Geriausia 2009 metų Lietuvos sportininke šalies sporto gerbėjai išrinko dviratininkę Simoną Krupeckaitę.

27 metų pasaulio čempionė ir rekordininkė bei Europos čempionė užėmė pirmąją vietą Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), loterijų firmos „Olifėja“ ir dienraščio „Lietuvos rytas“ surengtuose tradiciniuose rinkimuose. S. Krupeckaitei atiteko 78197 taškai.

Antrąją vietą užėmė pasaulio plaukimo čempionato bronzos medalio laimėtojas Giedrius Titenis. Jo sąskaitoje – 55350 taškų. Trečias liko geriausių sezono pasaulio lengvaatlečių varžybų nugalėtojas ir pasaulio čempionate ketvirtąją vietą užėmęs disko metikas Virgilijus Alekna. Jis surinko 49257 taškus.

Ketvirtąją vietą užėmė irkluotojas Mindaugas Griškonis (47695 tšk.), o penktąją – šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė (45422 tšk.).

Geriausia 2009 metų komanda išrinkta Europos taurės laimėtoja bei Lietuvos ir Baltijos šalių čempionė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda (19920 tšk.). Ji rinkimuose pranoko šiuolaikinės penkiakovės rinktinę (14862 tšk.) ir moterų bėgimo estafetės 4x100 m komandą (13557 tšk.).

Rinkimuose dalyvavo 9468 sporto gerbėjai.

Laureatų apdovanojimo iškilmės vyks sausio 8 dieną Vilniuje, Lietuvos televizijos didžiojoje studijoje.

Geriausio 2009 metų Lietuvos sportininko rinkimų rezultatai:

1. Simona Krupeckaitė (dviračių sportas) – 78197 tšk.

2. Giedrius Titenis (plaukimas) – 55350

3. Virgilijus Alekna (lengvoji atletika) – 49257

4. Mindaugas Griškonis (irklavimas) – 47695