Trečiąją nesėkmę iš eilės 2014 metų Europos čempionato atrankos turnyre patyrė pirmosios grupės autsaiderė Lietuvos rinktinė.

Ketvirtadienį Panevėžio "Cido" arenoje Lietuvos rankininkės 28:31 (13:13) nusileido antrąją pergalę iškovojusiai ir su 4 taškais į antrąją vietą pakilusiai Austrijos komandai.

"Trūksta tarpusavio bendradarbiavimo, nes į rungtynes susirenka viena kartą vienos, kitą kartą kitos merginos. Neapsigynėm nuo varžovių kontratakų, nors ir buvome tai numatę, tačiau nepavyko. Ir mes visiškai nesurengėme greitų kontratakų. Poziciniame puolime žaidėme per toli dėl to nebuvo didelės grėsmes varžovių vartams. Treniruotėse tai buvo daroma tačiau rungtynėse nepavyko, - nesėkmės priežastis po susitikimo vardijo Lietuvos rinktinės treneris Antanas Skarbalius. - Per ateinančias kelias dienas analizuosime žaidimą ir stengsimės Austrijoje kibti varžovėms į atlapus. Trimis įvarčiais nusileista austrėms, trimis įvarčiais ukrainietėms parodo, kad galime varžytis, nors danų treneris prieš grupės turnyrą ir teigė, kad Lietuva nebus stipri varžovė. Labai trūko trijų traumuotų žaidėjų Birutės Stellbrink, Indrės Mockevičiūtės bei Živilės Jurgutytės".

Austrijos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mihaly's Godoras neslėpė pasitenkinimo iškovota pergale.

"Svarbiausias dalykas, kad mes laimėjome šį susitikimą. Sunkios buvo rungtynės, mes tai numatėme ir tikėjomės, nes matėme, jau mače su Ukraina matėme, kaip gerai gali žaisti lietuvės. Gerai pradėjome rungtynes. Pirmavome 4:1, bet taip pat ir neišnaudojome daug gerų šansų pelnyti įvartį, daugiausia prie to prisidėjo Lietuvos vartininkė Roberta Zarembienė, kuri tikrai užtikrintai gynė vartus. Mes žaidėme visai neblogai, tačiau nepelnėme garantuotų įvarčių, dėl toks ir rezultatas pirmo kėlinio. Antrą kėlinį pradėjome prastai ir atsilikome trimis įvarčiais. Tada sustiprinome gynybą, o mūsų atsitraukusios žaidėjos pradėjo žaisti aktyviau ir mušti įvarčius. Tai ir buvo pagrindinės pergalės priežastys, - kalbėjo M.Godoras. - Austrijoje norėtume lengvesnių rungtynių. Šiame susitikime didžiausias netikėtumas buvo Daiva Butėnaitė, kuri puikiai sužaidė. Jei žaisime taip, kaip paskutines 15 minučių, tai rungtynės Austrijoje bus daug lengvesnės".

"Visai gerai pradėjom rungtynes, bet neišnaudojome progų pelnyti įvarčius nuo 6 metrų linijos bei iš kraštų. Antrajame kėlinyje nors ir nelabai gražų rankinį žaidėm, bet laimėjom. Čia ir yra svarbiausia", - viešnių pergale džiaugėsi lietuviško kraujo turinti Laura Magelinskas.

Atsakomosios rungtynės su Austrijos ekipa šeštadienį bus žaidžiamos Brėgenco mieste.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.