• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmą kartą Lietuvos ir Latvijos muzikos informacijos centrų jungtinis stendas “Baltijos muzika” įsikurs kasmetinėje tarptautinėje Frankfurto muzikos mugėje, kuri vyks kovo 31-balandžio 4 dienomis. Stendas “Baltijos muzika” rengiamas muzikos natų leidėjų paviljone (salė 3.1, stendo nr. B 21), šalia didžiausių pasaulio muzikos leidyklų.

REKLAMA
REKLAMA

Baltijos kraštų muzika yra gana gerai žinoma ir vertinama tarptautinėje muzikos rinkoje rinkoje ir dažniausiai yra siejama su kompozitoriais Arvo Pärtu, Erkki-Sven Tüüru, Peteriu Vasku ar Onute Narbutaite. Būtent šių kompozitorių kūryba formuoja baltiškosios muzikos, kaip emocionalios ir betarpiškos kūrybos, turinčios ryškų religinį aspektą, įvaizdį, stipriai palaikomą užsienio leidėjų, įrašų prodiuserių bei kritikų.

REKLAMA

Frankfurto muzikos mugė – tai puiki proga praplėsti pažinties su Baltijos kraštų muzika lauką, reklamuoti gerai žinomus ir mažiau pažįstamų kūrėjų vardus, siekiant, kad muzikos paklausa neapsiribotų keliais puikiai žinomais kūrėjais. Pasak Muzikos informacijos ir leidybos centro direktorės Daivos Parulskienės, “Baltijos šalyse nėra stiprių komercinių muzikos leidėjų, tad Muzikos informacijos centrams tenka svarbios funkcijos dokumentuoti neišleistus kompozitorių kūrinius bei garantuoti, kad šie kūriniai būtų pasiekiami naudotojams.” Mugėje Muzikos informacijos ir leidybos centras prisistatys kaip institucija, per kurią gali būti pasiekiama įvairių lietuvių kompozitorių atlikimo medžiaga, išleisti natų leidiniai, bus siekiama sudominti lietuvių kompozitorių kūryba komercinius užsienio atlikėjus, įrašų kompanijas, taip pat atlikėjus bei pedagogus, t.y. bandyti tirti paklausą didžiulėje Vokietijos klasikinės muzikos rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

“Tikimės, kad Baltijos muzikos stendas taps tradiciniu šioje mugėje ir ateityje prie mūsų prisijungs kolegos iš Estijos, nes dažniausiai esame pristatomi kaip vientisas regionas, turintis ypatingą savo “skambesį”. Manome, kad tai perspektyvu konkuruojant tarptautinėje klasikinės muzikos rinkoje”, - teigia Daiva Parulskienė.

Frankfurto muzikos mugė, kurioje dalyvauja beveik 1500 kompanijų, o lankytojų skaičius siekia 80.000, yra viena didžiausių muzikos mugių pasaulyje. Daugiau nei 62 procentai mugės dalyvių ir daugiau nei ketvirtis lankytojų į mugę atvyksta iš svetur. Mugė neabejotinai pirmauja muzikos instrumentų industrijoje, tačiau ne mažiau svarbią vietą joje užima muzikinės kompiuterių programos, įranga, natų leidyba bei įvairūs aksesuarai – visa kas susiję su gyvu muzikavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mugės rengėjai prognozuoja, kad šiemet mugės dalyvių ir lankytojų skaičius gerokai išaugs, nors ji bus trumpesnė – truks ne 5 kaip anksčiau, bet 4 dienas. Pagrindinė šių metų tema – “Musik bewegt!” – skirta muzikos ir muzikavimo, kaip vertingų laisvalaikio praleidimo formų, ugdymui, neskirstant muzikavimo į profesionalų ar mėgėjišką. Mugės programoje daugybė renginių, koncertų, forumų, diskusijų skirtų muzikos švietimo problemoms, kuriuose dalyvauja pedagogai, sąjungos, fondai, leidyklos – įvairios organizacijos iš Vokietijos.

REKLAMA

“Mugė bus trumpesnė, bet dinamiškesnė”, - teigia organizatoriai. Kaip visuomet, trys pirmosios mugės dienos bus skiriamos tik muzikos verslo atstovams, prekybininkams bei specialistams, paskutinę mugės dieną – šeštadienį – į ją galės patekti visi norintys.

Šalia tarptautinės Frankfurto muzikos mugės vyks paroda “Prolight + Sound”, kuri turėtų taip pat sutraukti nemažai muzikos verslo profesionalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų