Mokytojos laiškas privertė mamą apsiverkti – tiesa paaiškėjo tik po dešimtmečių

„Teisingiausias kelias į sėkmę – visada kartoti dar kartą“, - yra pasakęs Tomas Edisonas. Tik susipažinus su jo biografija galima suprasti, kad jis buvo velniškai teisus. Tačiau retas žino, kad dėl savo sėkmės didysis išradėjas yra dėkingas mamai, kuri juo visada tikėjo.

29

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Mokytojos laiškas privertė mamą apsiverkti – tiesa paaiškėjo tik po dešimtmečių

Sunku pasakyti, ar ši istorija yra tiesa, tačiau ji palies kiekvieno širdį ir privers patikėti žodžio galia.

Vieną dieną mažasis T. Edisonas grįžo namo iš mokyklos ir perdavė mamai laišką nuo mokytojos. Jį perskaičiusi mama pradėjo verkti, bet pasilenkusi prie berniuko ausies perskaitė: „Jūsų sūnus – genijus. Ši mokykla yra labai maža ir čia nėra mokytojų, kurie sugebėtų jį kažko išmokyti. Prašau, mokykite jį pati“.

Prabėgus nemažai metų po motinos mirties garsus išradėjas kraustė savo dokumentų archyvus ir radęs šį laišką perskaitė: „Jūsų sūnus – protiškai atsilikęs. Mes negalime jo mokyti kartu su kitais vaikais. Todėl rekomenduojame jums jį mokyti savarankiškai namuose“.

T. Edisonas verkė kelias valandas, o vėliau savo dienoraštyje parašė: „Tomas Alva Edisonas buvo protiškai atsilikęs vaikas. Dėka savo herojiškos mamos jis tapo vienu didžiausiu savo amžiaus genijumi“.

Priminsime, kad T. Edisonas yra vienas produktyviausių išradėjų, kuris savo vardu buvo užpatentavęs net 1093 išradimus, tarp jų: elektros lemputė, fonografas, diktofonas, elektros kėdė.


Rašyti komentarą...
M
MAMA
2016-02-11 21:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, tokie dalykai nutinka ir šiais laikais...Auklėtoja, mano sūnui penktoj klasėj pasakė...tai vyko prie visų tėvų ir vaikų, per bendrą klasės susirinkimą, kad mano vaikas toks...per lėtas, per ramus ir visoks kitoks, ir ji su juo neranda bendros kalbos, suprask net ir atsilikęs....Namie verkiau kruvinom ašarom, daviau sau žodį, kad padarysiu viską,kad daugiau niekas man gyvenime taip nebepasakytų...Pasiaukojau jį mokindama, ruošdama gyvenimui...Sūnus skinasi kelią dailėje...ir ta pati aulklėtoja pasakė, jam baigus mokyklą, kad išsaugos jo padovanotą nuostabų darbą ateities kartoms....
Atsakyti
-1

m
mokinė
2016-02-11 22:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesistebiu, nes man mokytoja buvo pasakius , kad aš tiksiu tik grioviams kasti, nes daugiau kaip 3 ji man nerašydavo, nors ir gerai iškaldavau .Kažko jai nepatikau.Tai buvo maždaug prieš 40 metų. Pati dirbau 20 metų mokytoja, ir duonos tikrai nereikėjo jos prašyt, dar ir su kitais gausiai dalinaus .
Atsakyti
-2

šiaip ...
2016-02-12 11:01:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
... edisonas buvo ne tik išradėjas, bet ir kitu išradėju išradimus pasisavindavo, pasiskaitykit išradėjo nikola tesla biografija, ten rašoma, jog būtent edisonas buvo tas parazitas kuris ne tik žlugdė išradėją n.tesla, bet ir užsakė n.teslos biuro padegimą po to kai n.tesla išėjo iš samdomo darbo pas edisona ir ėmėsi savarankiškos nepriklausomos veiklos, todėl, kol n.tesla buvo samdomas edisono darbuotojas daugelis n.teslos išradimu buvo užpatentuota edisono vardu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų