Atkakliame LKL mūšyje triumfavo „Lietkabelis“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-6) pildo pergalių kraitį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir namuose 92:85 (25:29, 22:15, 21:14, 24:27) nugalėjo atsitiesusius „Šiaulius“ (4-14).

Džiugo Slavinsko ir Vytenio Lipkevičiaus dėka panevėžiečiai rungtynes pradėjo kiek geriau (14:9), nors Tomašas Pavelka ėmė mažinti skirtumą. Galiausiai būtent jo baudos lygino rezultatą (17:17), o Leonardas Thorpe‘as tuo pačiu ginklu išvedė į priekį svečių ekipą – 23:22. Po dar dviejų Dovydo Romančenkos taškų Nenadas Čanakas prašė pertraukėlės – 22:25. Tiesa, ji nepadėjo ir po pirmo kėlinio panevėžiečiai atsiliko 25:29.

Šiauliečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir toliau (33:27), nors Dovis Bičkauskis ir Gabrielius Maldūnas buvo taiklūs – 32:35. Džordže Gagičius, sužaidus 7 kėlinio minutes, persvėrė rezultatą (41:40), tad antrą ketvirtį panevėžiečiai baigė pozityviau – 47:44.

Po pertraukos „7bet-Lietkabelis“ ėmė rodyti kitą veidą. Skirtumas tarp ekipų po truputį augo (59:47), nors L.Thorpe‘as buvo šviesulys „Šiaulių“ puolime. Kontrolę panevėžiečiai perėmė ir toliau pirmavo dviženkliu skirtumu (67:54), tad išsigelbėjimui svečiai turėjo dar kėlinį.

Gelbėtis svečiai dar bandė. E.Stankevičiaus dėka skirtumas tirpo (69:75), o laiko liko dar pusė ketvirčio. Svarbias baudas realizavo T.Pavelka (78:81), nors iškart atsaką turėjo D.Sirvydis, vis tik tritaškiu jam atsakė ir Bennettas Vander Plasas – 81:83. Liko pusantros minutės, galiausiai G.Oreliko tritaškis bei P.Valinsko baudos leido panevėžiečiams atsidurti per žingsnį nuo pergalės – 88:81. L.Thorpe‘as ir T.Pavelka dar pelnė taškus, bet jie nieko nebekeitė.

Į Panevėžį grįžęs Dž.Gagičius per 17 minučių pelnė 7 taškus (3/6 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko perdavimą, prarado 2 kamuolius, 1 – perėmė, provokavo 5 pražangas, 5 sykius prasižengė ir rinko 6 naudingumo balus.

Komandos naujokas Diante Baldwinas per 19 minučių prametė 2 dvitaškius ir tritaškį, atkovojo 2 kamuolius, po 1 – perėmė ir prarado, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, provokavo 2 pražangas, 4 sykius prasižengė ir rinko 2 naudingumo balus.

Šiauliečiams nepadėjo sergantis Paulius Danusevičius, čiurną pasisukęs Dachonas Burke‘as ir Shaquille‘as Keithas.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 18, Gediminas Orelikas 17 (7 rez. perd.), Džiugas Slavinskas 11, Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas – po 10.

„Šiauliai“: Leonardas Thorpe‘as 24 (10 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 18, Tomašas Pavelka 15, Dovydas Romančenko 8.