Vilniaus ledo ritulio komanda „Baltica“ paskutinį susitikimą su Rusijos ekipa „Klin“ baigė dar viena, jau trečią, užtikrinta pergale rezultatu 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Prieš tai buvusius du mačus Lietuvos komanda sužaidė rezultatu 9:0 ir 5:0. Šios dienos varžybose „Balticai“ įvarčius pelnė slovakas Borisas Rejžekas (2min., 40min), lietuvis Aimas Fiščevas (5min., 22min.) ir komandos kapitonas iš Rusijos Vadimas Chvolesas (51 min.).

Paskutinį susitikimą su „Klin“ Lietuvos komanda pradėjo kone svajonių debiutu, kuris kiek priminė pirmąsias varžybas. Jau 5min. „Baltica“ pirmavo 2:0. Nepraėjus nei dviem minutėms, metimu iš krašto rungtynių sąskaitą atidarė Borisas Rejžekas, o dar po trijų – Aimas Fiščevas pakartotiniu metimu padvigubino rezultatą.

Po tokios rezultatyvios rungtynių pradžios, Dmitrijaus Medvedevo vadovaujama komanda kiek sumažino žaidimo spartą, tačiau pilnai išlaikė situacijos kontrolę iki pat kėlinio pabaigos.

Antrojo kėlinio pradžia buvo kone identiška pirmajam. Trečiojo penketuko puolėjas A. Fiščevas 22min. pelnė savo antrąjį įvartį ir padidino rezultatą iki 3:0. Vis dėlto tolesnės varžybos pasižymėjo „Baltica“ žaidėjai pernelyg dažnomis pražangomis bei šalinamais iš aikštelės. Tai „sulaužė“ komandos žaidimą (keletą kartų teko žaisti trise prieš penkis) ir leido varžovams didžiąją laiko dalį atakuoti į Nikiforo Ščerbos vartus.

„Nepatiko tai, jog antrajame kėlinyje komanda pradėjo žaisti lėčiau, bet rungtynių eigai įtakos turėjo ir nesuprantamas teisėjavimas. Arbitras fiksavo kiekvieną mažiausią mūsų pražangą, bet nematydavo kur kas didesnių varžovų taisyklių pažeidimų. Tokia situacija buvo pirmuosius du kėlinius, džiugu, kad trečiajame tai pasikeitė“, – sakė vyr. komandos treneris D. Medvedevas.

Vertindamas „Baltica“ vartų sargo iš Lenkijos Nikiforo Ščerbos žaidimą, teneris pažymėjo, kad tapęs pirmuoju komandos vartininku, jis įgijo psichologinį pasitikėjimą ir tai atsispindi jo itin užtikrintame žaidime: „jis tapo „nepramušamas“.

Nors N. Ščerba rungtyniavo nepriekaištingai, tačiau 36min. „Klin“ žaidėjui Nikolajui Karasiovui pavyko prastumti ritulį į mūsiškių vartus. Tai buvo pirmasis taiklus „Klin“ įvartis per 155min. ir 53 sek., sužaistas per visas trejas varžybas. Praleistas įvartis „Baltica“ ritulininkus paskatino susitelkti naujoms atakoms.

Paskutinę antrojo kėlinio minutę po B. Rejžeko metimo kone nuo mėlynosios linijos, ritulys pataikė į „Klin“ komandos gynėjo koją ir pakeitęs skriejimo kryptį, atsidūrė jos vartuose. Trečiame kėlinyje „Baltica“ turėjo didelę žaidimo persvarą, bet ją realizavo tik vienu įvarčiu – taikliu komandos kapitono V. Chvoleso metimu, turint kiekybinę vieno žaidėjo persvarą.

Šios dienos varžybose pirmajame penkete traumuotą Robertą Mikesą pakeitė kitas slovakas Miroslavas Božikas. „Baltica“ strategas D. Medvedevas tikisi, kad jau kitą ketvirtadienį per pirmąsias rungtynes su pavojingiausiais varžovais Penzos „Dizelist“ R. Mikesas jau galės žaisti.

Artimiausios „Baltica“ varžybos vyks lapkričio 10-ą, 12-ą ir 13-ą dienomis su Penzos „Dizelist“. Tai bus paskutinės HC „Baltica“ varžybos namuose šiais metais. Oficiali klubo svetainė www.hcbaltica.lt. Bilietais į rungtynes prekiauja bilietai.lt.