REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada artimiausiu metu priimti sprendimus dėl aplinkos, kultūros ir švietimo ministrų atleidimo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė žada artimiausiu metu priimti sprendimus dėl aplinkos, kultūros ir švietimo ministrų atleidimo.

REKLAMA

Šalies vadovė trečiadienį susitiko su ministrų atleidimą inicijavusiu premjeru Sauliumi Skverneliu, kultūros ministre Liana Ruokyte-Jonsson ir aplinkos ministru Kęstučiu Navicku.

„Prezidentė išklausė premjerą, taip pat pasikalbėjo su ministrais ir artimiausiu metu priims sprendimus“, – žurnalistams sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė ir kultūros ministrė įteikė atsistatydinimo pareiškimus.

K. Navickas trečiadienį pareiškė prezidentei, kad nori būti atleistas, tačiau atsistatydinimo pareiškimo premjerui neįteikė.

Atleidžiama kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson trečiadienį pareiškė, kad dirbti su premjeru Sauliumi Skverneliu jai nebeleistų savigarba.

REKLAMA
REKLAMA

„Savo noru pateikiau atsistatydinimo prašymą premjerui, tai yra labai aiškus apsisprendimas. Su tokiu premjeru tikrai nenoriu dirbti toliau, nėra prasmės ir mano savigarba neleistų“, – žurnalistams po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite sakė ministrė.

REKLAMA

Ji sakė per savo darbo laikotarpį sulaukusi didelio spaudimo iš premjero ir jo aplinkos dėl klausimų, susijusių su žiniasklaida.

„Iš premjero ir jo kanceliarijos, jo aplinkos spaudimas buvo visada didelis daugeliu klausimų, ypač kai tai liesdavo žiniasklaidos klausimus. (...) Mūsų nuomonės išsiskyrė: premjeras norėjo viską daryti nepasitarus su visuomenės informavimo lauku, o ministerija norėjo atlikti savo darbą pagal visas taisykles ir suderinti kiekvieną savo sprendimą“, – kalbėjo pareigas paliekanti ministrė.

Ji sakė paprašiusi prezidentės laiko pabaigti rengti kultūros strategiją.

Premjeras trečiadienį D. Grybauskaitei nunešė teikimus dėl aplinkos ministro Kęstučio Navicko, kultūros ministrės L. Ruokytės-Jonsson ir švietimo bei mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės atleidimo.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovė vėliau trečiadienį susitiko su kultūros ir aplinkos ministrais, sprendimus dėl ministrų atleidimo ji žada priimti artimiausiu metu.

Ministrui pirmininkui paskelbus apie trijų ministrų keitimą, D. Grybauskaitė pirmadienį pareiškė nematanti realių priežasčių Vyriausybei pertvarkyti ir norinti išgirsti priežastis dėl K. Navicko ir L. Ruokytės-Jonsson atleidimo.

Prezidentė pabrėžė, kad trijų ministrų atleidimas neišsprendžia šiuo metu svarbiausios – etatinio pedagogų darbo apmokėjimo – problemos. Jos teigimu, atleisdamas ministrus „premjeras mėgina taip savo problemas nustumti ant kitų galvų“.

S. Skvernelis sako, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš prezidentės paprašiau, kad būčiau atleistas, nes tikrai nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris visada išstato ministrus į priešakines pozicijas“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė K. Navickas.

Kaip vieną pavyzdžių jis pateikė sprendimą šiemet didinti miškų kirtimo normą 6 proc., kurį turėjo ginti, nors pats jam nepritarė.

Ministras taip pat atskleidė iš premjero sekretoriato antradienį gavęs pasiūlymą išeiti savo noru. Tai įvyko praėjus dienai po to, kai ministras pirmininkas paskelbė atleidžiantis aplinkos, kultūros bei švietimo ir mokslo ministrus.

„Aš nesutikau, (...) nes mano atleidimas bet kokiu atveju yra destrukcinis veiksmas, jis tikrai neprisideda prie darnios valstybės veiklos ir aš nenoriu šitoje vietoje bendradarbiauti“, – kalbėjo K. Navickas.

REKLAMA

„Aš nenoriu, kad šitas (išėjimo – BNS) procesas būtų sklandus. Mes turime žinoti. Negalima tęsti prisidenginėjimo ministrais veiklos, aš sutinku su kietu atleidimu ir tikiuosi, kad tai įvyks“, – tvirtino jis.

Atleidžiamas ministras taip pat pareiškė, jog niekada neturėjo politinio palaikymo savarankiškiems sprendimams nei iš jį delegavusios „valstiečių“ frakcijos, nei premjero.

„Viskas gerai, kol vykdai valinius sprendimus, bet kai turi savo nuomonę, tas nepatinka“, – kalbėjo K. Navickas.

Jis pabrėžė turėjęs premjero palaikymą, kai vykdė, pavyzdžiui, urėdijų reformą.

Tačiau ministras tvirtino, kad stringant kai kurioms pertvarkoms aplinkosaugos srityje tai vyko „labiau iš premjero pusės, nei iš manęs“.

REKLAMA

„Galiu priminti ir oro taršos mažinimo planą, kuris buvo pavadintas chaotiniu. Galime sakyti, kad neturime taršos, klimato dalykų, bet aš tikėjau ir tikėsiu (...) aplinkosauga ir tą savo darbą tęsiu nebūdamas Vyriausybės nariu“, – sakė K. Navickas.

Jis teigė, kad prezidentė neprašė jo likti pareigose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų