Kosminis Eurolygos vakaras galėjo prasidėti skambiu pareiškimu, bet favoritai susitvarkė. Stambulo „Anadolu Efes“ namuose 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26) patiesė Madrido „Real“.

Nei viena ekipa nuo 2008-2009 metų sezono, kai buvo įvesta serija iki trijų pergalių, nebuvo laimėjusi atsilikinėdama 0:2.

Madrido klubas neturėjo šansų pirmose dviejose akistatose Stambule, dukart dramatiškai triumfavo namuose, bet paskutinės pergalės pritrūko svečių teritorijoje.

Kaip bebūtų, „Anadolu Efes“ yra viena favoričių kelti į viršų Eurolygos trofėjų. Klubas finalo ketverte žais antrąkart iš eilės.

Tuo tarpu Madrido ekipa pirmą kartą nuo 2016-ųjų metų nebus Eurolygos finalo ketverte. Klubas stipriai nukraujavo sezono metu – traumą patyrė Anthony Randolphas, į NBA išvyko Gabrielis Deckas, Facundo Campazzo.

Šeimininkus į pergalę vedė naudingiausias karjeros Eurolygoje rungtynes sužaidęs Chrisas Singletonas. Amerikietis pelnė 26 taškus ir surinko 38 naudingumo balus.

„Real“ nuo pat rungtynių pradžios uždavė gerą toną. Ispanų žaidime buvo kur kas mažiau susikaustymo – Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas drąsiai svaidė metimus atsilošę ar iš labai toli, o toks pasitikėjimo kreditas davė rezultatų (36:41).

Verta paminėti, kad vienas „Anadolu Efes“ lyderių Shane‘as Larkinas atrodė visiškai ne savas. Turkijos pilietybę turintis amerikietis per pirmąją pusę pro šalį sviedė visus tris tolimus metimus ir kartą suklydo.

Dar įspūdingiau, kad net 34 iš 36 taškų pirmoje pusėje šeimininkams sumetė trys žaidėjai – Chrisas Singletonas, Vasilije Micičius ir Krunoslavas Simonas. „Real“ demonstravo daugiau įvairovės – dviženklio taškų skaičiaus nepelnė nei vienas, o pasižymėjo devyni žaidėjai.

Po pertraukos šeimininkai grįžo įpykę. Vasilije Micičius inspiravo 13:3 spurtą ir Ergino Atamano auklėtiniai įgijo pranašumą (49:44). Įsismarkavę turkai netrukus sukaupė ir dviženklę persvarą (57:45).

Karališkasis klubas dar sykį parodė patirtį – atkarpa 8:0 (57:53). Sėkmingai žaidę ispanai sugebėjo net išsiveržti į priekį ketvirtojo kėlinio viduryje (68:69).

Prasidėjus priešpaskutinei minutei rezultatas buvo lygus (78:78). Dvi baudas sumetęs Shane‘as Larkinas išvedė „Anadolu Efes“ į priekį, tačiau „Real“ atsakė (80:80).

Likus 40 sek. kosminį metimą iš toli pataikė Krunoslavas Simonas (83:80). Kroatas buvo visiškai įspaustas į kampą, tačiau sugebėjo pataikyti iš maždaug devynių metrų.

Kitoje atakoje tritaškio nepataikė Sergio Llullas, o pergalę baudų metimais įtvirtino Chrisas Singletonas.

Turkus lemiamu metu į priekį vedė Shane'as Larkinas. Visus savo taškus jis surinko būtent ketvirtajame kėlinyje.

„Anadolu Efes“: Chrisas Singletonas 26 (5/7 dvit., 3/3 trit.), Vasilije Micičius 18, Krunoslavas Simonas 17, Shane'as Larkinas 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 2/6 trit.) taškų.

„Real“: Nicolas Laprovittola 17, Trey'us Thompkinsas 12, Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas po 10, Walteris Tavaresas 8 (7 atk. kam.) taškai.