Besilankydamas GNT Universitete gavau pasibandymui mūsų rinkoje naują „Symantec“ produktą – „Norton 360“. „360“ čia reiškia laipsnius – visišką vartotojo ir jo kompiuterio apsuptį saugos priemonėmis: antivirusinu, apsauga nuo šnipinėjimo, apgaulės, šlamšto, interneto užkardą, atsarginių kopijų darymą ir net AK spartos ir saugumo nuotatų optimizavimą, nes sklandžiai veikiantis kompiuteris – visada saugesnis kompiuteris.

Jau pažįstantiems „Internet Security“ tipo įrankių rinkinius pakanka pasakyti, kad „Norton 360“ skiriasi keliomis papildomomis savybėmis: interneto šiukšlių valymu („CCleaner“ atitikmuo), disko defragmentavimu, sugadintų failų atkūrimu ir 2 GB talpos atsarginių kopijų saugykla internete. Ta proga jis yra 20-čia dolerių brangesnis už įprastą „Internet Security“ rinkinuką.

Kalbėdamas su „Symantec“ atstovu nustebau, kad jis pabrėžtinai teigė kol kas nesiūląs „Norton 360“ Lietuvos, ar Baltijos šalių apskritai, rinkai. Mums kol kas rekomenduojama naudoti „Internet Security“, o „Norton 360“ yra skirtas Vakarų rinkoms. Ar dėl tų 20-ies dolerių viršaus? Ar dėl to, kad net Vakaruose nedaug kas asmeniškai daro atsargines duomenų kopijas, nekalbant jau apie „laukinius Rytus“?

Kadangi mano stacionariame AK pasienį saugo „ESET Internet Security“, tai palaukiau, kol nešiojamajame „Dell Inspiron“ baigsis 30-ies dienų „Norton IS“ bandomasis laikotarpis, išmečiau jį lauk ir įdiegiau „Norton 360“. Man diegiant nebuvo problemų, kurias mini „ZD Net“ apžvalgininkai – gal dėl to, kad kompiuteris labai naujas ir anksčiau buvusią antivirusinę programą pašalinau prieš diegdamas „Norton 360“.

REKLAMA

Kadangi prieš porą metų buvau pirkęs „Norton AntiVirus“ ir naudojausi iki pakeičiau į „Bitdefender“, tai galėjau bent jau subjektyviai palyginti spartą, patogumą ir sistemos apkrovas. „Norton 360“ pasistengė, kad pagrindiniai komponentai būtų mažiau įkyrūs ir nebeapkrauna taip kompiuterio. Anksčiau turėdavau išjungti NAV siųsdamasis daug smulkių failų, nes jų skenavimas nuo virusų klaikiai stabdydavo sistemą. Dabar taip blogai nebėra. Nors „Symantec“ ką nors negero vis tiek sumano – įdiegus „Norton 360“ „Vista“ šoninėje skiltyje (Sidebar) atsiranda naujas įtaisas, kuris kabinėjasi su žinute apie „nesutvarkytą kompiuterį“ tol, kol įjungi visą 360 apsaugą, įskaitant atsarginių kopijų darymą.


Rašyti komentarą...
b
babaj
2008-07-03 09:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
plakata dar nusipirk su nrorton jaigu taip ji myli.
Atsakyti
0

2008-07-04 07:39:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
NORTON GERIAU NEGU KGB-ISTINIS KASPERSKY
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų