• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australijos mokslininkė pastebėjo, kad uodai tampa didesni ir pavojingesni ligų pernešėjai, kai naikinamos didžiausios jų populiacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Sibohan de Little, jos atlikto tyrimo rezultatai gali praversti vietinėms valdžioms, norinčioms kontroliuoti uodų kiekį ir jų sukeliamas ligas.  

REKLAMA

Adelaidės universiteto mokslininkė savo tyrimo rezultatus paskelbė Brisbane (Australija), tarptautinėje konferencijoje ekologijos klausimais.

Mokslininkės atlikta studija su uodų (Aedes vigilax) populiacija Darvino upės teritorijoje yra pirmasis tokio tipo tyrimas Australijoje, praneša „ABC news“.  

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad mokslininkei pavyko nustatyti priežastinius ryšius tarp uodų dydžio ir jų populiacijos tankumo.  

„Ten, kur uodų daugiau, jie yra mažesni, ten kur mažiau – didesni“, – cituojama S. de Little.  

Pasak jos, sumažinus lervų skaičių nuo 50 iki 5 kvadratiniame metre uodai išauga maždaug 8 proc. Pasak jos, didesni uodai gyvena 67 proc. ilgiau ir padeda daugiau kiaušinėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, uodai užauga didesni, nes reikia mažiau konkuruoti tarpusavyje ieškant maisto.  

„Kuo didesnis uodas, tuo ilgiau jis gali gyventi. Jis taip pat gali skristi toliau, taigi taip išplečiama užkrato pernešėjų teritorija“, – įsitikinusi mokslininkė.  

Pasak jos, valdžia, norinti kontroliuoti uodų kiekį, turėtų naikinti ne didžiausias šių vabzdžių populiacijas – kaip tai yra daroma iki šiol, – o taikyti į visai priešingą pusę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų