Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kazko tas zvairys sekmokas pasitikejimo nekelia...kubilo pieshka.
kai bus ta elketrine ir gamins elketra, tada ir pamatysime,kokia bus kiana.
atitaisymas mano kreipimuisi į aukštesnes jėgas, vietoj kai kurių pavardžių turėtų būti :
"...navickas, blinkevičiūtė, šadžius, butkevičius, žakaitienė"
Kas gali paaiškinti - kuo Lietuvos žmonės nusikalto, kad gali "dirbti" tokie ministrai kaip sekmokas, Kreivys. Vilkaitis, Sreponavičius...?
2 Edis

mano galva, Lietuva galvodama vien apie apie savo interesus ir vidaus rinką, galėjo arba pradėt statybas kaip "politinį projektą" 2002-aisiais (tada kokiais 2013-14-ais jau būtume turėję elektrinę), arba nepradėti VAE visai. Būtų buvę dar išmintingiau ir mažiau rizikinga iki šių metų prisistatyti biokuru kūrenamų kogeneracinių (kaip Panevėžy ir kitur), elektros jungtis ir naują Elektrėnų bloką. Tačiau politikai turėjo kitų rūpesčių, todėl VST sukaupti pinigėliai vietoj to, kad decentralizuoti ir sustiprinti energetinės sistemos patikimumą ir nepriklausomumą, išplaukė VP10-tukui, o antru etapu netolimoje ateityje VP10-tukas bus apdovanotas už Leo LT finansinę schemą.

Dabar VAE statyba yra verslo plano ir atsipirkimo klausimas, kurį Leo LT marinuoja 2 metus. Kubiliaus-Sekmoko pozicija, kad projektą turi finansuot strateginis investuotojas, teisinga, nes statome ne sau, o prekybai, iš kurios tikimasi padaryti atperkantį investicijas verslą, o ir pinigų valstybė neturi, bankams užstatyti visą energetinę sistemą būtų per didelė rizika.

Todėl mano galva dabar Lietuva gali, neprisiimdama daugiau rizikos nei priklauso pagal akcijų dalį VAE projekte (bus kokie 10-15%), stumti šitą reikalą iki investuotojo atėjimo arba fiasko. Nes į VAE jau sukišta tiek, kad dar pusmetis ir 2 mln. Lt. Rotshild&Sons (belieka tikėtis, kad padarys savo darbą iki galo ir atves vyriausybei bent kelis rimtus investuotojus) nieko nekeičia.

Bet kuriuo atveju, bus kada nors VAE ar nebus, reikia statyti jungtis ir biokuru kūrenamas kogeneracines visur, kur tik įmanoma. Taip turėsim priėjimą prie elektros rinkų ir galėsim rinktis konkurencingus pasiūlymus, susimažinsim savo priklausomybę nuo dujų, importą ir panaudosim vietinius resursus.

Atkreipsiu dėmesį į Kaliningrado AE statybą.
Pats Putinas pareiškė kad tai politinis projektas. Jis nukreiptas į eksportą. Kaliningrado AE tau du reaktoriai po 1170 megavatų kiekvienas. Pirmas planuojamas paleisti 2016 , antras blokas - 2018 metais. Dabar pilnu tempu eina svarstymas tiesti iš Kaliningrado srities Baltijos jūros dugnu kartu su dujotiekiu( Nord Stream maršrutu ) į Vokietiją.
Šiuo metu pagal Bluumberg elekrtos energijos sandėriuose rytdienai kaina svyruoja apie 48 eurus už 1000 kilovatų. Tai sudarytų apie 16 centų litais už kilovatą. Kai Rusijos vidaus pardavimo sandėriuose kaina 2,8 karto mažesnė ( apie 6 centus ).
Rusija Kaliningrado AE pasilieka sau 51 procentų akcijų , privatus investuotojas investuoja 49 procentus.

Vokietijos verslo sluoksniuose šie projektai aktyviai remiami , nes prekyba vyks tiesiogiai be tranzito per kitas šalis.

Labai abejočiau kad Lietuvos nauja AE sugebės gaminti elektros energiją kurios kilovatvalenadės kaina vos 7 ar 8 centai.
Kas paneigs, kad Lietuvoje švariausi pinigai? Juos "plauna" kas nori ir kiek nori.
LT drasiu svajotoju salis.Varnos -skraido,o durnius nukrites nuo stogo daznai ir gala gauna.Cia as apie LT spicialista is pindosu kohortos...
Sekmokai pirmyn ....man praeities partiju atstovu issisakymai per nusipirkta spauda primena rusu filmo herojaus "antibiotiko" konvulsijas.
Tik nepamirsk, kad lietuvai ne 1000 (anot bambliausko), o 3500.
Sekmes ir musu palaikymo.
Ka daryti, kad pinigu tratintojai atsakytų savo turtu.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų