D. Britanijos chemijos bendrovė INEOS pranešė po 2 metų pradėsianti tiekti rinkai biodegalus, kurie bus pagaminti iš buitinių atliekų. Ji ketina tapti pirmąja pasaulyje tokią technologiją komercializavusia biodegalų gamintoja, skelbia „Daily Mail“.
Pasak bendrovės vadovo Petero Williamso, ši technologija „smarkiai prisidės“ prie šiltnamio dujų emisijų ir mineralinio kuro vartojimo mažinimo.
Šis „Volvo“ naudoja iš šiukšlių gautus biodegalus. „Daily Mail“ nuotr.
Gamybos proceso metu etanolis gaunamas maišant biologinį katalizatorių su vandeniliu ir anglies monoksidu, kurie savo ruožtu gaunami deginant mikroorganizmų suskaidomas buitines atliekas.
Šią technologiją jau parėmė D. Britanijos nacionalinis techninių agrokultūrų ir Nacionalinis atsinaujinančių medžiagų ir technologijų centrai. Pasak kai kurių specialistų, INEOS sukūrė „naują biodegalų kartą“. Tokį gamybos būdą jie vadina tikru proveržiu. Esą Humberside‘o grafystėje, kurioje gyvena mažiau nei 1 mln. žmonių, yra tiek šiukšlių, kad iš jų būtų galima pagaminti maždaug 200 000 tonų degalams tinkamo etanolio.
Tačiau aplinkos apsaugos organizacijos kol kas šią naujovę vertina atsargiai: jų atstovų manymu šiukšlių perdirbimo į degalus technologijos dar nėra pakankamai išplėtotos, be to, nėra garantijos, kad net ir pradėtos naudoti jos sumažins iš naftos gaminamų degalų paklausą.