REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiek pinigų jums reikės, kai išeisite į pensiją? Tai vienas sudėtingiausių klausimų planuojant savo auksinius metus.

Kiek pinigų jums reikės, kai išeisite į pensiją? Tai vienas sudėtingiausių klausimų planuojant savo auksinius metus.

REKLAMA

Tiesą sakant, šis klausimas toks „slidus“, kad daugelis žmonių net nesivargina skaičiuoti ir naudojasi universalia taisykle: išėjus į pensiją galima patogiai gyventi, jei gaunate 70 proc. savo buvusių pajamų, rašo Businessinsider.com.

Tie, kuriems patinka iššūkiai, gali suskaičiuoti tiksliau. Išėjus į pensiją ir senstant, neišvengiamai padidės išlaidos sveikatos apsaugai. Bet turime ir gerų naujienų: yra ir tokių išlaidų, kurių išėjus į pensiją tiesiog nebelieka. Kai kurios išlaidos išnyksta iškart, kitos yra linkusios mažėti palaipsniui.

Taigi, štai 5 išlaidų rūšys, kurių galėsite atsisakyti išėję į pensiją:

1. Transportas. Nuo benzino ar kitų degalų iki automobilio stovėjimo bilietų – pensininkai kasdien sutaupo nemažai pinigų, nes neprivalo vykti į darbą, verslo susitikimus ir panašiai. Be to, pensininkai gali žymiai pigiau keliauti visuomeniniu transportu, pasinaudodami jiems taikomomis nuolaidomis.

REKLAMA
REKLAMA

2. Būsto paskola. Daugelis jaunų žmonių, norėdami įsigyti nuosavą būstą, ima paskolas ir įsipareigoja ištisus dešimtmečius kas mėnesį mokėti skolą bei jos procentus. Prieš išeinant užtarnauto poilsio, verta „į pensiją išleisti“ ir savo paskolas. Daugeliui žmonių iki šio gyvenimo etapo pavyksta sėkmingai tai padaryti, bet jei jūs ir nepatekote tarp šių laimingųjų, nenusiminkite – išėjus į pensiją ir sumažėjus pajamoms, galima susitarti paskolos bendrove ir žymiai sumažinti mėnesines įmokas. Žinoma, nereikia pamiršti, kad nors kasdienė paskolos našta ir sumažės, ją išmokėti vis tiek bus privalu, o įprasti komunaliniai mokesčiai ir kitos išlaidos niekur nedings.

REKLAMA

3. Gyvybės draudimas. Daugumai pensininkų gyvybės draudimas nėra reikalingas. Žinoma, visada pasitaiko išimčių, tačiau dažniausiai gyvybė apdraudžiama tam, kad netikėtos mirties atveju apdraustojo artimiesiems draudimo išmoka pakeistų iki tol gautą išlaikymą. Sulaukus pensinio amžiaus, buvę išlaikytiniai (dažniausiai – vaikai ar globotiniai) jau būna finansiškai nepriklausomi ir turi savo pajamų. Na o jei buvote pasirinkęs investicinį gyvybės draudimą, sulaukus pensijos iš savo įmokų galite gauti realią grąžą.

4. Antras automobilis. Daugelis porų šiais laikais turi du automobilius, tačiau išėjus iš į pensiją šis poreikis žymiai sumažėja. Naudojantis vienu automobiliu sutaupoma ne tik remonto ir draudimo išlaidų, bet ir nemažai pinigų, kuriuos išleistumėte tokioms „smulkmenoms“ kaip papildomas padangų komplektas, tepalai, automobilio plovimas ir t.t.

5. Šeimos išlaikymas. Užauginti vaikus – nepigus dalykas. Vien maistas, drabužiai ir transportas sudaro nemenką šeimos biudžeto dalį. O kur dar būreliai, ekskursijos ir kitos pramogos, galiausiai – studijos universitete ir bendrabučio ar pirmojo buto nuoma... Šios išlaidos palaipsniui išnyksta, nors būna, kad pasiturintys tėvai padeda ir savo jau suaugusiems vaikams. Visgi, sulaukus pensijos vaikų išlaikymas turėtų būti galutinai išbrauktas iš jūsų išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų