24
Klivlando „Cavaliers“ – Bostono „Celtics“ 108:111 (nuotr. SCANPIX)

„Celtics“ sušvelnino NBA Rytų konferencijos finalo rezultatą – 1:2. Bostono krepšininkai, pralaimėję abejas rungtynes namie, atsigriebė Klivlande – vietos „Cavaliers“ nugalėjo 111:108 (24:35, 26:31, 32:21, 29:21). „Celtics“ pergalę išplėšė paskutinę sekundę pataikytas Avery Bradley tritaškis.

24

Svečiai Klivlande vertėsi be lyderio Isaiah Thomaso. 28-erių įžaidėjui atsinaujino klubo trauma, dėl kurios 175 centimetrų ūgio mažylis šiame sezone nebežais.

Trečiosiose serijos rungtynėse „Cavaliers“ netruko įgyti 12-os taškų persvarą – 7-ąją minutę pirmavo 22:10. Šeimininkams 12 taškų pelnė Kevinas Love’as.

Trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas pasiekė rekordą – 70:50 (26 minutė). Tada vaizdas aikštėje staiga pasikeitė. „Celtics“ iki kėlinio pabaigos nupjovė tris ketvirtadalius „Cavaliers“ turėtos persvaros (82:87).

Bostono ekipa varžovus vijosi iki 44-osios minutės, kai ją dvitaškiu į priekį išvedė Kelly Olynykas (99:98). Nuo to laiko pirmaujanti komanda nuolat keitėsi. Likus 45 sekundėms, dvitaškį pataikė „Celtics“ lyderis Alas Horfordas (106:103), bet po devynių sekundžių tritaškiu atsakė ir rezultatą išlygino J. R. Smithas (106:106). Į likus pusei minutės Jono Jerebko pataikytą dvitaškį tuo pačiu, likus 10 sekundžių, atsakė Kyrie Irvingas (108:108). Paskutinioji ataka priklausė „Celtics“. Ja svečiai pasinaudojo nepriekaištingai – A. Bradley pataikė tritaškį ir Bostono komanda laimėjo 111:108.

Šeimininkai metė 36 baudas. Svečiai – tris kartus mažiau (12). „Celtics“ suklydo devynis sykius, „Cavaliers“ – 16. Abi komandos pataikė daug tritaškių: Klivlando ekipa 16, Bostono – 18. Po septynis įmetė atitinkamai K. Love’as ir Marcusas Smartas.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 29 (10/15 metimų, 5/5 baudų, 7 rezultatyvūs perdavimai), Kevinas Love’as 28 (7/13 tritaškių, 5/6 baud., 10 atkovotų kamuolių), Tristanas Thompsonas 18 (12/15 baud., 13 atk. kam.), J. R. Smithas 13 (8 atk. kam.), LeBronas Jamesas 11 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 6 klaidos).

„Celtics“: Marcusas Smartas 27 (7/10 trit., 7 rez. perd., 5 atk. kam.), Avery Bradley 20 (8/23 met.), Alas Horfordas 16 (7/18 met., 6 rez. perd.), Kelly Olynykas 15 (5/8 met.), Jae Crowderis 14 (6/14 met., 11 atk. kam.), Jonas Jerebko 10 (5 atk. kam.).

Bostono krepšininkai sušvelnino serijos rezultatą – 1:2. Ketvirtosios rungtynės vyks taip pat Klivlande.

„Celtics“ pirmajame atkrintamųjų varžybų etape 4:2 eliminavo Čikagos „Bulls“, antrajame – 4:3 Vašingtono „Wizards“. „Cavaliers“ serijas laimėjo 4:0 – ir su Indianos „Pacers“, ir su Jono Valančiūno Toronto „Raptors“.

Bostono komanda (53 pergalės / 29 pralaimėjimai) reguliariajame sezone laimėjo Rytų konferenciją. Klivlando ekipa (51/31) buvo antra.