REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltijos šalyse kovo 22–23 dienomis aštuntą kartą vyks NATO sąjungininkų oro pajėgų vadavietės Ramšteine rengiama Baltijos šalių karinių oro pajėgų treniruotė (BRTE VIII). Pirmą kartą nuo 2008 metų rengiamoje treniruotėje dalyvaus Švedijos karališkosios oro pajėgos.

REKLAMA
REKLAMA

Per treniruotę NATO ir Švedijos oro erdvės kontrolės valdybos, koordinuodamos savo veiksmus, suteiks būtiną paramą neidentifikuotiems ar problemų su ryšio priemonėmis turintiems orlaiviams.

REKLAMA

„Mus džiugina tai, kad į NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių kontingentų treniruotę pirmą kartą įsitraukė ir Švedija. Tai, kad šios šalies karinės oro pajėgos dalyvaus šioje treniruotėje, demonstruoja tai, ko mes siekiame – stiprinti ir aktyvinti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą gynybos srityje“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Treniruotėje dalyvaus šiuo metu Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoti NATO greitojo reagavimo oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys vokiečių naikintuvai F-4 „Phantom“ ir Karališkųjų Švedijos oro pajėgų naikintuvai JAS-39 „Grippen“. Pagal pratybų scenarijų, Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas C-27 „Spartan“ imituos ryšį virš Baltijos jūros praradusį orlaivį.

REKLAMA
REKLAMA

Treniruotėje, pasak Krašto apsaugos ministerijos, taip pat dalyvaus Jungtinis karinių oro operacijų centras Uedeme (Vokietija) ir Baltijos šalių bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje. Šie centrai taip pat palaikys ryšį ir derins procedūras su Švedijos oro operacijų centru bei šios šalies Valdymo ir pranešimų centrais.

BRTE VIII siekiama ne tik treniruoti NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse dalyvaujančių NATO orlaivių ir kitų institucijų įgūdžius, standartizuoti procedūras, bet ir glaudinti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą, demonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą. Ši treniruotė skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad joje pirmą kartą dalyvaus Švedija – NATO partnerystės taikos labui programos partnerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų