• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eidamas 79-uosius po sunkios ligos mirė vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių – Algis Gedminas, praneša Lietuvos krepšinio federacija.

REKLAMA
REKLAMA

1964-1981 ir 1990-1991 m. A. Gedminas treniravo Lietuvos moterų rinktinę, 1962-1981 m. - Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkes, buvo vienas SSRS moterų rinktinės trenerių. Pastaruoju metu A. Gedminas gyveno Druskininkuose.

REKLAMA

Atsisveikinti su velioniu galima Druskininkų laidojimo namuose „Okona“ (Veisiejų g. 32), karstas išnešamas sekmadienį 14 val. 45 min.

Algirdas Paulauskas, Lietuvos moterų rinktinės strategas:

„Tai Lietuvos moterų krepšinio legenda. Sukūrė tradicijas. Trūks jo mums. Visada tiesiai šviesiai sakydavo, kas gerai ir kas blogai. Visada išgyveno dėl krepšinio, paties žaidimo ir rezultatų. Jis gyveno krepšiniu. Druskininkuose visuomet ateidavo į rungtynes ir treniruotes. Čia jo vardo turnyras visuomet vykdavo, o šįmet jau taps memorialiniu.“

REKLAMA
REKLAMA

Zita Kuzminskienė, buvusi auklėtinė, Sauliaus ir Mindaugo Kuzminskų mama:

„Jis asmeniškai mane atvedė į krepšinį. Buvau jo auklėtinė nuo mažų dienų. Jis kaip specialistas turėjo gerą akį. Pamatė mane – prabėgau, prašokau – ir pasakė, kad šitas vaikas bus pas jį. Kai sužinojau, apie netektį pasidarė labai liūdna. Netekome gero žmogaus ir specialisto.

Jis išsiskyrė griežtumu. Buvo griežtas ir teisingas. Kartais net despotiškas. Žinote, moterims nelengva buvo, bet jis susitvarkydavo. Tuo metu jo metodika atrodė teisinga. Ir traumų nedaug buvo. Visos krepšininkės jam buvo lygios. Jis buvo kartu ir geras psichologas – pravirkdo, aprėkia, apsisuka, pasako ką nors ir kaip ranka nuima. Turėjo gerą jumoro jausmą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Angelė Rupšienė, buvusi auklėtinė:

„Tai buvo protingas treneris. Buvo daug džiaugsmo, kai laimėjome SSSR bronzos medalius. O daugiau – daug darbo. Meluoti nenoriu – daug dirbo ir buvo atsidavęs krepšiniui.“

Nijolė Kašelionienė-Vaičiulėnaitė, buvusi auklėtinė:

„Ryški figūra visame krepšinio pasaulyje. 1966-67 metais Vilniuje jis sukūrė komandą „Kibirkštis“ ir išvedė ją iš SSRS prizininkes. „Kibirkštis“ – jo kūrinys. Net buvo sakoma, kad štai kibirkštis, iš kurios atsiras liepsna. Iš tikrųjų taip ir buvo. Dabar ši komanda vadinama jau legendine. Visi vėlesni pasiekimai remiasi gerąja „Kibirkšties“ tradicija. Be trenerio A. Gedmino neįsivaizduoju, kas galėjo tokią ryškią komandą sukurti.

REKLAMA

Septintame, aštuntame dešimtmetyje ši figūra buvo pati šviesiausia ir talentingiausia. A. Gedminas domėjosi ir daug ką perėme iš Amerikos profesionalaus sporto, treniruočių metodus. Kūrė tokią taktiką ir derinius, apie kurią Sąjungoje niekas nežinojo. Kai žaisdavome, būtent ta šiuolaikiška taktika ir padėjo mums laimėti. Triskart tapome SSRS bronzinėmis prizininkėmis. Bronza tuo metu buvo aukščiausias laimėjimas, apie kokį galėjo svajoti Lietuvos moterų krepšinis.

Treniruotės buvo sunkios, nes treneris buvo reiklus. Treniruotės kartais vykdavo ir po 3-4 valandas, neišleisdavo namo, jeigu ko nepadarydavome. Buvo toks spontaniškas, greitai „užsidegantis“, bet nieko nelaikantis savyje. Jeigu jį supratai, ilgai negalėjai ant jo pykti. Jis turėjo genialių savybių, todėl galima buvo daug ką jam atleisti. Jis buvo krepšinio fanatikas, nepralenkiamas kaip treneris, tuomet niekas jam neprilygo.“

REKLAMA

TIK FAKTAI

1954 metais A. Gedminas baigė Lietuvos kūno kultūros institutą. 1954–1956 metais jis buvo Moldavijos Tiraspolio vaikų sporto mokyklos krepšinio ir lengvosios atletikos treneris, 1956–1960 metais – Kišiniovo pedagoginio instituto ir Kišiniovo universiteto dėstytojas, Moldavijos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris.

1962–1981 metais A. Gedminas treniravo Vilniaus „Kibirkšties“ moterų krepšinio komandą. Ji 1968–1969, 1971–1972 ir 1979 metais tapo SSRS moterų krepšinio čempionatuose prizininke.

1962–1970 metais A. Gedminas buvo Vilniaus „Žalgirio“ vaikų ir jaunimo sporto mokyklos, 1970–1977 metais Aukštojo sportinio meistriškumo mokyklos, 1977–1981 – SSRS moterų krepšinio rinktinės vienas trenerių.

1982 metais jis įkūrė Vieciūnų „Drobės“ vyrų krepšinio komandą ir iki 1994 m. buvo jos vyr. treneris, nuo 1994 metų buvo Druskininkų vaikų ir jaunimo krepšinio klubo „Ateitis“ prezidentas ir vyr. treneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų