• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Svajoti apie verslą lengva, jį pradėti – nelabai. Amerikiečių žurnale ,,Inc" verslo idėjas padedanti vystyti Jenn Houser pateikia penkis patarimus pradedantiesiems verslininkams:

REKLAMA
REKLAMA

Kai galvoju apie verslo idėją visuomet prisimenu, ką sakydavo mano seneliai. Kai senelė tardavo: ,,norėčiau kažko išgerti„, senelis greitai jai atkirsdavo ,,Nustok galvoti ir pradėk pilti.“ Ši filosofija visada varo į priekį bet kokį verslą.

REKLAMA

1. Ženkite žingsnį, bet kokį.

Vienas iš dalykų, paverčiančių verslo pradžią sunkiu procesu yra tai, kad reikia labai daug padaryti. Bet tiesiog pradėkite – nuo bet ko.

Jausitės gerai, atlikę kokią nors užduotį ir tuojau pat atsiras kita – nė ką ne mažesnė. Visuomet pradedu nuo maloniausių užduočių, darbų, kurie man patinka. Pavyzdžiui, aprašau, kaip siūlysiu produktą klientams, tada apgalvoju koks bus mano klientas ir kodėl jis turėtų pirkti būtent pas mane. Niekuomet nenugludinu nieko iki tobulumo, nes bet kada galiu tas mintis keisti. Ir patikėkite, daug geriau jausitės padaręs bet ką, nes jau būsite pradėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

2. Darykite viską paprastai ir pamirškite tobulumą.

Jasonas Friedas, dirbantis Čikagos interneto kompanijoje ,,37signals„ sako: ,,Jei prekiausite dešrainiais, galėsite nerimauti dėl prekyvietės, stovo, dekoracijų, pavadinimo. Bet pirmiausia, dėl ko turite nerimauti – tai patys dešrainiai. Visa kita – antraeilis dalykas.“ Taigi išsiaiškinkite, kas yra dešrainis, su kokiu įdaru jį patieksite ir pamatysite, pradžia nėra tokia jau sunki.

3. Neišradinėkite rato antrąkart.

Nebandykite surinkti iš mažų detalių to, ką galite išsinuomoti, nusipirkti ar kitaip gauti mažesnėmis išlaidomis. Pavyzdžiui, kurdamas savo tinklapį geriau atsižvelkite į tokius pagalbinius įrankius kaip ,,Wordpress„ ar ,,Blogger“, o ne kurkite jį nuo nulio. Tokie metodai leis jums turėti tinklapį daug greičiau, daug pigiau – bent jau kol suvoksite, ko tikrai reikia jūsų verslui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Praneškite žmonėms, kad pradedate.

Dalis pradedančiųjų verslininkų ilgai slepia verslo idėją, nes baiminasi, kad kas nors ją pavogs. Iš savo patirties sakau, to pranašumai daugybę kartų nusveria riziką. Pirmiausia, niekas taip greitai nepadaro verslo ,,tikru", nei pasakymas artimiems žmonėms, kad imuosi verslo. Antra, dažnai pasakojant savo įdėją nutinka keistų dalykų – pašnekovai jums pateikia patarimų, paklausinėja, dažnai papasakodami tai, ko jūs dar nežinojote. Jie visuomet jus parems, bent jau emociškai.

REKLAMA

5. Sakykite aplinkiniams, ko jums reikia.

Iš karto po to, kai pranešite aplinkiniams, kad kuriate verslo, pasakykite ir tai, ko jums reikia. Tai labai naudinga. Pavyzdžiui, jei jus domina IT, bet jums reikia interneto marketingo specialisto – sakykite tai visiems, ką sutiksite. Gal jie jums ir nepasiūlys konkretaus žmogaus, bet pabandyti verta. Pamtysite, suprasite, koks mažas iš tikrųjų yra pasaulis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų