REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglis yra ketvirta pagal paplitimą medžiaga Visatoje. Ji aptinkama įvairiausių formų, pavyzdžiui, kaip deimantai ar grafitas. Mokslininkai atrado naują anglies formą, kuri gali atlaikyti ypač didelį spaudimą, kokį galėjo atlaikyti tik deimantas.

REKLAMA
REKLAMA

Medžiaga, pavadinta veidrodine anglimi, pirmą kartą buvo susintetinta šeštajame dešimtmetyje. Ji apjungė stiklo, keramikos bei grafito savybes. Komanda sukūrė naują anglies rūšį, suspaudę veidrodinę anglį 400000 atmosferų slėgiu.

REKLAMA

Naujoji anglies forma viena kryptimi galėjo atlaikyti 1,3 milijono kartų didesnį slėgį nei atmosferos, o kita kryptimi – 600000 kartų didesnį slėgį. Jokia kita medžiaga, išskyrus deimantą, negalėjo atlaikyti tokios apkrovos.

Vis dėlto, priešingai nei deimantas ir kitos kristalinės anglies formos, ši nauja medžiaga neturi pasikartojančios atomų struktūros - tai amorfinė medžiaga. Dėl šios priežasties ši medžiaga turi pranašumą prieš deimantą, nes tokia medžiaga didelį spaudimą gali atlaikyti bet kokia kryptimi. Deimanto kietumas priklauso nuo to, kokioje padėtyje yra jo kristalai bei kokia kryptimi veikia jėga.

Tokia medžiaga galės būti panaudojama įrenginiuose, kurie turi atlaikyti labai didelį slėgį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų