Baltijos lygos pusfinalyje Lietuvos garbę gins tik FBK „Kaunas“

Vakar buvos sužaistos keturi atsakomieji Baltijos futbolo lygos ketvirtfinalių susitikimai. Trijuose iš jų triumfavo Latvijos klubai, kurie ir žengė į kitą etapą. Lietuvai pusfinalyje atstovaus tik šalies čempionė Kauno FBK „Kaunas“ ekipa, antrą kartą sudorojusi Panevėžio „Ekraną“.

Vilniaus „Žalgiris“ Baltijos lygos ketvirtfinalio antrąsias rungtynes Rygoje 1:2 (0:0) pralaimėjo „Skonto“ ir pasitraukė iš varžybų. Pirmąjį mačą Lietuvos sostinėje Latvijos klubas buvo taip pat laimėjęs - 4:2.

„Skonto“ stadione šeimininkai pergalę iškovojo daugiau nei kėlinį žaisdami ne visos sudėties. 35-ą minutę už šiurkščią pražangą aikštės viduryje iš aikštės buvo pašalintas Latvijos ekipos gynėjas Sergejus Kožanas.

Likę dešimtyje „Skonto“ atsitraukė į savo aikštės pusę, pasirinkdami kontratakų taktiką. Antrajame kėlinyje varžovai į žalgiriečių vartus smūgiavo tris kartus, bet įmušė du įvarčius.

„Skonto“ į priekį išsiveržė 56-ą minutę, kai iš baudos aikštelės taikliu smūgiu komandos ataką užbaigė Aleksandras Caunia. Jį pakeitęs kitas puolėjas Andrejus Perepliotkinas dar po vieno greito išpuolio pasižymėjo71-ą minutę.

75-ą minutę rezultatą sušvelnino Andrius Puotkalis, sėkmingai smūgiavęs galva po perdavimo iš krašto. Galima prisiminti, kad per pirmąsias ketvitrfinalio rungtynes A.Puotkalis į „Skonto“ vartus įmušė abu įvarčius.

Rungtynėms baigiantis žalgiriečiai šeimininkų vartus apšaudė tolimais smūgiais, bet pralaimėjimo išvengti vis dėlto nepavyko.

„Žalgiris“ rungtyniavo tokios sudėties: Marius Rapalis, Aleksejus Dubyna, Audrius Veikutis, Igoris Steško, Egidijus Vaitkūnas, Julianas Bursukas, Arvydas Veikutis (Andrius Miliškevičius, 77), Ervinas Kvitkauskas (Raimondas Vilėniškis, 70), Ramūnas Radavičius, Andrius Puotkalis, Nikolajus Misiukas.

Mačui vadovavo arbitras iš Estijos Hannesas Kaasikas.

Kitų Baltijos lygos ketvirtfinalio rungtynių rezultatai (skliausteliuose – pirmojo mačo baigtis):

Kauno FBK „Kaunas“ – Panevėžio „Ekranas“ 4:1 (4:2).

„Kaunas“ : 7 min.Vygantas Zubavičius, 45 min. ir 65 min.  Rafaelis Ledesma, 69 min.Vytautas Lukša;

„Ekranas“: 89 min. Valdas Trakys.

Marijampolės „Sūduva“ - „Ventspils“ 0:1 (0:3).

„Ventspils“: 59 min. Aleksandrass Misiukovas.

„Riga“ - Liepojos „Metalurgs“ 2:1 (3:2).

„Riga“: 64 min. Valerijuss Leonovas, 72 min. Ivanas Spakovas;

„Metalurgs“: 90 min. Andrejus Rubinas.

FBK „Kauno“ futbolininkams dėl patekimo į finalą rugpjūčio 27-ą ir rugsėjo 23-ą dienomis teks susigrumti su „Ventspils“ komanda.