Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Grizkite prie seno Lietuvisko tikejimo - pagonybes ir nereikes tu siuksliu islaikyti, apgailetina, gyvename jau XXI amziuje , o visi nori i ta baznycia sulysti, atsibuskite pagaliau !
Tikybos pamokos reikalingos pažinti savai religijai, kad nekalbėtume priešingai negu Dievas moko. O į Bažnyčią reikia eiti, jei myli Dievą ir laikaisi Jo įsakymų, kitais atvejais NEREIKIA. Judas irgi priėmė Šv. Komuniją per paskutinę vakarienę ir išdavė... kaip baigėsi jo turtingas gyvenimas??? Tėvų vietoje neburnočiau ant Bažnyčios, nes Šv. Rašte parašyta Jn 15, 5 "Nuo manęs atsiskyre jūs nieko negalite nuveikti". Pažiūrėkite, o kiek skyrybų, kaip elgiasi vaikai su tėvais- tėvai su vaikais? Pilni vaikų namai, pilni senelių namai...Ar pavyksta taip elgtis kaip Dievas moko??? Ar tokia mūsų laimė ir džiaugsmas...???
Tai gal jau laikas ir mokesčius mokėti už gaunamas pajamas?
cha, kiek duodat, su tokiom masinom ir vazineja! kas jus vercia eiti i tas baznycias ir dar moketi? patys einat ir islaikot tuos juodaskvernius, tai ir nesiskuskit
Ar kas nors verčia Jus savo vaikus vesti tos Pirmosios Komunijos? Jei per prievartą vaikai yra verčiami eiti kas sekmadienį į Mišias, tai tik tėvų kaltė. Jei šeima tikinti, kas sekmadienį dalyvauja, natūraliai ateina momentas leisti vaikus Pirmosios Komunijos. Tokiems žmonėms net nekyla klausimas, ar reikia paaukoti, ar ne. Savanoriauju parapijoje. Matau kas savaitę susirenkančias grupeles vaikų. Deja, tėvai kartu dalyvauja tik nedaugelio. Kaip tas vaikas norės eiti į Mišias, jei tėtis prie bažnyčios paleido ir su mama į Akropolį nuvažiavo. Pas mus buvo prašoma prisidėti 15 eurų auka. Ar tai daug? Daugelis komentuotojų sakys, kad bažnyčia iš to lobsta. Brangieji, leiskite peteikti pavyzdį palyginimui. Šeima susiruošia nuvažiuot į baseiną - šiaip sau pasimurkdyti po chloruotą vandenį kol oda susiraukšlės. Kokia iš to nauda? Nežinau, gal gerai praleistos pora valandų, kelios nuotraukos socialiniame tinkle. Kaina? Nuo 16 eurų suaugusiam, nuo 8 eurų vaikui. vienas apsilankymas (mama + vaikas) kainuos 24 eurus. Niekas dėl to nesipiktina, piktų straipsnių internete nepublikuoja. Niekas ten nevertė eiti, patys norėjo, susimokėjo, valandai nuėjo, parėjo, pamiršo. Taškas. Bažnyčia paprašė prisidėti 28 eurus (mūsų parapijoj tik 15) už 10 mėnesių pasiruošimo Pirmajai Komunijai kursą. 1 valanda per savaitę per mokslo metus - iš viso maždaug 35-40 pamokėlių. Iš tų pačių pinigėlių nuperkamos vaikams knygelės, iš dalies apmokamos tikybos mokytojos transporto išlaidos atvykti į kaimą, be to kainuoja ir patalpų, kuriose renkasi vaikai išlaikymas. Norėjote, kad pamokėlės būtų bažnyčioje? Bravo, kiek šauktumėt, jei sužinotumėt, kad Jūsų vaikas žiemos metu 45 minutes turi iššėdėt bažnyčioje, kurioje tokia temperatūra, kad garas iš burnos eina kvėpuojant. Kokie +4 laipsniai. be to drėgna. O mažai naudojamą parapijos namų salę elektriniais šildytuvais papildomai pašildyti irgi kainuoja, kad vaikams nereikėtų sėdėti su pirštinėmis ir striukėmis.
Ar žinojote, kad mokykloje vaikams skirti popamokinės veiklos būreliai valstybei kainuoja vidutiniškai po 15 eurų kas mėnesį už kiekvieną vaiką. Ir už tuos būrelius mes mokame visi - norime to ar nenorime. Tiesa, netiesiogiai, per sumokamus mokesčius. Ir netenka tie pinigai pedagogui, kuriam mokama po 4,5 euro už valandą geriausiu atveju. Bažnyčioje iš kiekvieno apsilankančio tikinčiojo mokesčiai priverstinai nerenkami (bandau įsivaizduoti, kaip tai atrodytų - prie durų gal turėtų stovėt žmogus ir už įėjimą rinkt pinigus, ar kaip?), bažnyčios išlaikymas priklauso nuo pačių tikinčiųjų geros valios. Taigi, mokykloje analogiška paslauga kainuotų 150 eurų per metus. Panašiai tiek ir netgi daugiau moka tėveliai, kurie leidžia vaikus į privačius užsiėmimus, kurie nepatenka į mokinio krepšelio sistemą. Jei bažnyčia darytų verslą, turėtų daugiau paprašyti, nei 15 ar 28 eurai. Mūsų parapijos grupelėje apie 20 vaikų ruošiasi Pirmajai Komunijai, 8 - Sutvirtinimui. Iš kai kurių šeimų ruošiasi po kelis vaikus, tad tikybos mokytoja, pasitarusi su klebonu, paėmė po 15 eurų ne iš kiekvieno vaiko, o nuo šeimos. Surinko kiek daugiau nei 300 eurų. Iš viso to atmetus įvairias išlaidas, susijusias su katechezės organizavimu (O įdomu, ar tie pinigai padengia tas išlaidas iš viso?), lieka dar šiek tiek atsilyginti tikybos mokytojai, kuri galbūt tikisi, o gal ir ne, padėkos mokslo metų pabaigoje. Jei visa tai verslas, pasisiūlykit kokiam nors klebonui suorganizuoti vaikų katechezę - pabūsit gal geresni vadybininkai? Nusamdysit katechetus, išlaikysit patalpas, pasirūpinsit vaikais.
O šiaip nereikia visko norėti už dyką. Pasiruošimas Pirmajai Komunijai vaikui duos kokios tai dvasinės naudos, jei ir tėvai rodys tikėjimo pavyzdį, skatins dalyvauti Mišiose, leis į pamokėles. be to vaikai grupelėse susidraugauja, randa draugų, pasimoko, pažaidžia, kažko naujo sužino, įgyja naujos patirties. Tai ne valandos apsilankymas baseine, kurio po savaitės niekas nebeprisimins. Pinigine išraiška tokių dalykų apskritai neįmanoma įvertinti.

p.s. Kodėl klebonas negali važinėt su gera mašina, jei parapijiečiai jį myli ir gausiai aukoja? Nereik pavydėt.
@Kęstutis Nebejuokinkit su savo pasisakymu. Tevai leidzia vaikus pirmos komunijos vien del to kad veliau nebutu problemu vestuviu atveju. Kiek tie vaikai yra apkraunami negana mokykloj iki 14 val prasedi nuo 6 ryto atsikele. Y savaite po karta o pries komunija ir 2 kartai pasitaiko y pamokeles vazineti del komunijos ir kad sekmad galetu ramiai lovoj pasivartyti turi salti baznycioj. Dar ir koky bizni baznycia daro is tos pirmos komunijos. Auka kiekviena sekmad, susimoki dar 28 eurus, rubus taip pat is baznycios nuomotis reikia, o kiek bereikalingo laiko sugaista tevai. Maniske net nebeziuri y baznycios puse po sitos nesamones. Pirmi zodziai isejus is baznycios po pirmos komunijos buvo. Aciu dievui viskas baigesi ir nebereikes daugiau niekur eiti. O sitas biznis ir toliau klestes juk kiekvienais metais renkamos grupes tai nemokamai pirmajai komunijai!!!!
KUNIGO NAUDA, VELNIAI GAUDO. :)
Kam apskritai reikalingos visos šitos religinės apeigos???
geriausias verslas, net kaimo kunigai važinėja su Džipais ką kalbėti apie miestu tikriausiai nesunku butu ir Bugatti nusipirkti. kartos protingeja del technologines puses ir vis maziau tiki tom nesamonem kurias kisa tikejimas, ar gali buti dar durniau kisama gyvenimo prasme per tikejima? Lietuviai nuo seno pagonis kodel mes to atsisakem a del mados kad nenudetu krikščioniu kariai . Kariai = karas. Nesakau kad tiketi krikščionybe blogai juk kaip atrodisi jei busi viena balta varna tarp juodu, ar pasakes piktam kariui krikščioniui busi nuzudytas. Ar pasakes viesai busi menkinamas ir puolamas tikinciu krikščionybe... tik laido riteriai gali anonimiskai parasyti visa tiesa. As tikiu i dieva bet ne i krikščionybe kuri yra korumpuota ir brangi... Nors tikriausiai busiu palaidotas su bažnyčia na ka padarysi niekas sias laikais nieko uz dyka negauna
@Anonimas Juk niekas per prievartą neverčia tikėti ar išpažinti kurią konkrečią religiją. Gyvenam demokratiškoje šalyje - gali būti pagonis, laisvamanis, ateistas, krikščionis, judėjas, musulmonas, jehovos liudytojas ar kas tik nori.
as gimiau sovietmetyje
Kedainiu baznycia jau kokius metus turi kainorasti :)
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų