Tyrimas: vakcinos gali sukelti miokarditą 1–5 asmenims iš 100 tūkst., tačiau užsikrėtusiems rizika dar didesnė

„Pfizer/BioNTech“ vakcinos naudojimas šiek tiek padidina galimybę susidurti su širdies uždegimu (miokarditu), lyginant su neskiepytų šia vakcina žmonių grupe, tačiau tos pačios diagnozės sulaukti didesnė tikimybė laukia tiesiog persirgusių COVID-19, skelbiama naujame tyrime.

„New England Journal of Medicine“ publikuotame tyrime skelbiama, kad iš 100 tūkst. pacientų, kuriems buvo suleista „Pfizer/BioNTech“ vakcina, 1-5 gali išsivystyti miokarditas, kuris kitokiu atveju jiems nebūtų pasireiškęs. Tyrimo duomenys buvo surinkti Izraelyje.

Tačiau mokslininkai taip pat nustatė, kad rizika susidurti su miokardito diagnoze gerokai išauga neskiepytiems, tačiau persirgusiems COVID-19 pacientams. Tokių pasitaikė 11 iš 100 tūkst. pacientų, rašoma „Reuters“.

Beveik visi atvejai – jauniems vyrams

Tyrimas buvo publikuotas praėjus vos kelioms dienoms po to kai būtent „Pfizer/BioNTech“ vakcina tapo pirmąją pilnai patvirtina JAV skiepyti asmenims nuo 16 metų.

Kai kuriems paskiepytiesiems šia vakcina pasireiškė silpni šalutiniai poveikiai (pakilusi temperatūra, skausmas rankoje ir pan.), tačiau mažai daliai pasireiškė ir rimtesni, tokie kaip miokarditas, atkreipia dėmesį tyrimo autoriai.

Mokslininkai taip pat tyrė ne tik galimą vakcinų poveikį, tačiau ir paties koronaviruso šalutinį poveikį. Tyrimo rezultatai rodo, kad COVID-19 infekcija pati savaime yra stiprus miokardito faktorius, ženkliai padidinantis ir kitų rimtų šalutinių efektų poveikį.

„Pfizer/BioNTech“ vakcina, kaip ir „Moderna“ gaminys, kai kuriose šalyse yra tiriamos papildomai dėl pasirodžiusių pranešimų apie galimus miokardito atvejus ir sąsajas su vakcinomis.

Tyrimo metu pacientai nebuvo skirstomi į lyčių ir amžiaus grupes. Tačiau paskiepytųjų, kuriems išsivystė atitinkama liga, amžiaus mediana buvo 25 metai, o 19 iš 21 nustatyto atvejo buvo vyriškos lyties, cituojami tyrimo autoriai „New York Times“.

Perspėja, kad koronavirusas gali nulemti daugiau pavojingų šalutinių ligų

„Koronavirusas yra labai pavojingas, ir jis pavojingas žmogaus organizmui daugiau būdų, – aiškino vienas iš tyrimo autorių, Bostono vaikų ligoninės mokslininkas Benas Reisas. – Jeigu kieno nors priežastis nesiskiepyti yra baimė dėl labai reto ir dažniausiai nelabai rimto atvejo, vadinamo miokarditu, tai šis tyrimas parodo, kad su tuo pačiu nemaloniu atveju galite susidurti didesne tikimybe jeigu nesate vakcinuotas ir užsikrečiate“.

Be miokardito koronaviruso infekcija taip pat yra siejama su išaugusia kraujo krešulių kojos ar plaučiuose, sutrikusios širdies veiklos ir širdies smūgio rizika. 100 tūkst. užkrėstųjų nustatyti „papildomi“ 25 širdies smūgio ir 62 kraujo krešulių plaučiuose atvejai, lyginant su nesirgusiųjų populiacija.

REKLAMA

Miokardito atvejai Europoje

Pagrindiniai miokardito simptomai – skausmas krūtinės srityje, apsunkusio kvėpavimo jausmas ar šokinėjantis širdies ritmas, skelbia BBC.

Tai Europos vaistų asociacijos turimais birželio mėnesio pabaigos duomenimis, po 177 mln. skiepijimo „Pfizer/BioNTech“ vakcina atvejų miokarditas buvo diagnozuotas 145 pacientams. Dar 138-iems buvo diagnozuotas perikarditas (širdiplėvės uždegimas).

Po 20 mln. „Moderna“ vakcinos dozių miokarditas pasireiškė 19 pacientų. Tiek pat buvo nustatyta ir perikardito atvejų.

Viso po šių diagnozių mirė 5 asmenys, tačiau visi jie buvo vyresnio amžiaus ir turėjo kitų lėtinių ligų, pažymima BBC.

JK Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (MHRA) taip pat tyrė šiuos atvejus.

Vėliau buvo paskelbta: „Šie atvejai yra labai reti, o pasekmės paprastai būna lengvos ir asmenys pasveiksta per trumpą laiką, taikant įprastą gydymą ir poilsio režimą“.


Rašyti komentarą...
u
u
2021-08-26 15:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinau viena-trečia doze nebeprivers niekas skiepitis, šaudykit mane nebesiskiepysiu ir viskas. Dvi Modernas gavau, dar noriu pagyvent kelis metus.Ir ne iš vieno žmogaus girdėjau, kad trečia doze nebesiskiepis
Atsakyti
-4

H
Hmm
2021-08-26 15:35:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galima pamanyti, kad anksčiau nebuvo zmonem miokarditu. Zmones visais laikais sirgo ivairiom ligom. Tik dabar viskas nurasoma covid, o dar ir gydyt nenori
Atsakyti
-4

T
Tiesa
2021-08-26 16:19:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Okam isvis sitie skiepai kad sumzinti populecija saugiau nieko.Negalvokit jus kad zmones tokie naivus ir nesupranta koke nauda is to vyriausibe gauna arba gaus.Asmeniskai as nesiskiepisiu ir to nezadu daryti, nes labai jau dauk neaiskumu del vakcinos kurie sugalvojo sita sudina reikala, tai yra mano kunas ka noriu ta darau su juo. O tie kurie labai persa tai tegul ir 10simt kartu susibado.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų