REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis be kelionių sunkiai įsivaizduoja vasaros atostogas. Tačiau tėvams, ypač auginantiems dar visai mažus vaikus, tenka apsispręsti ar pasiimti juos kartu, o gal kuriam laikui atsisakyti kelionių.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie tėvai atsisako kelionių, kol vaikas paaugs arba palieka jį auklių ar senelių priežiūrai. Kiti mano, kad prie išvykų vaiką reikia pratinti nuo pat mažens.

REKLAMA

Keliaujama ne tik prie ežero ar į Lietuvos pajūrį. Kelionių agentūros pastebi, kad į užsienį tėvai vis drąsiau pasiima nei dviejų metų neturinčias atžalas.

Natūralu, kad kelionės su vaikais būna kitokios. Tenka prisitaikyti prie daug lėtesnio, „vaikiško“ ritmo, jų poreikių, nusiteikti, kad pramogas teks derinti. Tačiau vaikams bendros kelionės tampa labai svarbia ir naudinga patirtimi.

Nors prisiminimų iš ankstyvo amžiaus lieka nedaug, kelionių potyriai yra svarbūs vaiko charakterio formavimuisi, jo ryšiui su tėvais. Vaikas gali neatsiminti vietovės, kurioje atostogavo, tačiau išsaugoti abstrakčius atsiminimus apie patirtus teigiamus įspūdžius.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbu tinkamai pasiruošti

Pasitaiko, kad pats vaikas nenori keliauti. Jautriems, uždariems, prie namų prisirišusiems vaikams sunku priimti mintį, kad reikės pakeisti aplinką. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte atsisakyti išvykų.

Padėkite vaikui suprasti, kad keliaudami pamatysite gražių vietų ir nuveiksite smagių dalykų. Galite parodyti nuotraukų iš planuojamų lankyti vietų, papasakoti, ką kiekvieną dieną darysite, pasiūlyti pačiam pasirinkti veiklas. Kartu kraukitės daiktus, išsirinkite, kuriuos žaislus pasiimsite, kokias knygas skaitysite. Tokiu būdu padėsite vaikui jaustis saugiau ir galbūt net sužadinsite jo smalsumą keliauti ir pamatyti naujas vietas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per dideli atstumai

Kai kurių problemų neišvengia ir tėvai, auginantys nieko nebijančius kelionių entuziastus. Mama Vilma sako vengianti tolimesnių išvykų, skrydžių lėktuvu. Jos 2 metų dukrelė – labai judri, ir ilga kelionė jai būtų pernelyg sunki. Tačiau Vilma taip pat teigia, kad stengiasi kuo daugiau pamatyti Lietuvoje, nes dukra imli, domisi aplinka. Šią vasarą šeimos planuose – pajūris, pasiplaukiojimas valtimi Kauno mariose ir kitų gražių Lietuvos vietų lankymas.

Dauguma tėvų susiduria su panašia problema. Ilgų kelionių automobiliu metu kyla daugiausiai nepasitenkinimo dėl nuobodulio. Jei nėra kitos išeities, tokiu atveju geriausia prigalvoti žaidimų arba pasirūpinti muzikos įrašais. Sumažės zirzimo, skundų ir rečiau išgirsite klausimą „Ar jau greitai?“ Ir neskubėkite! Sustokite poilsio aikštelėse, leiskite mažyliui pabėgioti.

REKLAMA

Nuo mitybos iki pramogų

Ne mažiau svarbi ir vaiko mityba kelionių metu. Ypač jei vykstate į svečias šalis, kur nebūtinai gausite įprastų ir mėgiamų produktų. Jei yra galimybė, į keliones vežkitės iš anksto paruošto maisto. Arba leiskite vaikui rinktis, ką valgys, net jei tai pica ar bulvytės – juk vis dėlto atostogos. Taip ne tik papildomai palepinsite vaiką, bet ir kils mažiau ginčų mitybos klausimais.

Apgyvendinimo ir pramogų klausimus irgi verta apsvarstyti iš anksto. Taip išvengsite nemalonių staigmenų, o jūsų atžalai neteks nuobodžiauti vaikams netinkamose vietose. Tariantis dėl nakvynės ar užsisakant pramogą visada pravartu pasiteirauti apie jų pritaikymą vaikams. Šiuo atveju staigmenos mažiausiai pageidautinos.

REKLAMA

Tris metus kelionių vadovu dirbantis Tadas Balza sako, kad sunkumų su vaikais kelionėse pasitaiko retai. Tėvai geriausiai pažįsta savo vaikus, todėl tinkamai pasiruošia kelionei, o jos metu skiria laiko bendravimui, kantriai atsako į užduodamus klausimus.

Knygos – kelionių dalis

Žinoma, į vaikus neturėtų būti sutelktas visas kelionės dėmesys. Tėvai irgi turi pailsėti. Išeitis – keliauti didesnėje draugijoje. Jei vyksta ne viena šeima, galima dalintis pareigomis. Tuomet visi turėsite galimybę skirti laiko ir sau.

Jei atostogaujate vieni, gali būti sudėtingiau. Išsimaudžius, suvalgius ledų, išrausus gilią duobę ar pastačius smėlio pilį, vaikai neretai pageidauja naujų pramogų. Tuo tarpu tėvai dar mielai pasikaitintų saulėje. Tokiu atveju pats laikas išsitraukti iš krepšio atsivežtas knygas. Skaitykite su vaiku, kurkite savus pasakojimus. Jis ne tik smagiai, bet ir naudingai praleis laiką, o jūs pasimėgausite saulės spinduliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidyklos „Nieko rimto“ atstovas Benas Bėrantas teigia, kad mažiesiems geriausiai tinka kartoninės knygos. Jas drąsiai galima neštis į paplūdimį ir tikėtis, kad į namus grįš nesugadintos. Taip pat jos dažniausiai neperkrautos tekstu, lavina įvairius gebėjimus ir puikiai tinka žaidimams.

Vienas iš tokių pavyzdžių – I. Godon knyga „Nelė ir Cezaris. Šokinėk, šok, lipk!“, kurioje pateikiami veiksmo žodžiai ir juos iliustruojantys piešinukai. Kodėl nepakartojus žodžių ir veiksmų paplūdimyje? Užsiėmimas su knyga prailgins laiką prie jūros, o vaikas liks patenkintas smagia veikla su tėvais.

REKLAMA

Iš anksto tinkamai pasiruošus atostogos su mažaisiais paliks tik malonius įspūdžius tiek tėvams, tiek vaikams. Visai nesvarbu, ar planuojate likti Lietuvos kurortuose, ar išvykti į užsienio šalis. Svarbiausia nenuvertinti savo vaikų gebėjimo prisitaikyti prie aplinkos. Paprastai jiems tai sekasi geriau negu suaugusiems.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų