Jo teigimu, bendradarbiavimas buvo pradėtas dėl jaučiamo tokių paslaugų poreikio. Ryšius padėjo užmegzti šiuo metu „Microsoft“ kompanijoje dirbantis Šiaulių universiteto alumnas Giedrius Markevičius. Taip pat, prie bendravimo prisidėjo asociacijos INFOBALT nario "Lietuvos inovacijų ir technologijų instituto" vadovas Romualdas Povilas Petraitis.
Analogų galima rasti JAV
Šiaulių universitetas, vykdydamas Informacinių technologijų (IT) studijų programą, jau glaudžiai bendradarbiauja su įvairiomis IT kompanijomis: TEO, Cherry Servers, NFQ Technologies ir kitomis. Toks bendradarbiavimas padeda siekti geresnės studijų kokybės studentų praktinių įgūdžių lavinime, kurie bus svarbūs studentui jo profesinėje veikloje. Visgi, žinių lygį nurodantys sertifikatai suteiks naujos pridėtinės vertės.
Pašnekovas teigia, kad tokių ryšių naudą pirmiausia pajus studentai. Numatoma, kad jiems „Microsoft“ specialistai rengs atskiras pažintinės paskaitas. Tai leis šalia savo studijų papildomai įgyti informacinių technologijų kompetencijų ir dar studijuojant įgyti „Microsoft“ sertifikatus. Taip pat, studentai galės prisidėti prie įvairių IT mokslinių ar praktinių projektų vykdymo.
„Panaši praktika taikoma JAV universitetuose, kada studentas pasiruošęs studijų egzaminui, gali iš karto sertifikuotis. Tokiu atveju, dar studijų metu studentas jau įgyja papildomą, jo turimas IT kompetencijas įrodantį ir IT įmonėse labai vertinamą sertifikatą. Tikimės, kad bendradarbiavimo su „Microsoft“ eigoje Šiaulių universitetas savo studentams galės suteikti tokias galimybes,“ – sako pašnekovas.
Nauda ne tik studentams, bet ir įmonėms
Pradėjus teikti mokymų ir sertifikavimo paslaugas naudos gaus ir kitos interesų grupės. Pastebėta, kad šiuo metu „Microsoft“ sertifikavimo centrai yra tik Vilniuje ir Kaune. Tai sukelia nepatogumų Lietuvos šiaurinėje dalyje esančių IT įmonių atstovams, kurie norėtų įgyti tam tikro lygmens „Microsoft“ žinias įrodantį sertifikatą.
„ŠU ir Lietuvos inovacijų ir technologijų instituto nesenai įsteigtas Debesų Kompiuterijos Kompetencijų Centras, iš tiesų, galėtų tapti Lietuvos šiaurinės dalies „Microsoft" sertifikuotu centru. Pradiniame etape planuojame sertifikuoti Šiaulių universiteto dėstytojus kaip „Microsoft“ instruktorius. Tuomet jau būtų galima kalbėti apie studentų ir kitų pageidaujančių asmenų sertifikavimą. Studentai būtų viena iš pagrindinių interesų grupių, tačiau sertifikuotis galėtų ir kiti asmenys,“ – pabrėžia dr. Egidijus Paliulis.
Kas yra debesų kompiuterija?
Debesų kompiuterijos sąvoka apibūdinamos visos internetu pasiekiamos programos, kurios leidžia išvengti nuosavos IT infrastruktūros bei licencijų įsigijimo. Vienas tokių pavyzdžių būtų „Gmail“ elektroninis paštas, tad daugelis jau dabar naudojasi debesų kompiuterijos teikiamais privalumais.
Paklausus pašnekovo apie tokių kompetencijų centro veiklą paaiškėjo, kad: „Debesų kompiuterijos kompetencijų centras (DKKC) buvo įsteigtas su tikslu plėsti ŠU bendradarbiavimą moksle Debesų kompiuterijos srityje ne tik su užsienio ekspertais, tačiau ir skatinti glaudesnį bendradarbiavimą su kitų Lietuvos universitetų mokslininkais bei ekspertais. Šis centras vykdo įvairius taikomuosius mokslinius tyrimus, rengia studijas, atlieka analizes į kurias įtraukiami ir studentai.“