Vilniaus miesto savivaldybė pranešė tęsianti „Išmaniojo Vilnius“ projekto įgyvendinimą ir pristatanti dar vieną naujovę – bilietą išmaniajame telefone „m.Ticket“.

Beje, iš pavadinimo galima spręsti, kad Vilniaus savivaldybė nusprendė ignoruoti Lietuvos valstybinę kalbą arba jos klerkai taip ir nesugebėjo rasti lietuviškų žodžių šiai naujovei įvardinti. Lietuviškai ji galėtų būti vadinama mobiliuoju bilietu.

Pranešama, kad nuo šiol vilniečiai ir sostinės svečiai už važiavimą viešuoju transportu galės mokėti savo išmaniajame telefone. „Išmanusis Vilnius“ projekto iniciatoriai teigia, kad naujovė – patogi alternatyva Vilniečio kortelei.

Pasak projekto vykdytojų, naująją programėlę apie pusmetį testavo daugiau nei 250 žmonių, kurie su kūrėjais aktyviai dalinosi savo pastebėjimais kaip galima būtų patobulinti programą. Susimokėti už viešojo transporto bilietus programėlėje „m.Ticket“ (bilietas telefone) galima per elektroninę bankininkystę, taip pat kaip įprasta perkant internetu. Šiuo metu galima sumokėti iš didžiųjų bankų sąskaitų DNB, SEB, „Swedbank“, „Nordea“.

REKLAMA

„Programėlė „m.Ticket“ nepakeis Vilniečio kortelės, tai yra inovatyvi alternatyva, leidžianti patogiau įsigyti ir aktyvinti bilietus tiems, kurie pratę naudotis išmaniaisiais telefonais. iekvienas galės pasirinkti, kuris būdas keliauti viešuoju transportu jam yra priimtinesnis. Analizuojant statistiką matyti, kad išmaniųjų telefonų savininkų skaičius, ypač Vilniuje, sparčiai auga, todėl tikimės, kad mūsų siūlomų programėlių vartotojų tik daugės“, - sakė Vilniaus miesto tarybos narė, „Išmanusis Vilnius“ projekto iniciatorė Indrė Jakaitytė.

Programėlėje taip pat galima suplanuoti kelionės maršrutą bei įvertinti kelionės kokybę – jos saugumą, punktualumą, pažymėti ar švaru transporto priemonėje, taip pat yra galimybė ir surašyti papildomus komentarus.

„Mums labai svarbu sulaukti keleivių vertinimų, nes tai padės mums tobulėti – gavę signalą iš keleivio galėsime analizuoti situaciją ir imtis neatidėliotinų veiksmų“, - spaudos konferencijoje sakė „Vilniaus viešojo transporto“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Anot jo, keleivių atsiliepimai leis ne tik įvertinti veiklą, bet ir paskatinti geriausius vairuotojus.

„m.Ticket“ gali naudotis visi į savo išmaniuosius telefonus atsisiuntę nemokamą specialią programėlę iš „App store“ (iOS operacinei sistemai) ar „Google Play“ („Android“ operacinei sistemai), sakoma pranešime.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų