Antrajame Vilniaus ledo ritulio klubo „Baltica“ ir Penzos „Dizelist“ susitikime Lietuvos komanda ir vėl buvo nesustabdoma. Rezultatu 5:3 (2:0; 1:3, 2:0) mūsiškiai užtikrino savo pranašumą. Įvarčius pelnė Andrejus Židkovas (2min.), Vadimas Chvolesas (17min.), Leonidas Kozlovas (26min.), Aleksandras Lačichinas (53min.) ir Robertas Mikesas (53min.). Rytoj Vilniaus Pramogų arenoje komandos susitiks dar kartą. Tai bus paskutinės „Baltica“ varžybos namuose šiais metais.

Rungtynių debiutas Lietuvos komandai susiklostė labai sėkmingai – praėjus vos 1 min. ir 26 sek. po individualios atakos Andrejus Židkovas pasiuntė ritulį į rusų komandos vartus. Iškart po to identiška ataka Leonidas Kozlovas vos nepadvigubino rezultato.

Tuo pirmojo kėlinio gražioji dalis kuriam laikui ir baigėsi: nespėdavo vienas Lietuvos klubo žaidėjas grįžti nuo nubaustųjų suolelio, kai ten būdavo siunčiamas kitas mūsiškis. Pasak komandos stratego, žaidėjai per dažnai prasižengdavo, o kai kurias situacijas rungtynių arbitras vertindavo priekabiai.

„Šiandien mums teko kovoti ne tik prieš varžovus, bet ir teisėją, ypač antrajame kėlinyje. Pagrindinis rungtynių arbitras neleido net prisiliest prie „Dizelist“ ritulininkų – vieną po kito varė iš aikštelės, nors pražangomis net nekvepėjo. Džiaugiuosi, kad sudėtingose situacijose mūsų komanda parodė savo charakterį, todėl ši pergalė mums labai brangi“, – komentavo vyr. treneris D. Medvedevas.

„Baltica“ žaidimas vėl grįžo į savo vėžias tik pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet komandos kapitonas V. Chvolesas metimu iš arti padidino rezultatą.

Antrajame kėlinyje sužaidus vos 27sek. „Dizelist“ ritulininkas Andrejus Penzinas sušvelnino rezultatą iki 2:1. Įvartis tapo savotišku ženklu naujiems aktyviems „Baltica“ veiksmams ir jau po 6min. L. Kozlovas atsakė varžovams tuo pačiu.

Vis dėlto, šiame kėlinyje pasikartojo pirmojo scenarijus – mūsiškiai vėl vienas po kito buvo šalinami iš aikštelės. Tuo suskubo pasinaudoti „Dizelist“ ir jau 32min. Denisas Belovas rezultatyviai išnaudojo kiekybinę persvarą. 35min. „Baltica“ liko žaisti trise prieš penkis varžovus ir, kai jau atrodė pavyks apsiginti, A. Penzinas išlygino rezultatą 3:3.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi atakomis, bet po kelių minučių „Baltica“ perėmė iniciatyvą. 48min. iš aikštelės buvo pašalinti du „Dizelist“ žaidėjai, bet šią kiekybinę persvarą turėta vos keletą sekundžių, kai praleidęs varžovų kontrataką Richardas Pinka pažeidė taisykles.

Lemtinga tapo 53 rungtynių minutė, kai „Baltica“ komandoje pirmąjį savo įvartį pelnė naujasis žaidėjas A. Lačichinas, o nepraėjus nei pusei minutės, R. Mikesas įtvirtino komandos pergalę. Tai jau penktosios iš eilės „Baltica“ laimėtos rungtynės.

„Manau, kad šiandien tikrai nusipelnėme bent taško. Gerai rungtyniavome pirmajame kėlinyje, nors jį ir pralaimėjome. Žaidimo lygį išlaikėme ir po pertraukos, pelnydami tris įvarčius, tačiau rungtynių baigtį nulėmė dvi šiurkščios mano komandos klaidos paskutiniame kėlinyje, kai mažiau nei per minutę praleidome du įvarčius. Be to, nors neturiu jokių pretenzijų pagrindiniam rungtynių arbitrui, tačiau to negaliu pasakyti apie jo padėjėjus. Jiems palinkėčiau daugiau profesionalumo“, – sakė „Dizelist“ vyr. treneris Sergejus Jerchovas.