrausko 12,3 mln. litų.

Vilkinimu A.Chudenkovas vadino architektų gynėjų prašymus, pateiktus teismui dėl naujos ekspertizės atlikimo ir įvairių liudininkų iškvietimo.

Šiame sąraše apie dešimt Vilniaus miesto savivaldybėje dirbančių ar dirbusių asmenų, tarp jų – net miręs žmogus.

Architektų gynėjai į teismą sieks iškviesti net buvusį Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką. Mat jis 2006 m. rugsėjo 12 d. vadovavo posėdžiui, kuriame tada buvo svarstomi miesto plėtros klausimai. Jame esą ir buvo gautas pritarimas padidinti statinio aukštingumą nuo 12 iki 15 aukštų.

REKLAMA

Pavadino skundiku

Teismo procese apklausti Vilniaus miesto savivaldybės valdininkai pripažino, kad statinio aukštingumo padidinimas prasilenkė su įstatymais. Dokumentų suderinimo žymos ant nuskenuotų brėžinių buvo perkeltos tiesiog kompiuteriu.

„Ta nuskenuotų dokumentų teikimo tvarka kurį laiką galiojo, bet vėliau apsižiūrėta, kad ji ydinga, todėl jos buvo atsisakyta“, – teismui aiškino buvusi Vilniaus miesto savivaldybės Miestovaizdžio skyriaus vedėja Gied rė Čeponytė.

UAB „Senojo miesto architektai“ direktorė Diana Sabaliauskienė, kaip ir kiti du architektai, savo kaltės nepripažįsta ir V.Petrauską vadino skundiku.

REKLAMA

„Galiu pasakyti, kad skundiku vadinami tie, kurie kažkam užmina ant nuospaudos“, – piktinosi V.Petrauskas.

Jis teigė jau susitaikęs, kad byla bus užvilkinta ir greičiausiai jam teks sumokėti tuos 12,3 mln. Lt.

„Iš esmės jau save laikau bankrutavusiu ir galiu tvirtai pasakyti, kad neturėdamas užnugario šioje valstybėje žmogelis nieko ir niekada nelaimės“, – reziumavo V.Petrauskas.

Vietoje epilogo

Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo fojė nuolat prie rūbinės blaškosi lankytojai. „Valstiečių laikraščio“ žurnalistams čia laukiant baudžiamosios bylos posėdžio pavyko nugirsti rūbininkės ir advokato Jono Ivoškos pokalbį. Minėtas advokatas baudžiamojoje byloje gina architektės I.Kliobavičiūtės teises.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kur prasideda teismas, ten pasibaigia teisingumas“, – rūbininkei pasakė J.Ivoška.

Jau po teismo posėdžio paklaustas, ką turėjęs galvoje tai sakydamas, J.Ivoška tikino, esą taip visuomenėje dabar yra kalbama apie teismus.

„Tarp daugelio žmonių dabar vyrauja tokia nuomonė, nes teismų sistema išgyvena tam tikrą krizę ir šiai sistemai būtina pertvarka“, – teigė J.Ivoška.

„Jei kvies, būtinai atvyksiu“

Artūras Zuokas, buvęs Vilniaus miesto meras

Man būnant miesto meru per visą tą laiką įvyko apie 5 tūkst. posėdžių miesto plėtros, ekonominiais, socialiniais ir kitais klausimais, bet šį atvejį seku spaudoje. Detalių neprisimenu, bet galiu pasakyti, kad tame projekte nieko nusikalstamo, o juo labiau klastočių nebuvo. Galbūt tarnautojai galėjo suklysti atlikdami kokias nors procedūras, bet tvirtai galiu pasakyti, kad padidinti „Teo LT“ statinio aukštingumą buvo leista. Įmonė, kuri į statybą žadėjo investuoti apie 140 mln. litų, sukurti apie 400 darbo vietų, įsipareigojo investuoti į pastato architektūrinį grožį mainais į aukštingumo padidinimą, todėl neįsivaizduoju, kokį visuomenės interesą šioje istorijoje gina prokurorai. Vien mokesčių, „Teo Lt“ įgyvendinus šį projektą, į miesto biudžetą būtų sumokėta apie 20 mln. litų. Suprantama, jei kvies liudyti, būtinai atvyksiu, nes tai kiekvieno piliečio pareiga. Tačiau manau, kad tai šiuo atveju yra tiesiog laiko švaistymas.

REKLAMA

Žmonės nesulaukia teisingumo ir pagarbos

Dalia Teišerskytė, Seimo narė

Kiekvienas Seimo narys pirmadieniais priima žmones, atėjusius su savo problemomis ir nė vienas neateina pasakyti, kad gyvena gerai ir džiaugiasi valdžia. Kiekvienas atsineša ir didelį skaudulį. Kai tų skaudulių labai daug, valstybė tampa nesaugi. Žmonės iš Lietuvos emigruoja ne todėl, kad neturi duonos kąsnio, o dėl to, kad savo šalyje nesulaukia teisingumo ir pagarbos. Labai gaila, kad net teisėsauga labiau įsiklauso ne į eilinį žmogelį, o į asmenį, kuris užima aukštesnę padėtį visuomenėje, turi daugiau pinigų. Dažnas valdininkas yra nuperkamas, mums apie tai pasako patys žmonės, kurie teigia davę vienam ar kitam valdininkui kyšį. Šiuo konkrečiu atveju žmogus turi teisę ginti save ir savo namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų