0

Trečiadienį vakare, Vėlinių ir Helouvyno išvakarėse, Anglijoje sužaistos trejos lygos taurės („Capital One Cup“) varžybos.

Kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo „Swansea City“, Londono „Chelsea“ ir „Norwich City“ komandos.

„Gulbės“ rezultatu 1:3 patiesė „Liverpool“ ekipą, „Norwich City“ - Londono „Tottenham Hotspur“ vienuolikę, o „Chelsea“, po dramatiškos kovos, už skaudų pralaimėjimą„ Premier“ lygoje, atsirevanšavo „Manchester United“ komandai.

Antrą kartą per keturias dienas „Stamford Bridge“ stadione susitiko Londono „Chelsea“ ir „Manchester United ekipos.  Prieš mačą stadione buvo pastebėtas giltinės kostiumą užsivilkęs sirgalius, kurio išvaizda tarsi šaukte šaukė: “Jei arbitras dirbs kaip Markas Clattenburgas, patys žinote ko tikėtis".

Po kontraversiško pralaimėjimo 2:3 „Premier“ lygoje, „Chelsea“ futbolininkai buvo kupini ryžto pasiekti revanšą.

Vis dėlto, pirmieji rungtynėse pasižymėjo būtent svečiai. „Mėlynųjų“ vartininkas Petras Čechas 22 minutę grubiai suklydo įžaisdamas kamuolį, gynėjus spustelėję „Manchester United“ žaidėjai šį lengvai perėmė ir įvartį „iš niekur“ įmušė veteranas Ryanas Giggsas.

Tačiau vos po dešimties minučių „status-quo“ buvo atstatytas: „Manchester United“ baudos aikštelėje buvo pargriautas Victoras Mosesas, o įvartį nuo 11 metrų žymos pelnė Davidas Luizas.

Kurį laiką aikštėje vyravo apylygis žaidimas, tačiau kėliniui artėjant į pabaigą, 43 minutę ir vėl į priekį išsiveržė „raudonieji“ velniai„. Įvarčio autoriumi tapo “Chelsea„ ir šeštadienio rungtynėse “nuskriaudęs" meksikietis Javieras Hernandezas.

Prabėgus vos septynioms antrojo kėlinio minutėms rezultatą išlygino „Chelsea“ gynėjas Gary Cahillas, tačiau svečiai ir vėl netruko įgyti pranašumo: aikštės šeimininkų baudos aikštelėje „sienele“ su Andersonu sužaidęs Nani iššoko vienas prieš P.Čechą ir per jį permetė kamuolį - 2:3.

65 minutę rezultato vos neišlygino nigerietis V.Mosesas: po Edino Hazardo perdavimo saugo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia skersinio.

69 minutę idealios progos neišnaudojo ispanas Cesaras Azpilicueta: svečių baudos aikštelėje „Chelsea“ gynėjas gavo puikų perdavimą iš Juano Matos, tačiau vos iš kelių metrų atstumo nesugebėjo pataikyti į vartų plotą.

72 minutę, J.Matai kamuolį siunčiant į „Manchester United“ baudos aikštelės gilumą šis atsimušė į Scotto Wootono ranką, tačiau mačo arbitras Lee Masonas akivaizdaus 11 metrų baudinio neskyrė.

Netrukus į svečių vartus pavojingai smūgiavo V.Mosesas, tačiau patikimai sužaidęs Andersas Lindegaardas atrėmė šūvį.

Į rungtynių pabaigą „Chelsea“ užgulė „Manchester United“ vartus ir kūrė vieną progą po kitos, tačiau šių realizuoti vis nepavykdavo. 84 minutę itin pavojingai smūgiavo Oscaras, tačiau ir vėl savo vietoje buvo A.Lindegaardas.

4-ąją pridėtinio laiko minutę, kai jau atrodė, kad „Chelsea“ ir vėl pralaimės rezultatu 2:3, „Manchester United“ baudos aikštelėje pargriautas Ramiresas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo E.Hazardas.  3:3 ir pratęsimas.

Pirmojo papildomo kėlinio viduryje itin grubiai suklydo „Manchester United“ gynėjas S.Wootonas, o savo šanso nepraleido krūvos progų anksčiau neišnaudojęs Danielis Sturridge'as - 4:3 jau „Chelsea“ naudai.

Tiksint pirmo papildomo kėlinio pridėtiniam laikui, baudos smūgio vos nerealizavo „Chelsea“ gynėjas D.Luizas - kamuolys pataikė į skersinį.

Antrojo papildomo kėlinio pabaigoje, po idealaus E.Hazardo perdavimo pasižymėjo vienas prieš A.Lindegaardą išbėgęs Ramiresas - 5:3.

Tiksint paskutinėms rungtynių akimirkoms „Chelsea“ baudos aikštelėje C.Azpilicueta pargriovė J.Hernandezą, o vienuolikos metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo R.Giggsas. Po šio epizodo „Chelsea“ dviejų įvarčių persvaros vėl vos neatstatė E.Hazardas - belgo smūgiuotas kamuolys pataikė į „Manchester United“ vartų tolimąjį virpstą.

Per likusį laiką „raudoniesiems velniams“ nepakako laiko išlyginti rezultatą ir kelialapį į Anglijos lygos taurės ketvirtfinalį iškovojo aikštės šeimininkai.

Anglijos lygos taurės aštuntfinalio rungtynių rezultatai:

Londono „Chelsea“ 5 - 4 „Manchester United“ (po pratęsimo)

22' [0 - 1] R. Giggs

31' [1 - 1] D. Luiz (iš 11m. baudinio)

43' [1 - 2] J. Hernandez

52' [2 - 2] G. Cahill

59' [2 - 3] Nani

90' [3 - 3] E. Hazard (iš 11m. baudinio)

97' [4 - 3] D. Sturridge

116' [5 - 3] Ramires

120' [5 - 4] R. Giggs (iš 11m. baudinio)

„Norwich City“ 2 - 1 „Tottenham Hotspur“

66' [0 - 1] G. Bale

84' [1 - 1] J. Vertonghen (į savus vartus)

86' [2 - 1] S. Jackson

90' C. Dempsey (neįmušė 11m. baudinio)

„Liverpool“ 1 -  3 „Swansea City“

34' [0 - 1] Chico

72' [0 - 2] N. Dyer

77' [1 - 2] L. Suarez