Maskvoje (Rusija) vykstančiame ATP 250 serijos Kremliaus taurės vyrų teniso turnyre antrojo šanso sulaukė 31-erių Ričardas Berankis (ATP-108). Kvalifikacijoje kritęs lietuvis gavo vietą pagrindiniame etape po to, kai jame dėl nuovargio atsisakė žaisti baltarusis Ilja Ivaška (ATP-43).

Pirmajame rate R.Berankis per 1 valandą 19 minučių 6:1, 6:3 užtikrintai nugalėjo vardinį kvietimą gavusį 31-erių rusą Jevgenijų Donskojų (ATP-149).

R.Berankis mačą pradėjo tiesiog nuostabiai. Lietuvis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas, spurtavo 5:0 ir ramiai įtvirtino pergalę pirmajame sete, nesuteikdamas varžovui nė vieno „break pointo“.

R.Berankis pirmaisiais padavimais kamuoliuką padavė tik 45 proc. atvejų, tačiau tai jam netapo problema. Lietuvis antraisiais padavimais laimėjo 60 proc. įžaistų kamuoliukų, kai J.Donskojus – tik 33 proc.

Antrojo seto pradžioje R.Berankiui prireikė medicininės pertraukėlės. Laimei, lietuvio tai neišmušė iš vėžių. Jis laimėjo dvi varžovo padavimų serijas paeiliui ir atitrūko 3:0. R.Berankio medicininė pertraukėlė: Ketvirtajame geime J.Donskojus bandė atsitiesti, tačiau nerealizavo dviejų „break pointų“.

Penktajame geime „break pointą“ pralaimėjo ir lietuvis. R.Berankis savo pergalę galėjo įtvirtinti aštuntajame geime, bet savo padavimų metu atsiliko net 0:40 ir rusas pirmą kartą realizavo „break pointą“, priartėjęs iki 3:5.

Tiesa, J.Donskojus tuo džiaugėsi neilgai. Devintajame geime rusas atsiliko 0:40 ir R.Berankis antru bandymu laimėjo „match pointą“.

J.Donskojus – vienas geriausiai R.Berankio pažįstamų tenisininkų. Anksčiau jie vienas prieš kitą žaidė net 6 kartus. 4 iš tų mačų laimėjo lietuvis, 2 – rusas. Anksčiau turėjo vykti ir 7-oji jų akistata, bet „Challenger“ turnyro Kinijoje pusfinalyje rusas atsisakė žaisti prieš lietuvį.

Svarbiausia R.Berankio ir J.Donskojaus dvikova vyko 2016 m. Izraelyje. Tada lietuvis pralaimėjo rusui „Challenger“ turnyro finalą – 4:6, 4:6. J.Donskojus 2013 m. ATP vienetų reitinge buvo pakilęs iki 65-os vietos. Per karjerą jis laimėjo 14 profesionalų vienetų turnyrų: 12 ATP „Challenger“ kategorijos ir 2 – ITF.

Tiesa, pastarąjį trofėjų jis iškovojo dar 2019 m. liepą. 2017 m. Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) J.Donskojus sensacingai nugalėjo Rogerį Federerį, o 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiadoje pasiekė aštuntfinalį ir nugalėjo Davidą Ferrerą. Kremliaus taurės turnyras R.Berankiui yra vienas sėkmingiausių karjeroje.

2017 m. čia jis pasiekė finalą ir tik po trijų setų tada nusileido bosniui Damirui Džumhurui. Tai tik vienas iš dviejų atvejų, kai R.Berankis žaidė ATP 250 vienetų turnyro finale per karjerą.

R.Berankis pelnė 26 ATP vienetų reitingo taškus ir 14,96 tūkst. JAV dolerių, o antrajame rate jo lauks argentinietis Federico Coria (ATP-68) arba rusas Alibekas Kačmazovas (ATP-638).

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Maskvoje prizų fondą sudaro 697,125 tūkst. JAV dolerių.