„Liverpool“ futbolininkai šeštą kartą klubo istorijoje laimėjo UEFA Čempionų lygą. Pergalę Jurgeno Kloppo auklėtiniams atnešė Mohamedo Salah ir Divocko Origi įvarčiai.

Madride vykusiose rungtynėse „Liverpool“ 2:0 (1:0) palaužė Londono „Tottenham Hotspur“ ekipą ir kėlė Čempionų lygos taurę po 14 metų pertraukos. Londono klubui tai buvo pirmasis turnyro finalas klubo istorijoje.

Pirmasis įvartis krito jau 2-ąją rungtynių minutę. Vos prasidėjus mačui, pirmosios „Liverpool“ atakos metu, Moussa Sissoko neatleistinai klydo iškėlęs aukštai ranką ir sužaidęs ja baudos aikštelėje.

Po VAR peržiūros teisėjas skyrė 11 m baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavęs M.Salah netrukus klaupėsi ir bučiavo žemę.

Kiek nykų ir sukaustytą futbolą 18 minutę sustabdė į aikštę įsiveržusi pusnuogė mergina, kurią tramdyti ir gaudyti turėjo apsaugos darbuotojai.

Per pirmą kėlinį „Tottenham“ neatliko nė vieno smūgio į vartų plotą, nors ir kontroliavo kamuolį didžiąją laiko dalį.

Žaidimas suaktyvėjo antrajame kėlinyje, o jo viduryje Londono klubas pradėjo vis labiau rizikuoti ir kurti vieną pavojingą progą po kitos. „Liverpool“ ne kartą gelbėjo vartininkas Alissonas ir gynėjas Virgilas van Dijkas.

Antrasis ir tašką padėjęs įvartis krito po „Liverpool“ kampinio. Kovoje dėl kamuolio kilo sumaištis, ją galiausiai laimėjo J.Kloppo ekipa, o Divockas Origi pasitaisė kamuolį baudos aikštelėje ir 87 min. padvigubino komandos persvarą tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą.

Tai buvo antrasis „angliškas“ UEFA Čempionų lygos finalas per turnyro istoriją. Praėjusiais metais finale „Liverpool“ 1:3 nusileido Madrido „Real“.