REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pastaruosius kelerius metus gerokai pakito mūsų visuomenėje prigijęs grožio etalonas: anksčiau žavėjomės it lėlės nudailintomis merginomis su priklijuotomis blakstienomis ir silikoninėmis krūtimis, šiuo laikotarpiu vis dėlto sugrįžtame prie gamtoje aptinkamo natūralumo ir individualių bruožų, kurie mus išskiria iš minios.

Papuošalams burnoje ne vieta

REKLAMA
REKLAMA

Ar madingi iki nesveikumo išbalinti ir išlyginti dantys? Ar papuošalams ir kitiems blizgiems niekučiams vieta burnoje? Ar populiaru dantis išmarginti piešiniais? Tokius ir kitokius klausimus uždavėme gydytojai odontologei Elenai CIBULSKIENEI, kuri įsitikinusi, kad mada ir odontologija yra neatsiejami dalykai.

REKLAMA

Madingi sveiki dantys. Apskritai darosi madinga valytis dantis. Vieni mados namai netgi yra išleidę kristalais išpuoštų dantų šepetukų, siūlų ir visų kitų reikmenų stilingą liniją, ją vainikuoja skambus šūkis: „Valykis dantis stilingai“. Taigi svarbiausia, kad žmogus turėtų sveikus dantis, tik po jų eina kiti dalykai. Sakykime, jeigu amerikiečio dantys yra netvarkingi, tai byloja, kad tam žmogui, ko gero, nesiklosto asmeninis gyvenimas, tikriausia nesiseka ir verslas.

REKLAMA
REKLAMA

Natūralumas: atgal į gamtą. Deja, tai, kas Amerikoje buvo madinga prieš dešimt ir daugiau metų, dabar populiaru Lietuvoje. Ta vadinamoji holivudinė šypsena, t.y. iki nesveikumo išlyginti ir išbalinti dantys. Noriu atkreipti dėmesį, kad šiuo metu iškilusios žvaigždės jau vengia dirbtinos šypsenos, o dauguma jų netgi nieko nebedaro su savo dantimis, netgi jeigu šie yra kreivi ir tamsūs. Kaip pavyzdį galima paminėti nesveikai atrodančius garsaus aktoriaus Roberto De Niro dantis...

Džiaugiuosi, kad vis dažniau pacientai prašo, kad keraminiai laminatai būtų kuo mažiau pastebimi. Vis dėlto jeigu nusišypsojus jūsų paklausiama: „Kiek kainavo tavo šypsena?“ - tai nedaro garbės nei jums, nei jūsų odontologui. Dabar yra stengiamasi atkurti dantį tokį, koks jis buvo iki jam nulūžtant ar sugendant. Net jeigu paciento dantys yra padengti florozės dėmelėmis, tokias galima nupiešti ant keraminio danties. Lygiai taip pat keraminį dantį padaryti su skaidrumu, kad šis neišsiskirtų ir atrodytų kuo natūraliau. Jeigu dantys yra paklypę arba jų kraštai tarsi su savotiškais pakarpymais, įtrūkimais, šiuos galima rekonstruoti ir ant atkurtojo danties. Bet ne visiems pacientams tai patinka, kai kurie nori lygių, tarsi su nukirptais kraštais dantų. Bet juk gamtoje toks efektas negalimas - tik nuvalgyti dantys yra tiesiais kraštais. Automatiškai tai kelia senumo įspūdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Papuošalai: šalin dirbtinumą. Ant dantų klijuojamų deimančiukų mada jau yra praėjusi, taip pat nebemadingas ir auksas. Prisiminiau, kai viena pacientė, turinti negražius, ėduonies pažeistus dantis, norėjo ant jų priklijuoti (ir net siūlė įgręžti) dviejų centimetrų dydžio briliantą. Jai paaiškinau, kad toks blynas ant danties tikrai nepapuoš šypsenos, ir, savaime suprantama, kategoriškai atsisakiau tai daryti. Panaši istorija yra nutikusi ir seniau: viena mama primygtinai prašė odontologo, kad šis jos dukteriai du priekinius dantis, kurie buvo visiškai sveiki, apvilktų auksinėmis karūnėlėmis. Esą tai būtų prabangos įrodymas.

Pastebėjau, kad daugelis panelių turi auskarą liežuvyje ar lūpoje, o tai nėra nekenksmingas dalykas, kaip kitose kūno vietose, nes metalas brūžinasi į dantis, taip sukeldamas bakterijų židinius. Esu girdėjusi, kad auskaras yra įveriamas netgi į dantis - tam tereikia pragręžti skylę...

REKLAMA

Kartais pacientams pasiūlau ant danties nupiešti kokį piešinį, tačiau jie juokdamiesi atsisako. Netgi kai pasiūlau padažyti keraminio danties vageles, kad natūraliai išryškėtų šio kauburiai, dažniausiai prašo: „Ne, man balto kaip sniegas, paprasto“. Užtat vaikai labai džiaugiasi spalvotomis pieninių dantų plombomis - taip daug lengviau juos prisikalbinti sėsti į odontologo kėdę.

Pabrėžiamas individualumas. Pradantė arba vadinamasis švilpukas - čia kaip kas nori. Tarkime, garsioji atlikėja Madona diktuoja šią madą ir šiandien. Kai vienai pacientei pasiūliau sutraukti priekinių dantų tarpelį, ji atsakė: „Ne, tai mano individualus bruožas, man tai yra gražu“. Vadinasi, žmogus pasitiki savimi ir jam nesvarbu, ką kiti galvoja.

REKLAMA

Dabar stengiamasi pabrėžti individualumą. Vienas puikiai šypsosi turėdamas kreivus dantis, o kitas negali ramiai gyventi dėl kokios nors smulkmenėlės.

Galima sakyti, kad į madą ateina individualumas, kurį kartais galima pavadinti ir savotišku bjaurumu. Anksčiau buvo gėda nešioti kabes, nors jos yra ir prabangos rodiklis. Užsienyje ir pagyvenusios moterys mielai naudoja kabes, joms tai yra gražu.



Ar madingos didelės krūtinės?


„DR klinikos“ plastikos chirurgas Renaldas VAIČIŪNAS pastebi, kad pastaruoju metu aiškiai juntamas krūtų didinimo bumas, kuris kelia nuostabą šios srities specialistams. Tad plastikos chirurgo paklausėme, ar didelės krūtys tebemadingos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

-  Pastaruoju metu labai kinta požiūris į grožį - moterys daugiau nori atrodyti kuo natūraliau, trokšta ne standartinių formų, o tokių, kurios derėtų prie jų veido bruožų. Kartais žmogus atsineša kokio Holivudo aktoriaus nuotrauką ir prašo tokios kaip ir jo formos nosies - tai aš vertinu teigiamai, nes tada matau, ko žmogus nori ir apskritai kas jam yra gražu, o kas ne.

Kartais būna populiarios vienos, kartais kitos plastinės operacijos. Vienu momentu buvo labai dažnos vokų plastinės operacijos, taip pat gana paklausus ir riebalų nusiurbimas.

REKLAMA

Šiemet, mūsų pačių nuostabai, populiarios krūtų didinimo operacijos, nors jų stygiumi nesiskųsdavome ir anksčiau. Krūtų didinimo bumas iš tikrųjų yra ir tai mus labai džiugina. (Šypsosi.) Joms užrašoma visam mėnesiui į priekį. Moterys dažniausiai pageidauja vienu ar dviem dydžiais didesnės krūtinės. Nors tebėra ir tokių moterų, kurios sako: “Man visai nesvarbus tas natūralumas - noriu turėti labai didelę krūtinę”. Tai priklauso nuo kiekvienos moters norų, todėl tokioje situacijoje stengiesi išaiškinti, nusakyti riziką, kylančią dėl didesnio implanto, nes jis turi būti pasirenkamas pagal individualius žmogaus matmenis. Nepatenkintoms moterims sakau: “Galiu jums įdėti tai, ko jūs norite, tačiau po kokių dvejų metų prasižios implanto kraštas... Ir ką jūs tada darysite?” Gaila, tačiau kai kurioms moterims tai nesvarbu ir jos vis tiek trokšta labai didelės krūtinės. Pasikartosiu, bet, palyginti su tuo, kas buvo anksčiau, moterys vis dėlto grįžta prie natūralumo. Ar įmanoma plika akimi pamatyti, kur yra natūrali, o kur dirbtinė krūtinė? Žinote, viskas priklauso nuo to, kaip ji yra atlikta. Esu turėjęs keletą pacienčių, kurios kreipėsi dėl kitų problemų, ir tik po atidžios apžiūros pastebėjau, jog joms yra įdėti krūtų implantai.

Vyrai taip pat labai rūpinasi savo išvaizda: jie darosi nosies plastines operacijas, nes dažniausiai jas susilaužo... (Juokiasi.) Taip pat tarp vyrų yra populiarios riebalų nusiurbimo ir vokų operacijos. Kartais pacientai prašo ir nestandartinių dalykų - tarkime, mano kolegos pacientas pageidavo dvišakio liežuvio, tačiau tokių atvejų gerokai rečiau pasitaiko.



Deimantė ZAILSKAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų