Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
O kodel Lietuvoje nera tesco value, lidl arba aldi? kai visi prekybos centrai yra vienose rankose tai kainas galima uzkelti kiek nori, zmones maista vis tiek pirks, nes badu gi nemirsi.
nezinau, kur Lietuvos provincijoje galima isgerti bokala alaus ir pavalgyti pietus uz 7 lt!!! uzrodykite man tokiu tasku, as kita vasara griztu atostogu.
bet jus cia turbut tik pajuokavote, kaip ir lygindamas londono ir vilniaus restoranus. jei vilniaus restoranai ikaltu tokias pacias kainas kaip londono, tai vidutines pajamas gaunantis zmogus uz savo menesini atlyginima tegaletu viena karta pavalgyti restorane. vegetariskai ir be alkoholio.
as irgi esu truputi pakeliavus. ir pvz pastebejau, kad prahoje restorane papietauti nera isrinktuju privilegija. tiesa sakant, netgi ir studentai gali ta sau leisti. taip kad nereikia lia lia, nusileiskite is bankoko, pasidomekite vidutinisku lietuvisku atlyginimu (realiu, ne statistiniu) ir elementariu dalybos paskaiciuokite kiek aliejaus buteliu zmogus gali nusipirkti per menesi, tarkim maksimoje. uzkniso snobiskos pozos
Dabar jau pranesinejama,kad pieno produktai atpigs ir Lietuvoje,atseit kinieciai ir indai /persivalge /lietuvisku produktu.Mat kaip greitai,tikriausiai perdirbejai ir prekybininkai sutare su Kirkilu,kad konkurencijos taryba netaikys sankciju,o gal dali virspelnio perves i partijos rinkimine saskaita.Kazkaip viskas labai itartinai atrodo.
juk neneigsit, kad pas mus madingi karteliniai susitarimai, ir kažkaip neskubama tam kelią užkirst
to pirma karta

i rubu "firma" niekada nekreipiau daug demesio ir tai nevaidina jokios roles mano gyvenime. Rubus perku visur: maximoje Vilniuje, Tesco Londone, MBK centre Bankoke, Singapuro centruose ar Honkongo turguose... visada esu apsirenges tvarkingai, patogiai ir man to pakanka.

Nors tiesa, kad tikros "firmines" prekes Lietuvoje daznai buna brangesnes (kaip ir kvepalai ar kitos "luxury" ar kitu aukstesniu segmentu prekes). Vis del to, tai nera labai svarbi kainu rinkoje dalis.

Lyingit reiktu kasdieniskesniu ir aktualesniu prekiu kainas: maista, transporta, catering'a, kitas paslaugas, su kuriomis susiduriame kasdien... ir cia Lietuva yra labai akivaizdziai "pigi" salis... Aisku, Vilniuje kainos gerokai didesnes, nei provincijoje, bet taip ir turi buti, nors net nepaisant to, pavyzdziui, pavalgyti panasaus lygio restorane Vilniuje kainuos 2-3 kartus pigiau, nei Londone... tas pat galioja transportui ir visai eilei kitu kasdieniniu servisu, kurie sudaro didziausia kasni musu islaidose.

Apie Lietuvos provincija isvis nekalbu... kai gali pakeleje pavalgyti visai padoraus maisto ir isgerti 0.5L gero alaus ir uz visa tai sumoketi 7Lt, nelabai isivaizduoju, ar dar gali buti kur nors "pigiau"...

Nereikia bandyti islauzti kazko is ko islauzti nieko negalima. Siais aikais keliauja visi, kas netingi, o tie, kurie turi bent sioki toki supratima apie kainas ir prekes, gali pakabnkamai gerai viska ivertinti.
Kažkodėl man pigiau atsisiųsti rūbus iš vakarų europos ir damokėti 20% firmai, negu pirkti Lietuvoje. O užsienyje mačiau, kad už elementarius produktus, tik kur kas geresnės kokybės parduotuvėje moku tiek pat, kiek ir Lietuvoje. Bet Tamystos, kuris tikriausiai perkate madingus marškinius su palmėm ir bezdžionėm už 100 Eur, tai ne5tikins.
Komentatoriams. Baikit nusisneketi. Lietuvoje maistas pastebimai pigesnis. Aisku perkantiems tik tesco value ar panasius gali susidaryti pigumo ispudis. Visgi reiktu saziningai lyginti atitinkamu prekiu kategoriju ir kokybes prekes. Pamatysim, kad lt visgi maistas ir ypac servisai yra GEROKAI pigdsni. Esu nemazai keliaves po europa, 3 metus gyvenu uk ir daugmaz domiuosi sia sritimi (reikia ir studijoms). Todel baikit kliedeti apie tai, kad kitur pigu. Atvaziuokit i londona, frankfurta ar paryziu ir nusipirkit transporto bilieta, pavalgykit gerame restorane, apsidrauskit masina, issinuomokit busta ir pamatysit, ar pigiau, ar nevisai.
O ar BVP skaičiuojamas dalinant iš dirbančiųjų skaičiaus, ar iš visų gyventojų skaičiaus?
Kas dėl pigumo Lietuvoje,- tai netiesa. Tos pačios prekės Vakaruose nėra brangesnės nei Lietuvoje. Tačiau klausimas kitas,- nuo kada ir kaip Lietuvos statybininkai sugebėjo ir pagal darbo kokybę ir darbo našumą taip revoliucingai priartėti prie Vakarų Europos standartų? Atitinkamai padidėjo ir jų atlyginimai. Ar Lietuvoje įvyko "revoliucija" statybos reikaluose? Kodėl tokie "revoliuciniai patobulinimai"nevykdomi kitose sferuose? O ar neatrodo , kad lietuviški verslinykai pamato padidėjusį darbuotojų darbo našumą ir išaugusią kvalifikaciją tik priremti prie bedugnės? (Matydami , kad nebėra kam vergauti?)
nu is kur tie teiginiai, kad Lietuvoje pigiau? nuvaziuokit kur i Vakaru Europa, uzeikit i eiline parduotuve, ir sis teiginys kaip mat isgaruos...
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų