Kompiuterinio saugumo sprendimų kūrėja bendrovė ESET paskelbė naujausios atliktos apklausos rezultatus, kuri atskleidė, kokios svarbiausios technologijos reikalingos IT administratoriams kibernetinio saugumo užtikrinimui. Paaiškėjo, jog be kitų prioritetų, svarbiausias poreikis yra įrankiai, galintys modernizuoti procesus ir sutaupyti laiko.
„Tyrimo rezultatai rodo, jog IT vadovai ir administratoriai ieško sprendimų, kurie suteiktų visapusišką apsaugą, veiktų nepriekaištingai ir suteiktų galimybę padaryti daugiau savo darbe“, – sako ESET Šiaurės Amerikoje vadovas Andrew Lee. – „Kadangi verslas tampa vis patrauklesniu taikiniu kibernetiniams nusikaltėliams, proaktyvi, paprastai valdoma, bet efektyviai atliekanti savo darbą apsauga tampa vis svarbesnė. Su mūsų iš esmės patobulintais naujos kartos produktais verslui, esame pasiruošę patenkinti šį poreikį skirtingose rinkose“.
JAV atliktoje apklausoje dalyvavo beveik 1000 IT vadovų bei administratorių, kurie pateikė savo įžvalgas apie svarbiausius kibernetinio saugumo prioritetus ir jų svarbą organizacijos IT saugumui. Rezultatams apibendrinti buvo pasinaudota duomenų automatizavimo įrankiu „Tech Validate“.
Apklausa parodė, kad net 99 procentams respondentų „paprastas naudoti“ IT saugumo valdymas yra „labai svarbus“ arba „svarbus“, o net 87 procentai sutiko, jog žiniatinklyje pasiekiamas nuotolinio valdymo skydelis būtų itin naudingas, siekiant sutaupyti IT administratorių laiką.
Beveik pusė apklausos dalyvių (49 procentai) teigia, jog mažiausiai 10 procentų laiko, skirto IT valdymui, jie praleidžia ruošdami įvairias ataskaitas. Respondentai teigia, jog didžiulę laiko dalį užima saugumo įvykių derinimas, taip pat klientų sistemų diegimas bei palaikymas.
Galimybę darbuotojams naudotis asmeniniais įrenginiais (BYOD) darbo vietoje (nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais) 16 procentų apklausos dalyvių vertina kaip didžiausią verslo saugumo valdymo iššūkį. Vis daugiau organizacijų suteikia galimybę darbuotojams darbe naudotis savo pačių įrenginiais. Vis dėlto mobiliųjų įrenginių valdymo sprendimo įdiegimas susijęs su kitomis problemomis: įdiegimo sudėtingumu ir nesutarimų kurį valdymo sprendimą įdiegti.