Šiandien Marijampolės manieže ruošdamiesi naujajam „A lygos“ sezonui draugiškas rungtynes sužaidė Lietuvos čempionas Panevėžio „Ekranas“ ir per žingsnį nuo bronzos medalių likęs Marijampolės „Sūduvos“ klubas. Nors buvo laukta atkaklios kovos, mačą kiek netikėtai tiesiog nepadoriu rezultatu 6:1 (3:0) laimėjo panevėžiečiai.

Visą susitikimo laiką dominavę svečiai neužtruko savo akivaizdaus žaidybinio pranašumo paversti įvarčiais: 8 minutę tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės pasižymėjo Sergejus Pogrebanas, o 11 minutę savo kolegos pavyzdžiu pasekė ir Deimantas Bička. Maža to, baigiantis pirmajam kėliniui braškančią „Sūduvos“ gynybą įveikė ir „Ekrano“ peržiūroje dalyvaujantis puolėjas iš Kanados Stephenas Ademolu, 44 minutę įspūdingai pabėgęs nuo varžovų ir pasiuntęs kamuolį į vartus trečią kartą.

Nors per pertrauką ekraniečių strategas Valdas Urbonas atliko iš karto net keturis keitimus, tai jo auklėtinių žaidimo nė kiek nesugadino. Tiesa, 54 minutę iš 11 metrų baudinio deficitą kiek sumažino Giedrius Slavickas, bet tai ir buvo viskas, ką suvalkiečiai šiandien galėjo pasiūlyti. Į tai „Ekranas“ atsakė dar trimis įvarčiais: 58 ir 81 min. savo žodį tarė Valdas Trakys, o 78 min., matyt, iš nevilties kamuolį į savus vartus įsimušė šeimininkų saugas Marius Kižys. Taigi panevėžiečiai iš Marijampolės išsivežė triuškinamą pergalę 6:1.

Priminsime, kad dabar Panevėžio „Ekranas“ išvyks į Maskvą, kurioje sausio 17-25 dienomis dalyvaus tarptautiniame „Sandraugos“ turnyre. Kovas dėl taurės mūsiškiai pradės B grupėje, kurioje dar varžysis Rusijos jaunimo rinktinė, Turkmėnijos čempionas „Ašchabad“ ir Baltarusijos delegatas Minsko MTZ-RIPO.

Rungtynių statistika:

Marijampolės „Sūduva“ – Panevėžio „Ekranas“ 1:6 (0:3)

Įvarčiai: 8 min. S. Pogrebanas 0:1, 11  min. D. Bička 0:2, 44 min. S. Ademolu 0:3, 54 min. G. Slavickas (iš 11 m. b.) 1:3, 58 min. V. Trakys 1:4, 78 min. M. Kižys (į savo vartus) 1:5, 81 min. V. Trakys 1:6.