Antalijoje (Turkija) sekmadienį baigėsi ITF serijos vyrų teniso turnyras, kurio vienetų varžybų finale 19-metis Vilius Gaubas (ATP-372) po 3 valandų 6 minučių dramos 6:1, 6:7 (1:7), 5:7 krito prieš 22-ejų ispaną Carlosą Gimeno Valero (ATP-644), kuris dar 2021 m. ATP vienetų reitinge rikiavosi 259-as, o 2019 m. ITF jaunių (iki 18 metų) reitinge buvo 12-as ir pasiekė Vimbldono jaunių turnyro finalą.

V.Gaubas jau pirmame finalo geime pralaimėjo savo padavimų seriją, bet po kelių minučių ėmė dominuoti korte – lietuvis laimėjo net 6 geimus iš eilės ir galingai užbaigė pirmąjį setą. Antrajame sete C.Gimeno Valero irgi pirmasis realizavo „break pointą“ (2:4), tačiau V.Gaubas ir vėl greitai atsitiesė (4:4). Vienuoliktame geime lietuvis realizavo dar vieną „break pointą“ ir atsidūrė per žingsnį nuo nugalėtojo titulo (6:5). Deja, dvyliktajame geime V.Gaubas suteikė varžovui du „break pointus“ ir ispanas išplėšė pratęsimą. Jame lietuvis startavo itin prastai (0:6) ir vėliau nepavijo C.Gimeno Valero.

Trečiojo seto pradžioje lietuvis nerealizavo „break pointo“, vėliau pralaimėjo dvi savo padavimų serijas ir buvo ant prarajos ribos (1:4). Šeštajame geime V.Gaubas laimėjo „break pointą“ ir kiek sušvelnino deficitą. Dešimtajame geime ispanas savo padavimais galėjo užbaigti turnyrą, tačiau padarė dvi dvigubas klaidas, atsiliko 0:40, tada priartėjo 15:40, o vėliau padarė trečią dvigubą klaidą per vieną geimą ir rezultatas tapo 5:5.

Deja, trečiojo seto vienuoliktajame geime jau V.Gaubas susidūrė su problemomis paduodamas kamuoliuką. 15:40 atsilikęs lietuvis vieną „break pointą“ neutralizavo, bet antrą sykį neišsigelbėjo (5:6). Dvyliktajame geime C.Gimeno Valero padarė dar dvi dvigubas klaidas ir buvo atsilikęs 15:30, tačiau nuo to momento pelnė 3 taškus be atsako ir šventė pergalę.

V.Gaubas finale turėjo net 19 „break pointų“, iš kurių realizavo 7 (varžovas – 6 iš 12). C.Gimeno Valero padarė 13 dvigubų klaidų (lietuvis – 2) ir pelnė mažiau taškų nei V.Gaubas (102 prieš 107).

V.Gaubas pelnė 16 ATP vienetų reitingo taškų ir 2120 JAV dolerių. Kitą savaitę lietuvis ATP reitinge turėtų pakilti į 358-ą vietą, o dar po savaitės turėtų būti bent 335-as.

Lietuvis per karjerą yra laimėjęs 4 ITF vyrų vienetų turnyrus: po 2 M15 ir M25 kategorijose.

ITF serijos vyrų teniso turnyro Antalijoje prizų fondą sudarė 25 tūkst. JAV dolerių.