REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Besilankydamas GNT Universitete gavau pasibandymui mūsų rinkoje naują „Symantec“ produktą – „Norton 360“. „360“ čia reiškia laipsnius – visišką vartotojo ir jo kompiuterio apsuptį saugos priemonėmis: antivirusinu, apsauga nuo šnipinėjimo, apgaulės, šlamšto, interneto užkardą, atsarginių kopijų darymą ir net AK spartos ir saugumo nuotatų optimizavimą, nes sklandžiai veikiantis kompiuteris – visada saugesnis kompiuteris.

REKLAMA
REKLAMA

Jau pažįstantiems „Internet Security“ tipo įrankių rinkinius pakanka pasakyti, kad „Norton 360“ skiriasi keliomis papildomomis savybėmis: interneto šiukšlių valymu („CCleaner“ atitikmuo), disko defragmentavimu, sugadintų failų atkūrimu ir 2 GB talpos atsarginių kopijų saugykla internete. Ta proga jis yra 20-čia dolerių brangesnis už įprastą „Internet Security“ rinkinuką.

REKLAMA

Kalbėdamas su „Symantec“ atstovu nustebau, kad jis pabrėžtinai teigė kol kas nesiūląs „Norton 360“ Lietuvos, ar Baltijos šalių apskritai, rinkai. Mums kol kas rekomenduojama naudoti „Internet Security“, o „Norton 360“ yra skirtas Vakarų rinkoms. Ar dėl tų 20-ies dolerių viršaus? Ar dėl to, kad net Vakaruose nedaug kas asmeniškai daro atsargines duomenų kopijas, nekalbant jau apie „laukinius Rytus“?

Kadangi mano stacionariame AK pasienį saugo „ESET Internet Security“, tai palaukiau, kol nešiojamajame „Dell Inspiron“ baigsis 30-ies dienų „Norton IS“ bandomasis laikotarpis, išmečiau jį lauk ir įdiegiau „Norton 360“. Man diegiant nebuvo problemų, kurias mini „ZD Net“ apžvalgininkai – gal dėl to, kad kompiuteris labai naujas ir anksčiau buvusią antivirusinę programą pašalinau prieš diegdamas „Norton 360“.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi prieš porą metų buvau pirkęs „Norton AntiVirus“ ir naudojausi iki pakeičiau į „Bitdefender“, tai galėjau bent jau subjektyviai palyginti spartą, patogumą ir sistemos apkrovas. „Norton 360“ pasistengė, kad pagrindiniai komponentai būtų mažiau įkyrūs ir nebeapkrauna taip kompiuterio. Anksčiau turėdavau išjungti NAV siųsdamasis daug smulkių failų, nes jų skenavimas nuo virusų klaikiai stabdydavo sistemą. Dabar taip blogai nebėra. Nors „Symantec“ ką nors negero vis tiek sumano – įdiegus „Norton 360“ „Vista“ šoninėje skiltyje (Sidebar) atsiranda naujas įtaisas, kuris kabinėjasi su žinute apie „nesutvarkytą kompiuterį“ tol, kol įjungi visą 360 apsaugą, įskaitant atsarginių kopijų darymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tam atsarginiam kopijų darymui reikia parsisiųsti papildomos programinės įrangos (užregistravus „Norton 360“ ji gaunama nemokamai). Tuomet belieka pažymėti aplankus, kurių kopijas norite saugoti internete. Rekomenduojama pažymėti visą „My Documents“ aplanką, nors aš nepatarčiau to daryti, jei jame saugoma ir muzika bei paveikslėliai – taip labai greitai perlipsite leidžiamą 2 GB ribą (už papildomus 20 dolerių saugyklą galima išplėsti iki 10 GB, bet tai jau nesąmonė). Todėl atsarginėms kopijoms geriausia pažymėti tik aplanką, kuriame saugomi „Office“ dokumentai ir kiti panašūs vartotojo sukurti failai.

REKLAMA

Sukonfigūravęs „Norton 360“ palikau geram mėnesiui ramybėje – tiksliau, atidaviau kompiuterį naudotis seseriai. Niekuo nesiskundė. Sparta, bent jau lyginant su „Norton Internet Security“, nesumažėjo. Disko defragmentavimas, skenavimas nuo virusų ir kiti ruošos dalykai darbo su kompiuteriu nestabdė. Vieną kartą sesuo skundėsi, kad kompiuteris netikėtai persikrovė, bet gal ji tiesiog nepastebėjo perspėjimo (kalta galėjo būti ir „Windows Update“, nes „Norton 360“ jau nebereikalauja perkrauti kompiuterio net šviežiai įdiegus).

REKLAMA

Manau, kad „Norton 360“ yra neblogas sprendimas „mamų kompiuteriams“, kuriuose geriausia turėti visapusiškos apsaugos priemonių, veikiančių „set it and forget it“ principu. Tuomet netgi paskambinus mamai ir pasiskundus, kad netyčia viską ištrynė ir kažkodėl išvalė šiukšlinę, galima bus paaiškinti, kaip viską atstatyti su „Backup and Restore“.

Labiau patyrusiems vartotojams „Norton 360“ tikriausiai yra per brangus ir turi per daug funkcijų, kurias kitos programos atlieka geriau ir greičiau (tas pats „CCleaner“, „Recuva“, defragmentavimo įrankiai ir pan.). Bent jau aš be jo tikrai išsiversiu. O štai sesers kompiuteryje paliksiu. Ir man pačiam taip ramiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų