Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Salia to, kinija gavo labai gera nuolaida Areva reaktoriams, o taip pat Indija pasirase labai patrauklius susitarimus su reaktoriu gamintojais. Klausimas islieka – ar tai, kad visos kitos valstybes stengiasi kaip galima labiau sumazinti reaktoriu kaina (galbut aukstesne kaina reaktoriai paprasciausiai nebutu ekonomiskai naudingi) yra priezastis reaktoriu brangiai statytis lietuvoje?
"Suomijoje instaliuotas kilovatas kainuos apie 7000 litų (prancūziškas reaktorius), Rumunijoje – Černovodos AE – apie 5000 litų (kanadietiškas reaktorius)."

Suomija OL3 statosi superlengvatinemis salygomis, kurios reik manyti dar ilgai bus "aptarinejamos" arbitraze. Lietuva tokio kontrakto tikrai negaus (AREVA norejo ieiti i rinka).

Rumunijoje reaktoriai statomi ne tuscioje vietoje - tenais praktiskai pabaigtos statybines konstrukcijos, ir jos bus panaudotos. Savaime aisku, del to, jei Ceucesku palikima pripazinsime kaip dievo duota "chaliavu", projekto kaina gerokai bus mazesne.

Lietuva dar nieko nestato, tenderis bus tik kitamet geriausiu atveju, po kurio paaiskes projekto kaina. Bet zurnalistai jau gerai zino, kad suomiskas ar rumuniskas bokalas pigesnis.

Jeigu vėl kelios, o ne viena įstaiga užsiiminės energetika - didžiausia nesąmonė - ,,septynios auklės - vaikas be galvos".
Puiku, aciu, sekmes, Gerb. Lietuvos Energetikos Ministre Arvydai Sekmoke!

Gera pradzia-puse darbo.

-Suvienytom pastangomis nukirte laidus ir atsikabine nuo mus smaugiancios rusu okupacinio palikimo-energetines kilpos,

-tiesiogiai, per Lenkijos el. linija,
-isijunkime ir generuokime UCTE Europos Sajungos Sistemos sinchroniniu daznumu.
Matyt Leo alus yra "auksinis"
Logishkai desto.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų