Mokslininkai sukūrė dirbtinį intelektą, galintį savarankiškai evoliucionuoti kaip biologinis organizmas, rašo „New Scientist“.
„Kol pasaulio visuomenės informavimo priemonės, politikai ir filosofai aptarinėja su dirbtinio intelekto nauda ir pavojumi susijusius klausimus, Mičigano valstijos universiteto mokslininkams pavyko sukurti naujas intelektualinės gyvybės formas“, – rašo leidinys. Tai sudėtingos kompiuterinės programos – vadinamieji skaitmeniniai organizmai.
Šie elektroniniai organizmai turi savo „DNR“ – pradinį programos kodą. Tačiau amerikiečių mokslininkai įdėjo į šias „DNR“ mutacijų ir savarankiškai įgyjamų naujų savybių bei sugebėjimų galimybę.
Paaiškėjo, kad skaitmeniniai organizmai išmoko naudotis šia savybe, anksčiau būdinga tik biologinėms struktūroms. Atsirado šių organizmų „dauginimosi“ procesas, dėl kurio kiekviena nauja karta tampa vis „protingesne ir gabesne“.
Dėl šios priežasties pasaulis dabar įžengė į visiškai naują technologinę epochą.
„Žmogaus sukurtas dirbtinis intelektas jau ne tik egzistuoja, tačiau jo išsivystymas pasiekė tokį lygį, kada jis pradėjo tobulėti savarankiškai, be žmogaus pagalbos“, – rašo „New Scientist“.
Čia pat turėtų atsirasti „protingos mašinos“, gebančios mąstyti ir atlikti žmogaus galvos smegenų funkcijas.
Šiuo metu skaitmeninių organizmų vystymasis vyksta ypatingame pasaulyje – Mičigano universitete sukurtoje erdvėje „Avida“. Tačiau dabar mokslininkai pradeda kurti dirbtinio intelekto mobilius blokus, kurie įmontuojami į robotus. Dėl to pastarieji turi galimybę sąmoningai vykdyti savo funkcijas ir tuo pačiu metu mokytis naujų, teigia mokslininkai.