0

Šiandien Konfederacijų taurės B grupėje Urugvajaus rinktinė 8-0 įveikė Taičio futbolininkus ir taip užsitikrino antrą vietą savo grupėje.

Šiam mačui Urugvajaus treneris Oscaras Tabarezas į aikštę išleido atsarginę sudėtį, tačiau Pietų Amerikos čempionai jau 2 mačo minutę išsiveržė į priekį, kai po pakelto kampinio įvartį galva pelnė Abelis Hernandezas.

Įmušę ankstyvą įvartį Urugvajus sulėtino žaidimo tempą, todėl Taitis gan ilgai sėkmingai gynėsi. Kartais Okeanijos čempionai pabandydavo ir atakuoti, bet rimtų problemų Urugvajus neturėjo.

24 mačo minutę Urugvajus įmušė antrą savo įvartį. Atakos smaigalyje atsidūręs A.Hernandezas parodė savo meistriškumą ir dar kartą įveikė Taičio vartininką Gilbertą Merielą. Po trijų minučių Taičio gynybą dar kartą sužaidė prastai ir trečią mačo įvartį pelnė Diego Perezas.

34 rungtynių minutę Taitis atliko pirmą pavojingą smūgį į vartų plotą, bet Marama Vahirua nesugebėjo įveikti Urugvajaus vartus saugojusio Martino Silva. Taip pat stadione susirinkusius fanus džiugino Steevy Chongas Hue, kuris atliko ne vieną pavojingą reidą link Urugvajaus vartų.

Visgi pirmojo kėlinio pabaigoje Urugvajus pelnė ir ketvirtą įvartį. Po Walterio Gargano perdavimo asmeninį „hat-tricką“ pasiekė A.Hernandezas.

Antrasis kėlinys prasidėjo Taičio ataka, tačiau greitai į Polinezijos salos komandos vartus buvo paskirtas vienuolikos metrų baudinys. Jį realizuoti stojo Andresas Scotti, tačiau vartininkas G.Merielas atlaikė jo smūgį.

Po kelių minučių tas pats A.Scotti už pražangą prieš S.C.Hue gavo antrą geltoną kortelę ir gynėjas buvo priverstas palikti aikštę. Taitis įgavo kiekybinį pranašumą, tačiau Urugvajus toliau kontroliavo kamuolį.

59 minutę ir Taičio žaidėjų aikštėje liko dešimt. Teheivarii Ludivionas už pražangą prieš Matiasą Aguirregaray taip pat susilaukė antros geltonos kortelės. Jau po dviejų minučių Urugvajus pelnė penktą įvartį, o jo autoriumi šį kartą tapo Nicolasas Lodeiro.

66 minutę prieš M.Aguirregaray antrą kartą buvo prasižengta baudos aikštelėje ir teisėjas paskyrė dar vieną 11 metrų baudinį. Šį kartą jį realizuoti stojo A.Hernandezas, kuris tai padarė sėkmingai ir taip pelnė ketvirtą savo įvartį.

80 minutę A.Hernandezas gavo puikią progą įmušti penktą savo įvartį, tačiau „Palermo“ klubo puolėjas nesuvaldė kamuolio ir jis atsidūrė Taičio vartininko rankose. Tačiau 82 minutę Taitis buvo priverstas septintą kartą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Šį kartą pasižymėjo, aikštėje po keitimo pasirodęs, Luisas Suarezas.

90 rungtynių minutę Urugvajus pasiekė ir aštuntą įvartį. Po A.Hernandezo perdavimo antrą savo įvartį pelnė puolėjas L.Suarezas. Daugiau įvarčių šiame mače nebuvo, taigi Urugvajus šventė daugiau nei užtikrintą pergalę. Po jos Urugvajus liko antroje vietoje ir pusfinalyje Pietų Amerikos čempionai susikaus su Brazilijos futbolininkais.