REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar „daktaras Mirtis“ tikrai nebegyvas?

Vasario mėnesį Vokietijos ir JAV žiniasklaida paskelbė sensacingą naujineą, kad vienas labiausiai ieškomų nacių karo nusikaltėlių Aribertas Heimas, geriau žinomas „daktaro Mirties“ praravarde, nuo vėžio mirė Egipte dar 1992 metais. Tačiau Vokietijos policija, kaip skelbia „Spiegel Online“ turi rimtų abejonių dėl šio fakto.

REKLAMA
REKLAMA

Badeno-Viurtembergo žemės policijos ekspertai išanalizavo dokumentus, kuriuos žurnalistai rado esą A. Heimui priklausiusiame lagamine. Ekspertai teigia, kad dokumentai nėra pakankamas pagrindas manyti, kad „daktaro Mirties“ jau tikrai nebėra gyvųjų tarpe.

REKLAMA

Vokietijos visuomeninio transliuotojo ZDF ir JAV dienraščio „New York Times“ žurnalistai vasario mėnesį paskelbė, kad A. Heimas nuo vėžio mirė dar 1992 metais Egipto sostinėje Kaire. Žurnalistai rado jau minėtus A. Heimui priklausiusius dokumentus, o jo mirtį patvirtino ir gydytojo, pržiūrėjusio A. Heimą, sūnus.

Tačiau dabar Vokietijos policija dabar turi naujų įrodymų, kurie verčia pareigūnus pratęsti tyrimą. Tyrėjai teigia, kad A. Heimas turėjo žymiai daugiau pagalbininkų, padėjusių jam slapstytis nuo teisėsaugos, nei anksčiau manyta. „Daktaras Mirtis“ pinigus gaudavo pervedimais iš JAV ir Šveicarijos, o kartais kurjeriai jam pinigus perduodavo grynais.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad kartą A. Heimas buvo smarkiai apgautas, kai per tarpininkus bandė įsigyti nekilnojamo turto Kaire.

„Daktaras mirtis“ savo kraupiais medicininiais eksperimentais išgarsėjo Mauthauseno koncentracijos stovykloje Austrijoje. Po II pasaulinio karo jis dirbo mediku Vokietijoje, o slapstytis ėmė tik tuomet, kai 1962 metais policija pradėjo prieš jį nukreiptą tyrimą.

Vokietijos teismas A. heimui yra pateikęs kaltinimus dėl žmogžudysčių. Už informaciją, padėsiančią jį sulaikyti, buvo žadami 495 tūkst. dolerių (premiją siūlo Simono Wiesenthalio centras bei Vokietijos ir Austrijos vyriausybės).

Teigiama, kad A. Heimas Mauthauseno koncentracijos stovykloje be nuskausminamųjų šalindavęs organus, o į aukų širdis dažnai sušvirkšdavęs nuodų arba benzino. 1946 metais A. Heimą buvo sulaikę JAV kariai, tačiau po poros metų jis buvo paleistas be jokio teismo. Nuo to laiko jis Vokietijoje dirbo ginekologu ir tik 1962 metais, kai jam grėsė kaltinimai, A. Heimas pabėgo į Pietų Ameriką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų