REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žymiausi pasaulio sportininkai daro įtaką milijonams žmonių visame pasaulyje. Vieni aukštumų pasiekę sportininkai nedaugžodžiauja, o kiti bendraudami su žiniasklaidos atstovais tiesiog žarsto perlus.

Žymiausi pasaulio sportininkai daro įtaką milijonams žmonių visame pasaulyje. Vieni aukštumų pasiekę sportininkai nedaugžodžiauja, o kiti bendraudami su žiniasklaidos atstovais tiesiog žarsto perlus.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt kviečia susipažinti arba dar kartą prisiminti sparnuotas atletų frazes, kurios įkvėpė ir nustebino visą pasaulį.

Štai pavyzdžiai, kad sportininko mintys gali būti tokios pačios gilios ir prasmingos kaip ir jo sportiniai rezultatai, dėl kurių jis ir tapo žinomas.

Michaelas Jordanas, vienas geriausių visų laikų NBA krepšininkų.

„Per savo karjerą aš pramečiau daugiau kaip 9 000 metimų, pralaimėjau beveik 300 rungtynių. 26 kartus man buvo patikėtas lemiamas metimas ir aš jį pramečiau. Man daug kartų gyvenime nepavyko. Ir būtent dėl to tapau sėkmingas.“

Legendinis ledo ritulio žaidėjas Wayne‘as Gretzky.

„Tu nepataikysi į vartus nė karto, jeigu nebandysi. Tu neatliksi nė vieno taiklaus smūgio, nes juos visus pramušei nė nepabandydamas.“

REKLAMA
REKLAMA

Mike‘as Tysonas, vienas garsiausių pasaulio boksininkų.

„Aš noriu suvalgyti jo vaikus.“

Šią frazę M. Tysonas pasakė 2000 m. po pergalės prieš Lou Savarese‘ą. Ši frazė išties šokiravo tuometinį pasaulį. Vėliau Mike‘as pripažino, jog gailisi ištaręs šiuos žodžius. Jis tokį savo pasisakymą „nurašė“ savo jaunystei ir nebrandžiam protui.

REKLAMA

Billy Jean  King, legendinė teniso žaidėja.

„Čempionai žaidžia tol, kol jiems pavyksta.“

39 „Didžiojo kirčio“ turnyrus laimėjusi amerikietė amžiams įsirašė į teniso metraščius, o garsiąją frazę ji pasakė 1973 m. laimėjusi „Lyčių lygybės“ mačą prieš Bobby Riggsą.

Lou Gehrigas, legendinis beisbolininkas.

„Šiandien save laikau laimingiausiu žmogumi žemėje“.

Šią frazę amerikietis pasakė 1939 m. kuomet buvo priverstas pasitraukti iš sporto dėl nustatytos amiotrofinės šoninės sklerozės diagnozės. Kalba buvo sakoma pilnutėliame stadione ir tapo neatsiejama JAV sporto dalimi. L. Gehrigas mirė po dviejų metų, įkvėpęs ir privertęs susimąstyti daugelį. Liga iki šiol vadinama jo vardu.

REKLAMA
REKLAMA

LeBronas Jamesas, vienas geriausių visų laikų NBA krepšininkų:

„Perkeliu savo talentus į Pietų pakrantę ir kaip laisvasis agentas prisijungiu prie Majamio „Heat“.  

Šiuos žodžius Lebronas ištarė 2010 m. vasarą, kai po 7 sezonų nutarė palikti gimtąjį Ohajo valstijos Klivlando „Cavaliers“ klubą ir apie tai paskelbti specialioje televizijos laidoje „The Desicion“ (liet. „Sprendimas“).

Tai supykdė daugelį „Cavs“ gerbėjų, LeBrono marškinėliai buvo deginami viešai. Šis pasisakymas iš esmės pakeitė žaidėjų statusą NBA lygoje ir paskatino daugelį vėliau sekusių skambių perėjimų. Itin daug negatyvo sulaukusi laida taip pat dar kartą paskatino krepšininkus ir jų agentus permąstyti, kaip jie nori save pristatyti žiniasklaidos priemonėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Muhammadas Ali, vienas garsiausių visų laikų pasaulio boksininkų.

„Aš esu Amerika. Esu ta dalis, kurios jūs niekada nepažinsite. Bet pripraskite prie manęs. Aš juodas, pasitikintis savimi ir pasipūtęs. Tai mano vardas, ne tavo. Tai mano religija, ne tavo. Tai mano tikslai, tik mano paties. Tačiau pripraskite prie manęs.“

Vienas iškalbingiausių sporto žmonių šią frazę pasakė 1970 m. kalbėdamas apie rasinę nelygybę.

Venus Williams, legendinė tenisininkė.

„Kai kurie žmonės sako, kad aš turiu tam tikrą elgsenos modelį, „pozą“ ir bandau kažką „vaizduoti“. Gal ir turiu. Bet manau, kad tai turite ir jūs. Jūs turite tikėti savimi, kai niekas jumis netiki. Tai daro jus nugalėtoju.“

REKLAMA

Kobe Bryantas, viena geriausių NBA krepšininkų.

„Aš nenoriu būti Michaelu Jordanu, noriu būti Kobe Bryantu.“

Ne paslaptis, kad ankstyvoje savo karjeros stadijoje Kobe bandė kopijuoti M. Jordano judesius, tačiau vėliau pasakė, kad nenori būti Jordano kopija. Tenka konstatuoti, kad jam tai pavyko.

Megan Rapenoe, JAV futbolo rinktinės žaidėja.

„Kai mes, kaip tauta, susirūpiname vienu ar kitu klausimu, nusprendžiame, kad turime kažką pakeisti, pokyčiai vyksta iškart.“

Ši frazė buvo pasakyta 2016 m. Pasaulio čempionate ji JAV himną giedojo priklaupusi ant vieno kelio. Taip ji protestavo prieš rasinę nelygybę ir policijos brutalumą.

REKLAMA

Kevinas Garnettas, legendinis NBA krepšininkas.

„Viskas yra įmanoma!“

Nors pati frazė skamba banaliai, ji yra viena ikoniškiausių NBA istorijoje. Visa esmė – ne tai, kas buvo pasakyta, o tai – kaip buvo pasakyta. K. Garnettas šią frazę pasakė po laimėto NBA titulo 2008 m. Tai yra vienintelis K. Garnetto iškovotas NBA trofėjus.

Charles’as Barkley, legendinis NBA krepšininkas.

„Aš nesu sektinas pavyzdys. Man nemoka už tai, kad būčiau sektinas pavyzdys. Man moka už tai, kad gerai žaisčiau krepšinį. Pavyzdys vaikams turėtų būti tėvai“.

1993 m. Ch. Barkley šią mintį ištransliavo „Nike” reklamoje. Tai tarsi amerikiečiams priminė, kad vaikų auklėjimu, visų pirma, turi užsiimti patys tėvai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Peng Shuai, Kinijos tenisininkė:

„Aš nesu dingusi ir esu saugi. Aš ilsiuosi namuose ir man viskas yra gerai.”

Ši frazė reikalauja platesnio paaiškinimo. Praėjusių metų lapkritį sportininkė savo socialiniame tinkle atskleidė, kad ją seksualiai išnaudojo Kinijos vicepremjeras.  Zhangas Gaoli. Po 30 min. šis įrašas buvo ištrintas, Vėliau sportininkė kelias savaites nesirodė viešumoje, o ši frazė sukėlė dar daugiau klausimų dėl jos saugumo.”

Allenas Iversonas, legendinis NBA krepšininkas.

„Viskas yra apie treniruočių procesą,” („We talking about practice”).

Sunkiai rasi NBA gerbėją, kuris nėra matęs šios legendinės spaudos konferencijos. 2002 m. jis žodį „practice” ištarė net 22 kartus iš eilės.

REKLAMA

 Bethany Hamilton, bangletininkė.

„Drąsa, pasiaukojimas, ryžtas, įsipareigojomas, tvirtumas, širdis, talentas. Štai iš ko pagamintos mažos mergaitės – su cukrumi ir prieskoniais.”

Būdama vos 13-likos ji Havajuose plaukiodama banglente susidūrė su rykliu ir prarado ranką. Visgi ji jau po mėnesio grįžo į sportą ir po dviejų metų tapo pasaulio čempione.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų