• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į konfliktą su valdžia įsivėlusio didžiausio Argentinos dienraščio redakcijoje kratas atliko daugiau kaip 200 mokesčių inspektorių.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai tvirtina, jog reidas dienraštyje „Clarin“ buvo „eilinis“, tačiau dienraštis valdžią apkaltino puldinėjimu, informuoja BBC.

REKLAMA

Šalies prezidentė Cristina Fernandez stumia žiniasklaidos reformą, kuri, anot jos, turėtų mod

ernizuoti šią verslo šaką. Tačiau kritikų teigimu, prezidentė tokiais būdais siekia susilpninti Argentinos žiniasklaidos rinkoje lyderiaujančią kompaniją „Grupo Clarin“.

Dabartinė šalies vadovė C. Fernandez ir jos vyras, buvęs prezidentas Nestoras Kirchneris praeityje „Clarin“ kaltino šališkumu, o grupę apibūdino kaip „monopoliją“.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadio reidas surengtas po „Clarin“ dienraštyje paskelbto straipsnio, teigiančio, kad valstybinė ūkio perkybos kontrolės agentūra žemės ūkio bendrovei suteikė 10 mln. pesų (2,6 mln. JAV dolerių) subsidiją, neturėdama tam įgaliojimo.

Mokesčių inspekcijos atstovas spaudai tvirtino, jog reidas Buenos Airėse įsikūrusiame dienraščio biure niekuo nesiskyrė nuo rengiamų kitose kompanijose, o jo tikslas buvo patikrinti kompanijos buhalteriją, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Clarin“ atstovai tvirtina, jog tai valdžios „puldinėjimai“ ir „bauginimai“.

„Mes iš tiesų nustebę. Per visą laikraščio gyvavimo laiką tokių patikrinimų nebuvo. Neteisėtas valstybinės įstaigos naudojimas mūsų kompanijos puolimui yra gėdingas dalykas“, – teigė kompanijos atstovas spaudai Martinas Etcheversas.

REKLAMA

Reidą sukritikavo ir miesto metas Maricio Marci, teigdamas, kad tokia operacija „skatina smurtą ir nesantaiką“.

Įstatymų leidėjai šiuo metu svarsto žiniasklaidos reformą, kuri pakeistų nuo 1980 metų galiojančias taisykles. Nauji įstatymai įpareigotų didžiausias žiniasklaidos kompanijas parduoti dalį savo turto.

„Grupo Clarin“ valdo televizijos bei radijo stotis bei dienraščius.

reformos šalininkai teigia, kad tai paskatins konkurenciją tarp žiniasklaidos kompanijų, taigi sumažins produkcijos kainas. Tačiau priešininkai baiminasi, jog reformą skatina asmeniniai nesutarimai tarp valdžios ir žiniasklaidos grupės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų