Pažiūrėkite į nuotrauką (deja, ne mano darytą). Iš pirmo žvilgsnio „SonyEricsson G900“, naujasis verslo telefonų flagmanas, atrodo visiškai neypatingai. Tik sulaikius žvilgsnį ilgiau pastebi, kad jis turi pieštuką, o reiškia - ir liečiamą ekraną, kad ant kitos pusės prie fotoaparato akutės parašytas 5 megapikselių ženklelis, kad šonai papuošti netikėtu dantytu metalo raštu. G900 primena verslo kostiumą – toks pats kaip visi, kol pastebi pasiuvimą bei detales ir supranti, kad tai neeilinis telefonas.
„SonyEricsson G900“ pagrindinės savybės:
· 240×320 taškų 262 tūkstančių spalvų pasukamo vaizdo ekranas
· 160 MB atmintinė + „Memory Stick Micro M2“ kortelė
· 4 dažniai
· 5 MP fotoaparatas su autofokusu ir 16x skaitmeniniu didinimu bei vaizdo stabilizacija
· Grotuvas su „MegaBass“, „Bluetooth“stereo, albumų viršeliais ir „TrackID“
· El. paštas ir teksto pokalbių programa
· Užrašinė su rašto atpažinimo funkcija
· „MS Office“ ir PDF failų peržiūra bei redagavimas
· FM radijo imtuvas su RDS
· 3D ir Java žaidimai
· Vaizdo pokalbiai
· „Symbian OS“
· 106×49x13 mm dydis
· 99 g svoris
· Apytikrė kaina – 1600 Lt
„SonyEricsson G900 – pirmasis patekęs į rankas modernus telefonas be programuojamų mygtukų viršutinėje eilėje. Juos visiškai atstoja rodomi ekrane virtualūs. Nepaisant santykinai mažo dydžio, nė karto nesuklydau juos spaudydamas. Be to, kiekvienas paspaudinas yra lydimas garsinio spragtelėjimo – klausimų, ar pasispaudė, ar ne, nelieka. Pagrindinei navigacijai naudojamas ganėtinai didelis ratas. Naudotis juo patogu ir paprasta.
Dėl fotoaparato smarkiai krykštauti neverta – tiek 5 megapikseliai yra duoklė lenktynėms dėl funkcijų kiekio ir įmantrumo. Su tokiu mažiuku lęšiuku itin geros kokybės vistiek negausi. Juo labiau, kad prieš fotografuodamas turi atidžiai nuvalyti dangtelį – jis niekaip neapsaugotas nuo pirštų atspaudų ir įbrėžimų. Be to ir fotografavimo kampas itin platus, todėl reikia prieiti arti prie objekto. Fotografuojant bendrą peizažą susidaro įspūdis, kad į kadrą paklius ir paties fotografuojančio kojos. :)
Telefonas turi šaunų laukimo režimą su slenkančia dažniau naudojamų programų juosta, bet joje parinktos programos nėra itin naudingos – rašyti SMS, įtraukti naują darbą į dienotvarkę. Daug naudingiau būtų peržiūrėti žinučių ir skambučių žurnalus, suplanuotus darbus ar susitikimus. Gerai tik, kad viskas paties vartotojo pakeičiama. Apskritai sąsaja labai patogi ir spalvinga, piktogramos didelės ir aiškios. Bet užtat telefonas kraunasi taip pat ilgai, kaip „Windows“ kompiuteryje, o pakeitus kalbą ar ištrynus duomenis (atstačius gamyklinius) persikrauna netgi du kartus. Kadangi tai nepaprastai ilgas procesas, geriau G900 niekada neišjunginėti – telefonas, normaliai naudojant, su pakrovimu veikia savaitę – per tiek laiko tikrai rasite progą pakrauti.
Naršant internete, naudojant grotuvą, peržiūrint ir tvarkant nuotraukas, vaizdo ekrane orientaciją galima keisti. Vaizdas ekrane iš tikrųjų ryškus ir labai kokybiškas. Galima dirbti netgi saulės atokaitoje, nors patį ekraną vis dėlto geriau pridengti. Maloniai nustebino sparta, su kuria vyksta navigacija telefone ir programų atidarymas/uždarymas. Nepaisant animacinių efektų (slankiojimo, žymeklio „čiuožimo“ ekranu), viskas vyksta greitai ir natūraliai, be pauzių.
Dalykai, kurie paliko klaustukų:
Ar tikrai „SonyEricsson reikalingas tas didžiulis „grėblys“ (specifinė SE jungtis) pakrovikliui ir USB? Juk kiti jau kurį laiką naudoja mikroUSB jungtis.
Ką vartotojas turėtų daryti su kraunamomis į atmintį programomis? Mano „Nokia“ telefone tai jos užsidaro, paliekant valdymo ekraną, o G900 neuždaro nė vienos. Ilgainiui jų prisirenka labai daug. Žinoma, bet kada galima uždaryti programas pačiam, bet ar tai reikia daryti ir kiek tai turi įtakos spartai? Bandydamas palikau jas ramybėje ir sulėtėjimo nepastebėjau – gal taip ir reikia.
Išvada. G900 yra bene pirmasis mano bandytas telefonas su gausiai animuota sąsaja, kurios reakcijos neprailgsta laukti. Kuklaus, solidaus, bet dailaus dizaino, su visomis biurui reikalingomis funkcijomis ir dar daugiau, jis turėtų patikti verslo vadovams. O jei jums atrodo, kad jo dizainas nuobodokas, ir gaila mokėti už realiai nepanaudojamą 5 megapikselių fotoaparatą, tai turėsiu kitą pasiūlymą rytoj. :)