Penktadienį vykusiame antrajame Vilniaus „Baltica“ mače su Rusijos ekipa „Klin“, Lietuvos komanda išplėšė užtikrintą pergalę rezultatu 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Įvarčius pelnė Robertas Mikesas (10min., 23min.), Leonidas Kozlovas (32min.), Ilja Afanasijevas (41min., 48min.).

Šios dienos rungtynės nebuvo panašios į trečiadienio mačą, kai „Baltica“ jau varžybų debiute iš esmės nulėmė dvikovos baigtį. Pirmajame kėlinyje abi komandos keitėsi atakomis, o svečių išpuoliai neretai atrodė netgi pavojingesni.

Lietuvos klubui į priekį išsiveržti pavyko tik kėlinio viduryje, turint vieno žaidėjo kiekybinę persvarą. 10 min. žaibišką  trijų žaidėjų kombinaciją taikliu metimu užbaigė slovakas R. Mikesas, kurio įvartį entuziastingai sveikino ir jo tėvynainiai, tribūnose išskleidę keletą Slovakijos vėliavų. Tolesnis pirmojo kėlinio žaidimas vyko itin lygiavertis.

Antrojo kėlinio pradžia „Balticai“ susiklostė itin sėkmingai: jau 23min. R. Mikesas, po Romano Pantiuchovo metimo, iš arti nukreipė ritulį į vartus ir pasiekė rezultatą 2:0. Tačiau šis, vienas rezultatyviausių lygos žaidėjų, 29min. buvo priverstas palikti aikštelę, po labai šiurkščios Aleksandro Brito atakos. Už ją „Klin“ žaidėjas gavo 5 baudos minutes ir buvo pašalintas iki pat rungtynių pabaigos. Po itin šiurkščios Klin atakos, tolesnės rungtynės tapo itin įtemptos ir pasižymėjo dažnais incidentais.

Pirmajame penkete R. Mikesą pakeitė Miroslavas Božekas ir mūsiškiams greitai pavyko išnaudoti kiekybinę persvarą. Metimu iš arti 32min. varžovų vartininką nuginklavo Leonidas Kozlovas.

R. Mikesas rungtynių tęsti nebegalėjo. Pasak „Baltica“ gydytojo, jam labai stipriai sumušta šlaunis virš kelio, tačiau tikimasi, kad trauma nebus tokia problemiška, kokią šiuo metu reabilituoja Edgaras Rybakovas, iki šiol nežaidžiantis komandoje.

„Ir man, ir komandai šiandien sekėsi žaisti. Tiesa, labai norėjau dar įmušti, tačiau sutrukdė trauma. Ačiū Dievui nesužeidė kelio, taigi, tikiuosi, kad po 3-4 dienų jau galėsiu treniruotis“, – sakė „Baltica“ puolėjas, iš viso per dvejas varžybas su „Klin“ jau pelnęs penkis įvarčius.

Trečiojo kėlinio pirmąją minutę pasižymėjo I. Afanasijevas, o 48min. jis pasižymėjo antrąkart, išnaudojęs kiekybinę persvarą. Rungtynių baigtis jau buvo nulemta. 58min. į „Baltica“ vartus buvo skirtas baudinys, tačiau Nikiforas Ščerba užtikrintai atrėmė „Klin“ žaidėjo Nikitos Rybakovo metimą.

„Šiandien buvo kur kas sunkesnės rungtynės. Varžovai žaidė greičiau, nei prieš dvi dienas, tad esu labai patenkintas savo komandos žaidimu. Po įspūdingos trečiadienio pergalės rezultatu 9:0 vaikinai buvo nusiteikę dar vienai rimtai kovai ir iki pat varžybų pabaigos neatsipalaidavo“, – sakė „Baltica“ vyr. treneris Dmitrijus Medvedevas.

Per dvejas rungtynes (120min.) „Klin“ žaidėjams nei karto nepavyko nuginkluoti „Baltica“ komandos vartininkų. Rytoj 17 val. Vilniaus Pramogų arenoje abi šios komandos susitiks  dar kartą sužaisti paskutiniųjų varžybų.

Kitos artimiausios „Baltica“ varžybos bus lapkričio 10-ą, 12-ą ir 13-ą dienomis su Penzos „Dizelist“. Tai bus paskutinės HC „Baltica“ varžybos namuose šiais metais. Oficiali klubo svetainė www.hcbaltica.lt. Bilietais į rungtynes prekiauja bilietai.lt.