Po sužaisto „TOPsport A lygos“ 4-ojo turo į priekį sensacingai išsiveržė antrą sykį nugalėjęs Telšių „Džiugas“.

Atkarpa. „Džiugas“ pasižymi viena produktyviausių serijų dalyvaujant Lietuvos čempionate – namuose 1:0 buvo nugalėta čempionus palaužusi Marijampolės „Sūduva“.

Žemaitijos ekipa ir anksčiau turėjo ketverių nepralaimėtų rungtynių seriją, tačiau niekada nebuvo per ją iškovojusi 8 taškų. Vartininko Mariaus Paukštės sąskaitoje – keturi „sausi“ mačai.

Žinutė. Pirmame kėlinyje dvikovoje Telšiuose skaudžią traumą patyrė „Džiugo“ gynybos ramstis Tomas Rapalavičius. Po pergalingos dvikovos jam šiltų žodžių nepagailėjo žemaičių vyr. treneris Andrius Lipskis.

„Noriu skirti šią pergalę Tomui Rapalavičiui. Asmeniškai jį labai gerbiu, jis man – geriausias komandos žaidėjas. Tomai, skiriame tau šią pergalę ir lauksime sugrįžtant“, – teigė A. Lipskis.

Akibrokštas. Gargždų „Banga“ pateikė staigmeną ir po 19-mečio Maksimo Andrejevo įvarčio rezultatu 1:0 nugalėjo „Panevėžį“. „TOPsport A lygoje“ gargždiškiai pirmą kartą iš Aukštaitijos sostinės grįžo su pergale.

M. Andrejevui tai buvo pirmasis taiklus smūgis Lietuvos čempionate, savo ruožtu, „Banga“ per keturias akistatas su stipriausiomis praėjusio sezono komandomis iškovojo 5 taškus.

Duobė. Itin nesėkmingai sezoną pradėjęs titulą ginantis „Panevėžys“ po 4 turų yra surinkęs tik 2 taškus bei nusileido į paskutiniąją – 10-ąją – vietą.

Gino Lettieri treniruojami futbolininkai nepelnė nė vieno įvarčio. Dar niekada „TOPsport A lygoje“ panevėžiečiai neturėjo tokios „sausos“ ketverių rungtynių serijos.

Spurtas. Alytaus DFK „Dainava“ tapo devintuoju klubu, atsidariusiu įvarčių sąskaitą. Per 15 pirmųjų minučių dainaviečiai pasižymėjo du sykius bei 2:0 įveikė Vilniaus rajono „TransINVEST“.

Taikliu smūgiu ir rezultatyviu perdavimu pasižymėjo ukrainietis Artiomas Baftalovskis. „Dainava“ yra praleidusi vos vieną įvartį – geresniu rezultatu gali pasigirti tik „Džiugas“.

Sugrįžimas. „TransINVEST“ ekipos trenerių štabas atliko keitimą vartininko pozicijoje – vietoje nesėkmingai sezoną pradėjusio Simone Moschino šanso sulaukė Sergijus Melašenka.

Ukrainietis sužaidė 26-erias rungtynes atstovaujant Kėdainių „Nevėžiui“ 2021-aisiais, po metų šanso Vilniaus „Riterių“ gretose nesulaukė, o praėjusiais metais su Vilniaus rajono klubu antrą sykį savo karjeroje triumfavo „TOPsport Pirmoje lygoje“.

Perlaužė. FA „Šiauliai“ buvo arti to, jog ketvirtą kartą iš eilės neiškovotų pergalės, tačiau kelių puikių minučių atkarpa leido 2:1 nugalėti „Kauno Žalgirį“.

Pirmą kartą nuo 2022 metų sezono antrosios pusės Lietuvos čempionate pasižymėjo Augustinas Klimavičius, o pergalingą smūgį atliko savo paties nesėkmingą baudinį pataisęs Davis Ikauniekas. Latvis kartu su tris kartus pasižymėjusiu Giedriumi Matulevičiumi yra rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai.

Pašalinimas. „TOPsport A lygos“ žaidėjams šiemet yra parodytos keturios raudonos kortelės, dvi iš jų – „Kauno Žalgirio“ futbolininkams.

Prie slovėno Žano Benedičičiaus prisijungė Armandas Kučys. Puolėjas pelnė antrą įvartį 2024 metų sezone, tačiau be jo visą antrą kėlinį Šiauliuose žaidusi komanda kapituliavo paskutinėmis minutėmis.

Tendencija. Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkai turo finiše rezultatu 3:1 įrodė pranašumą prieš Vilniaus „Žalgirį“. Puikų įvartį tame mače pelnė bei rezultatyvų perdavimą atliko Leo Ribeiro.

Mėlynai balti visose sezono rungtynėse pirmieji praleisdavo įvartį, tačiau į tai patys atsakydavo tiksliais smūgiais.

Naudingumas. „Hegelmann“ klubo gretose malonia staigmena tapo 20-metis Njoya Abdelas Kaderas, praėjusį sekmadienį sulaukęs pirmosios galimybės žaisti starto sudėtyje.

Kamerūnietis jau trečiame mače iš eilės išsiskiria rezultatyviu veiksmu, nors šiemet jis dar yra sužaidęs 178 minutes.