Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
O kodel KTU ir VU? Man regis gera mintis butu palikti VU ir VDU , o KTU prijungti prieVDU?Kaune tegu lieka vuienas rimtas universitetas, ne jei KTU nepriestaraus:)
man regis visai nieko butu jei KTU prijungtu prie VU. Juk VU ir lygis ir vardas fainesni ir Donskis VU dirba. O ka mintis originali?
Šiaip nesu didelis L.D gerbėjas dėl nuolatinių Šekspyro citatų, tačiau šį kart autor. straipsnis patiko.

Tik aš galvoju, kad neviskas taip blogai, kaip piešiama. Na štai, mokslas tuoj bus mokamas. Išryškės du pagrindiniai Universt. Kils dėstytojų algos. Gerės studijų kokybė.
Palaukim dar šiek tiek ir viskas bus.
Gaila tik savęs taip nepasisekė. Na gal dar pasiseks?:)
Kaunas yra Kaunas. Nors Kaunas be bankininkų dar mena ir profesorių V. Krėvę...
Tikriausiai visi jau žinot prognozę, kad artimiausiu laiku studentų Lietuvoje sparčiai mažės dėl demografinių dalykų. Taigi buvo sugalvota mažinti universitetų skaičių, nes neduokdie likę studentai pasirinks tuos "neįgaliuosius" universitetus. Reikia užkirsti tam kelią iš anksto...
Leonidai, rašyk tu ką nori, bet aukštojo mokslo reformos kelias vieninitelis - būtent "mechaninis", kaip tu rašai, neįgalių universitetų panaikinimas, geriausias katedras ir dėstytojus sujungiant į dvi aukštąsias - techninę ir humanitarinę.

Supratntu, kad tu supranti, jog tokiu atveju VDU, kuriame jau įgijai šiokią tokią įtaką, "šansų be", bet ką daryti? Pats gi rašai, jog pati dabartinė profesūra niekada nesugebės padaryti reformos, nes jos jai nereikia. Ir čia aš visiškai su tavimi sutinku.

Jokia savivalda universitetų ir aukštojo mokslo neišgelbės, nes savivalda jau seniai virto savivale. Vienintelė išeitis - valios aktas 'iš viršaus", t.y., politikų pusės. Klįsti manydamas, kad jie tam niekada nesiryš. Kokie socdemai, kurių dauguma jau seniai universitetų biurokratijos papirkta "profesorių" (jau vien ši žodžių samplaika: "profesorius" Justinas Karosas - kelia nevaldomo juoko protrūkį) laipsniais - taip, nesiryš. Ypač, prieš rinkimus.

Bet štai po rinkimų, ypač, jei į valdžią ateitų konservatorių ir liberalcentristų koalicija, tai visai įmanoma. Išvyti iš darbo 'pseudoprofesoriai" ilgai neparėkaus, jų ilgametis globėjas Algirdas Mykolas jau išėjo į amžinosios politinės medžioklės plotus. O štai studentams reforma turėtų tikrai patikti. Jie jau seniai į studijas Lietuvoje žiūri tik: a) kaip į būdą išvažiuoti toloiau studijuoti į užsienį pagal mainų programas; b) kaip į būdą gauti ne išsilavinimą, bet diplomą. Apie tai, kad dabartiniai Lietuvos universitetai teikia išsilavinimą, niekas net nemano. Kvailių nebėra.

P.S. Na, o pats galėsi visai demokratiškai dalyvauti konkurse į VU Politologijos (ar Politinės filosofijos) katedrą :o)))))
tikrai zinau, kad Leonidas neateina i paskaitas niekam nepraneses.
... apmokamoms veikloms
Sutinku, bet pagal apmokėjimo dydį daugelis dėstytojų jau negali dėstymo laikyti darbu. Tai tiesiog hobis. Jei nori pragyventi iš dėstymo turi išdėstyti protu nesuvokiamus krūvius. Nes kažkaip skirstantys krūvius užmiršta, kad dėstymas tai ne tik 1 akademinė paskaitos valanda, bet ir ir 3-4 valandos ruošimosi, aišku jeigu nori medžiagą pateikti, kokybiškai, naujai, o ne skaityti ta patį tekstą iš popieriuko... Kai pamatai, ką dėstymą gauni: nusvyra rankos. Paprasčiausiai, nepersistengi ir patausoji energija geriau
kad darbo grupėje gali būti 40 žmonių, nes tai - iš anksto suprogramuotas fiasko.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų